Zaorálek vyčinil čínskému velvyslanci za rušení koncertů českých těles
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se při dnešním jednání s čínským velvyslancem v ČR Čang Ťien-minem ohradil proti rušení koncertů českých souborů v Číně. Podle Zaorálka to poškozuje obraz Číny u české veřejnosti a velvyslanec jako zástupce čínské strany v Česku nese za tyto kroky odpovědnost. V tiskové zprávě to uvedlo Ministerstvo kultury, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 14:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 09. 09. 2019

Související články

Zaorálek s velvyslanci mluvil o boji proti populismu
Hlavními výzvami pro letošní rok budou zastavení vzestupu populistických uskupení ve světě a zachování jednoty Evropské unie. V projevu při setkání se zahraničními velvyslanci v Praze to dnes řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Orchestr, který nepustili do Číny, zahraje americkému velvyslanci. Bude to prý mít „vyšší princip“
Americké velvyslanectví v Praze příští týden uspořádá koncert orchestru PKF – Prague Philharmonia. Konat se bude v době, kdy Čína kvůli neshodám s vedením Prahy zamítla domluvená turné již čtyřem českým hudebním souborům, PKF je jedním z těchto těles. Koncert bude mít podle tiskové zprávy americké ambasády zvláštní symboliku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Příští týden se v Praze sejdou velvyslanci Česka v zahraničí
Na pravidelné každoroční poradě se v Praze v příštím týdnu sejdou čeští velvyslanci. Poradu v pondělí 28. srpna zahájí premiér Bohuslav Sobotka, ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (oba ČSSD) a jako letošní zahraniční host portugalský ministr zahraničí Augusto Santos Silva. Porada potrvá do pátku. ČTK to dnes sdělilo ministerstvo zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jakub Janda pochválil Babiše. A také pohrozil čínskému velvyslanci, že pojede domů
Analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda vítá, že vláda Andreje Babiše (ANO) se má na pozoru před čínskými firmami Huawei a ZTE. Znamená to mimo jiné, že vláda posoudí, v kterých institucích se čínské technologie zbavovat, což je podle analytika krok správným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Concerto Bohemia 2019 zná své vítěze
Z dvanácti přihlášených těles vybrala odborná porota šest nejlepších souborů a orchestrů 28. ročníku Národní rozhlasové soutěže orchestrů a souborů mladých interpretů z České republiky Concerto Bohemia 2019. Vítězné soubory a orchestry se představí na dubnovém Koncertu vítězů a natočí profesionální nahrávku ve studiích Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek odvolal šéfa Českých center
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek dnes odvolal stávajícího generálního ředitele Českých center Jana Závěšického. Dočasným řízením následně pověřil Moniku Koblerovou, zástupkyni generálního ředitele Českých center a ředitelku Úseku kulturní diplomacie a Czech Centres Network. Na pozici generálního ředitele Českých center bude v nejbližší době vyhlášeno výběrové řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Na podporu Drahoše se dnes po celé ČR uskuteční desítky koncertů
Na podporu prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše se dnes po celé České republice uskuteční téměř tři desítky koncertů. Naplánovány jsou třeba v brněnské hudební kavárně Stará Pekárna, v pražském Lucerna Music Baru, v Českých Budějovicích či v Liberci, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Dobrovolníci pořádají desítky koncertů pro Jiřího Drahoše
Ve středu 24. ledna se uskuteční po celé České republice desítky koncertů na podporu prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. Koncerty vznikají spontánně díky dobrovolnickým skupinám na síti facebook. Většina koncertů sdílí grafickou podobu s podtitulem "Společně to dáme".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Příznivci Drahoše na jeho podporu uspořádají přes 20 koncertů
Příznivci kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše pořádají na jeho podporu téměř tři desítky koncertů po celé České republice. Většina z nich se bude konat pod názvem „Společně to dáme“ ve středu večer. Naplánovány jsou třeba v brněnské hudební kavárně Stará Pekárna, v pražském Lucerna Music Baru, v Českých Budějovicích či v Liberci. ČTK to oznámil spoluorganizátor akcí Robin Suchánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist