Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.271x, což odpovídá cca 170.676-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
P*čovina, ubohost... Ke „kauze Koněv“ z hodně nečekané strany
Hudební producent, spisovatel, a hlavně marketingový odborník Jakub Horák se vyjádřil na Facebooku o soše Koněva a v diskuzi nastala vřava, lidé s tím moc nesouhlasili: „Srovnání metra Stalingrad a sochy Koněva bych čekal od někoho kalibru Ovčáčka,“ napsal komentující a rozběhla se i hádka o svobodě slova, ozval se i Horákův kolega Martin Jaroš…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 12:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 09. 09. 2019

Související články

Ubohost, lže! Topolánek omlátil Zemanovi o hlavu Ústavu
Prezident Zeman prohlásil, že demonstranti na Letné demonstrovali proti svobodným volbám. Ale už je tu Mirek Topolánek a okřikuje ho: „Nebráníš svobodné volby, ale Babiše a sebe. Je to ubohost!“ A z jeho publika zaznělo: „Mirek na Hrad!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Spláchneme dějiny do hajzlu? Foldyna ke kauze Koněv: Jde o stržení svatého Václava
Má pomník maršála Ivana Stěpanoviče Koněva zůstat tam, kde je, nebo má zmizet z Prahy 6, jak si to přeje starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09)? Ten přišel s myšlenkou, že bychom tento pomník měli nahradit pomníkem většího počtu hrdinů, protože Koněv neosvobozoval Evropu od nacistů sám. Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) Kolářovu myšlenku rozvedl do důsledků. A došel k tomu, že bychom vlastně museli zbourat i sochy T. G. Masaryka...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Docent ke kauze novičok: Tutlalo se něco hodně sviňského. Proto informované osoby začaly tak řádit proti Zemanovi
Vysokoškolský pedagog Radim Valenčík na svém blogu okomentoval kauzu novičok. Zdá se mu, že se v této kauze něco zatajovalo. Valenčík doslova píše, že se něco „hodně sviňského tutlalo“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Měla pravdu! Marie Benešová se dočkala zastání z nečekané strany
Zůstane česká justice nezávislá i pod ministryní spravedlnosti Marií Benešovou, nebo se tato dáma nějak pokusí pomoct premiérovi Andreji Babišovi, jenž je obviněn v kauze firmy Čapí hnízdo? Tuto otázku si položila řada komentátorů. Právnička Hana Kordová Marvanová se Benešové zastala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Bradáčová, zasáhni, volá server kvůli hodně staré a zamotané kauze
Server Prvnízprávy.cz se rozepsal o kauze, která žije už dvacet lety. Kauze údajné podnikatelskopolicejní mafie. A klade si otázku, zda podobným kauzám konečně učiní přítrž pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Neuctivá, neférová debata kolem Koněva. Nálepkování. To popírají minulost? Poslanec Nacher ke kauze Koněv
ROZHOVOR „Neuctivá a neférová k našim předkům,“ tak v rozhovoru hodnutí poslanec ANO Patrik Nacher debatu kolem sochy maršála Ivana Koněva v pražských Dejvicích. Podle Nachera je nutné historické působení Koněva rozdělit. „Do roku 1945 se maršál Koněv významně podílel na osvobození části Evropy. To, co následovalo, lze zařadit do té horší části jeho života,“ říká s tím, že na tuto postavu se nelze dívat „černobíle“. „Debata je to pro mě citlivá. Kdyby nebylo osvobození, nenarodil bych se,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Potřebujeme sochy sovětských maršálů na našem území?
Sovětský maršál Koněv není součástí historie, kterou jsme si zvolilil. Maršál Koněv představuje historii, která nám byla vnucena okupační mocností. Jako takový by tady neměl mít co dělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kauza Koněv: Nejsem vnuk gestapáka! ohradil se starosta Prahy 6 Kolář. A vrátil úder na Hrad
Sovětský maršál Ivan Stěpanovič Koněv je již 46 let po smrti, ale na Praze 6 se o něm stále diskutuje. Starosta této pražské městské části se zlobí na hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Zde je důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Koněv byl výsostný profesionál, na východní frontě se zapsal do dějin. A s tím Maďarskem to bylo jinak, než se povídá, upozorňuje autor historických knih Junek
ROZHOVOR Maršál Koněv byl výsostný profesionál, říká v rozhovoru spisovatel, autor historických knih Václav Junek, podle nějž neměl Koněv příliš možností, jak své angažmá ovlivnit během nyní mu vyčítaných událostí (maďarské povstání 1956, invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa 1968). Koněvova role na východní frontě byla jen těžko zastupitelná, podotýká Junek s tím, že bez Koněva by Rusové měli boj s nacistickými vojsky „nesrovnatelně těžší“. Koněv se do dějin podle Junka zapsal „možná sporným, ale klíčovým“ způsobem. „Nikdo z nás nemůže soudit počínání jiného za situace, kterou osobně nepoznal," říká Junek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kauza „počmáraný Koněv“: Výzva pro ČSSD. Něco se bude dít
Pomalovaná a znovu očištěná socha maršála Koněva získala dalšího obránce v podobě bývalého hejtmana Michala Haška. „Koněv patřil neoddiskutovatelně k osvoboditelům Prahy,“ říká politik. A vyzývá poslance ČSSD, aby bojovali proti ideologické zaslepenosti. Ale přišel rýpanec od komentátora HN: „Té soše by bylo v muzeu, nebo za zahradě ruské ambasády mnohem líp.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist