,,Jak béčkový film." Režisér Marhoul, nepřítel Zemana, musel snést další ťafku za Nabarvené ptáče
Režisér filmu Nabarvené ptáče, Václav Marhoul dostal z Polska jinou kritiku, než kterou nejspíše čekal. Polská kritička jeho film v polském vydání časopisu Vogue označila za pornografii násilí. „Sbírka sadistického chování, předvedená na plátně, by se do recenze nevešla. Sexuální zneužívání muži a ženami, pohanské obřady, zakopávání do země, trhání psem, útěk přes pole mrtvol, slalom mezi střelami,“ napsala. Co jí na filmu tedy vadilo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 10:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 09. 09. 2019

Související články

,,Migrace, šíření předsudků..." Rušno kolem filmu Nabarvené ptáče režiséra Marhoula
Václavovi Marhoulovi, který nedávno prohlásil, že Zeman je jako fašisté, již brzy kina začnou hrát jeho nový film o chlapci židovského původu v době holocaustu Nabarvené ptáče. Premiéra filmu bude již za týden a všiml si ho i Jaroslav Plesl nebo Václav Vyoral, který napsal: „Nerad soudím bez zhlédnutí, ale troufám si říct, že ideologické nalejvárně se nevyhne,“ bude tedy film ideologickou nalejvárnou? Podle popisu to tak téměř vypadá…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pokud by Rusko napadlo Pobaltí, NATO ho obětuje, strachuje se režisér Marhoul
Známý režisér Václav Marhoul má obavy, že by pobaltským státům v případě jejich napadení Ruskem NATO nepomohlo. Marhoul to uvedl v rozhovoru, který poskytl příloze dnešních Hospodářských novin Ego!.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jaroslav Vyleťal: Nabarvené ptáče? Tenhle film natočil lišák, který se pěkně vybarvil
Na filmy, kde se zkreslují dějiny, se vyhazují milióny. „Nepovolaní“ režiséři si v grantech od státu ani neškrtnou, ale ti řvoucí na náměstích a plivající po základech demokracie mají zelenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman? Jako fašisti, sekl režisér Marhoul
Režisér, scenárista a herec Václav Marhoul byl hostem Čestmíra Strakatého v pořadu Prostor X. Podle jeho slov je prezident Miloš Zeman zlo, prý v Češích probudil to nejhorší. „Je jako fašisti,“ míní Marhoul.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Kdyby na Zemana spadl kredenc,“ uvažuje „havloidní dobroser“. Hrad mu prý ubližuje
Režisér Václav Marhoul se v rozhovoru na serveru Info.cz rozmluvil o tom, proč by nikdy nevzal peníze od předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) a vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Naštvaný režisér. Němci chtějí natočit nelichotivý film o islámu a uprchlících v Česku. A my jim na to ještě dáme peníze
Režisér Marek Dobeš se ve svém komentáři pro MF Dnes rozzlobil nad tím, že Němci chtějí točit film o islámu a uprchlících v Česku a požádali si u nás o státní dotaci. „Film téměř jistě Česko ve světě poškodí. Ale neexistuje způsob, jak dotaci neudělit,“ uvedl muž, jenž je zároveň členem Komise pro filmové pobídky Státního fondu kinematografie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman má názory a ideály. Okamura ne, řekne cokoli. Oceněný režisér promluvil o tom, co ho děsí
Režisér Robert Sedláček, jenž dostal vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, pro které si přišel v mikině, natočil film o Janu Palachovi. V rozhovoru pro server Info.cz se vyjádřil nejen k událostem roku 1968, ale také k bratrům Mašínům či k prezidentu Zemanovi. Sedláčkovi prý nevadilo, že Zeman k padesátému výročí srpna nepromluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Josef Ježek: Jak to vlastně je?
Režisér Tomáš Magnusek natočil svůj další film. Jmenuje se Kluci z hor a pro nás je zajímavý tím, že některé jeho reálie vznikaly v našem regionu. Říčky, náchodská Kramolna, lázně Velichovky, Náchod. V hlavních rolích se nám představují Martin Dejdar a Jiří Lábus. Tvůrce s ním nyní absolvuje šňůru předpremiér, do kin má vstoupit v dubnu. Tohle není recenze Magnuskova díla, je ale pravda, že jestli o něm kritička Spáčilová řekla, že je to zatím nejlepší film náchodského rodáka, tak jí lze jen přitakat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Z toho bude v kavárně haló. Tito všichni umělci jsou majetkově propojeni s nenáviděnou TV Barrandov
Televizi Barrandov z velké části vlastní mediální magnát Jaromír Soukup. Se stanicí jsou však majetkově propojeni i další lidé, například režisér Václav Marhoul, filmař David Ondříček či synové legendárního tvůrce Miloše Formana. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist