V lepším případě boule, v horším dobytčáky. Spisovatel Padevět nabádá Čechy, aby se poučili ze své historie
Spisovatel Jiří Padevět varuje před tím, že historie se může opakovat. „Všimneme si toho, až bude střecha nad námi už hořet,“ míní Padevět. Zároveň také v rozhovoru pro iDNES.cz uvedl, že občanská společnost se málo brání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 17:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 09. 09. 2019

Související články

Spisovatel Jiří Padevět: Odsun Němců je naše ostuda. Byl pochopitelný, ale neomlouvá zločiny
Spisovatel, knihkupec a nakladatel Jiří Padevět vystoupil v internetové televizi DVTV v pořadu Apel. A na Čechy, Moravany a Slezany skutečně apeloval, aby nezapomínali na své hrdiny a odvrhli představu, že jsme jen národem „Švejků“, kteří se podvolují druhým a protloukají se životem, jak se dá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Budu vděčen novinářům za břitkost a nestrannost, chtěl slyšet Padevět na inauguraci
Spisovatel Jiří Padevět se na svém facebookovém profilu vyjádřil k inauguraci prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Proč tak žvaní?
Normální člověk si při pohledu na sněmovnu, na ty řeči tam, v lepším případě ťuká na hlavu, v horším jde utopit splín v tuzemském, tedy bramborovém …tuzemáku. Neustálé opakování týchž argumentů, keců, urážek, obscénností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš se vzdá, nebo demonstrace nepřežijí léto. Spisovatel Padevět skepticky o české politice
Jiří Padevět, český spisovatel, knihkupec a nakladatel, byl hostem Českého rozhlasu Plus Barbory Tachecí v pořadu Osobnost plus. „Obávám se, že řada politiků, i těch nejvrcholnějších, se prostě neumí chovat,“ uvedl v kontextu současných demonstrací. Není si jistý, jak se současnou situací naloží prázdniny. „V září, si myslím, že by bylo obtížné tento étos, sílu demonstrací znovu nahodit,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Janeček: Rok 2016 byl rokem zásadních změn
Rok 2016 byl rokem zásadních změn. Mnozí je považují za spíše negativní. Lze skutečně říci, že jsme svědky krizí globálního světa i krize demokracie. Nicméně jsem pevně přesvědčen, že krize je nutnou součástí přechodu od, v lepším případě, málo spravedlivých a zkorumpovaných a v horším případě totalitních a nesvobodných společenských uspořádání k zásadně lepšímu, spravedlivějšímu a svobodnému světu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Co prezident sleduje kauzou Staněk
Při zběžném pohledu by se mohlo zdát, že otálení prezidenta Miloše Zemana s odvoláním ministra kultury Antonína Staňka je jen osobní rozmar, s jehož pomocí přímo volený prezident ukazuje veřejnosti v horším případě, kdo je dle něj pánem na politické scéně, v lepším případě, že není žádný automat na podpisy. Jenže z různých výroků Zemana, které se s kauzou pojí, jakož i z jeho předešlých hrátek s ústavou, lze usoudit, že za jeho jednáním…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 10.7.2019 v 19:41, zobrazit podobné
Profesor Hanuš, historik a konzervativec: Dělení na pravici a levici pořád platí. TOP 09 byla módní záležitost, teď je úplně bezradná. Drahoš politice nerozumí
ROZHOVOR Profesor historie a publicista Jiří Hanuš odmítá tvrzení, že je překonaný spor levicového a pravicového světonázoru. Věří, že nynější trend posílení populismu u nás, kdy ztrácejí podporu tradiční politické strany, je jen přechodný. Za hrůzný scénář blížících se voleb považuje pohodlné vítězství Andreje Babiše, jemuž by k vládnutí postačily dvě ozdoby, v lepším případě ČSSD, v horším KSČM. Uvadající TOP 09 považuje za emoční a módní záležitost, bez dlouhodobější perspektivy obnovit českou pravicovou politiku. O prezidentském kandidátu Jiřím Drahošovi si myslí, že politice příliš nerozumí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Stanislav A. Hošek: Co určitě není levice a co pravděpodobně levicí je
Tento text se nepokouší dokazovat, zda dneska existuje, či neexistuje levice. Jsem si totiž jistý, že existuje, a mám pro takové tvrzení nespočet důkazů a dostatek argumentů. Dovoluji si tento článek publikovat jen a jenom proto, že v textech současných publicistů je nadmíru problémů, jejich řešení, ale i osobností, které jsou označovány v tom lepším případě za levičáky, neomarxisty či euromarxisty, v tom horším za bolševiky, socany, ba i komouše, ba až zdivočelé diktátory s totalitními tendencemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
O zájmy občanů tu nejde. Novináři dostali za úkol ho odstranit. Zkušený pozorovatel Kuchař vidí v kauze Babiš jedno velké ale
ROZHOVOR Podnikatel a ekonomický poradce Jaroslav Kuchař hodnotí protestní akce 17. listopadu a klima v české společnosti. "Já v lepším případě vidím žurnalistiku aktivistickou, v horším případě žurnalistiku prodejnou," říká na adresu novinářky Sabiny Slonkové, která se vydala do Švýcarska za psychicky nemocným synem premiéra Andreje Babiše. "Jakoby s odchodem Jana Petránka symbolicky spadlo novinářské řemeslo o další stupínek níže," míní Kuchař. Velmi pragmaticky se ale Kuchař staví i k Andreji Babišovi. "U Babiše je na prvním místě zájem Agrofertu," říká ekonomický poradce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Poučíme se z historie?
Umíme být svéprávnou zemí a poučit se z historie? Přílohou je ostudný text Výzvy zrádcovské vlády Protektorátu Čechy a Morava k veřejným zaměstnancům, z roku 1941 jako poučení. Je to kopie originálu ze soukromého archivu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist