Nezaměstnaní kvůli štědrému sociálnímu státu nechtějí pracovat, varuje ekonom
Česká ekonomika sice zpomaluje, ale stále šlape a podnikatelé si stěžují, že nemohou sehnat zaměstnance. Na úřadech práce je však současně evidováno víc než 204 tisíc osob bez práce. Hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček dospěl k závěru, že nemalou část z nich mohou tvořit lidé, kterým se pracovat nechce. Raději pobírají sociální dávky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 16:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 09. 09. 2019

Související články

Ekonom z Mezinárodního měnového fondu varuje Česko: Rychlé přibližování k západním ekonomikám skončilo
Přiblížení se ekonomické úrovni států západní Evropy se mnoha zemím ve střední a východní Evropě vzdaluje, varuje ekonom z Mezinárodního měnového fondu Poul Mathias Thomson.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Zaměstnanci nejsou. Do práce se vrací důchodci i dlouhodobě nezaměstnaní
„Boj o zaměstnance proměňuje trh práce. Zaměstnavatelé se špatnou pověstí nemají šanci získat pracovní sílu. Vznikají nové benefity pro zaměstnance a na trh práce se vracejí důchodci i dlouhodobě nezaměstnaní,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hamáček se otevřeně vyjádřil o Miloši Zemanovi
Předseda ČSSD Jan Hamáček chce motivovat lidi v exekuci, aby se jim vyplatilo pracovat. Stejně tak je jeho cílem to, aby dostal do práce lidi, kteří nyní pracovat nechtějí. Uvedl to v rozhovoru pro server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ekonom Pikora varuje: Eurozóna si jen hraje na bohatou, nesedejte politikům na lep
Ekonom Vladimír Pikora se před volbami nestačí divit pohádkám o evropské společné měně euro, které před volbami šíří především levicoví politici. V komentáři pro Reflex.cz Pikora voliče varuje, aby politikům v této věci dvakrát nevěřili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Američanům se nechce pracovat v hotelu nesoucím Trumpovo jméno. Na hodinu platí jen...
Floridský hotelový komplex nesoucí jméno 45. prezidenta USA Donalda Trumpa si stěžuje, že rodilí Američané nechtějí v resortu pracovat. Firma spravující komplex proto žádá, aby mohla zaměstnat víc cizinců. Američanům se podle všeho nechce pracovat za necelých 11 dolarů na hodinu, které hotelový komplex Trump International nabízí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Miklošová (ODS): I dlouhodobě nezaměstnaní musí začít chodit do práce
Dnes byla zveřejněna data o nezaměstnanosti. V České republice je bez práce 308 500 osob, což je nejlepší výsledek od roku 2008. Přestože se ekonomice daří a nezaměstnanost klesá, zapomíná se na velký sociální problém a tím jsou dlouhodobě nezaměstnaní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Ty, kteří nechtějí pracovat, zvedněme z gaučů
K záměrům o znovuobnovení veřejné služby pro nezaměstnané:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Německo bude lídr. Evropské elity to popírají, ale zavádějí dvourychlostní Evropu. Ekonom Slaný varuje, že na dveře klepou horší časy
ROZHOVOR „Evropské elity hovoří léta o tom, že nechtějí připustit dvourychlostní Evropu, ale tento krok jednoznačně zavádí,“ říká hlavní ekonom investiční skupiny DRFG Martin Slaný o nově podepsaném partnerství mezi Německem a Francií. Z Německa nepřicházejí dobré zprávy, ani co se ekonomického vývoje týče. Slaný připomíná, že loňský růst 1,5 % je nejpomalejší za pět let. Zde ovšem zaspaly i české vlády. „Nejen u této vlády, ale platí to dlouhodobě, je naše fiskální politika procyklická, neboli hospodářský cyklus spíše rozkmitává, než aby jej stabilizovala,“ všímá si Slaný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Stomatologové moc nechtějí pracovat na pojišťovnu
Odpověď na interpelaci Věry Kovářové na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 30. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kremelské monstrum se roztahuje! Jakub Janda mezinárodně „naprášil“ ParlamentníListy.cz, české politiky i občany, kteří už nechtějí EU
Zástupce ředitele pražského think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda varuje před možným geopolitickým posunem států střední Evropy zpět na Východ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist