Pikner (TOP 09): Šumavu i lesy musíme zákonem chránit
TOP 09 považuje ochranu životního prostředí za zásadní téma a je si vědoma kritického stavu našich lesů. Podporuje proto návrh nové zonace Národního parku Šumava a zároveň tento týden do projednání ve sněmovně předkládá návrhy změn k zákonu o lesích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 14:35, prečteno: 18x

nejlepší články ze dne: 09. 09. 2019

Související články

Lesy ČR: Projekt LYŽUJ LESY se přesouvá na Šumavu. Druhý závod se pojede v úterý ve Vimperku
Po úspěšném odstartování nového projektu pro základní školy a víceletá gymnázia na Božím Daru, kde v lednu v prvním závodě startovalo téměř 180 žáků, se seriál běžeckých závodů LYŽUJ LESY přesouvá na Šumavu. Druhý podnik se pojede v úterý 6. února ve Vimperku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Profesor Fiala se chystá k 21. srpnu oprašovat vlastenectví. Musíme prý tuto hodnotu chránit před blázny
Vlastenectví je pozitivní hodnotou, o kterou se podle Fialy můžeme opřít. A měli bychom si ji hýčkat a chránit proti bláznům, kteří se nám ji prý snaží ukrást.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TOP 09: Jde o budoucnost našich lesů, musíme jednat
Naše lesy čelí největší kůrovcové kalamitě za posledních 200 let. Je to výsledek nejen probíhající klimatické změny, ale i následek zkostnatělého pěstování monokulturních lesů, které neodpovídá dnešním přírodním podmínkám. Tento stav je navíc konzervován dnes již zcela zastaralým a nevyhovujícím lesním zákonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fanatik Bursík patří do blázince, řekl před poslanci prezident. Exministr vzkázal, že na Zemana hledí s úsměvem
Prezident Miloš Zeman ve Sněmovně promluvil k poslancům. Vyložil jim svůj pohled na ochranu české přírody. Za příklad si vzal Šumavu. Zdůraznil, že člověk musí o přírodu pečovat a nesmí nechat zničit lesy kůrovcem, jak to podle prezidenta udělal exministr životního prostředí Martin Bursík. On a jemu podobní „zelení fanatici“ podle prezidenta zničili Šumavu. Bursík však ukázal, že si Zemanova slova nenechá jen tak líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků: Zásadně odmítáme vyjádření, že těžaři ničí české lesy a nešetrně sečou dřevo
Dne 7. 8. 2017 byla publikována petice Strany zelených s výzvou ministru zemědělství včetně několika dalších článků. Plně souhlasíme s nutností chránit přírodu a chovat se v lese s odpovědností k příštím generacím. Přesto s řadou tvrzení obsažených v petici musíme vyjádřit nesouhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mirka Topolánka jsme se při rozhovoru zeptali na dost nepříjemné věci z minulosti. A takto reagoval…
ROZHOVOR „Pokud nebude EU chránit schengenskou hranici, a to za každou cenu, tak musíme uzavřít hranici vlastní… Rozesmálo mě, když německá administrativa prohlašuje, že bude muset chránit hranice s Českem. Je to zcela naopak. Česko musí chránit hranice s Německem,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Mirek Topolánek, který vysvětloval, proč podepsal Lisabonskou smlouvu, která zakotvuje společnou imigrační politiku EU, a zda máme setrvat v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Československá obec legionářská: Legiovlak míří na Šumavu
Legiovlak – legionářské muzeum na kolejích opět putuje po Čechách, v listopadu projíždí Šumavu a zavítá do Prachatic, Českého Krumlova, Vimperku a Sušice. Expozice složená ze třinácti historických vagonů je přístupná zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Rozhodně neupřednostňujeme těžbu, musíme se ale řídit zákonem
Odpověď na interpelaci od poslankyně Jany Krutákové ve věci těžby štěrkopísku na Hodonínsku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Na Zelený čtvrtek připijeme zeleným pivem na zelenou Šumavu
Na Zelený čtvrtek pokračuje podpora zelené Šumavy akcí Šumavských Králováků. Ve čtyřiceti šumavských hospodách a hospůdkách, od Železné Rudy až po Rožmberk nad Vltavou, si ve čtvrtek 29. dubna budou lidé připíjet na zelenou Šumavu. Čepovat se letos bude zelený velikonoční Krasličák z Pivovarů Lobkowicz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Připomněli jsme si Světový den mokřadů
Tento den připomíná, proč je potřeba slatiny, rašeliniště, pobřežní pásma rybníků, lužní lesy, nivy řek, slepá ramena, tůně, zaplavované louky či prameniště chránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist