Žaloba na prezidenta Zemana nemá racionální základ, soudí poslanec Juchelka
Do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal Aleš Juchelka, poslanec hnutí ANO, který je ve straně odpovědný za rodinnou politiku. Jeho cílem prý je motivovat občany, aby měli tři a více dětí. Jak? Nahlédněte. Věnoval se i žalobě na prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 18:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 09. 09. 2019

Související články

Ústavní žaloba na Zemana nemá ve Sněmovně šanci
Ústavní žaloba na prezidenta Miloše Zemana nemá ve Sněmovně šanci na úspěch. Podání žaloby vypracované Senátem k Ústavnímu soudu nepodpoří při čtvrtečním projednávání poslanci vládních ANO a ČSSD ani zákonodárci KSČM, která kabinet podporuje, a opoziční SPD, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kněžínek: Připravovaná žaloba na prezidenta nemá šanci na úspěch
Připravovaná žaloba na prezidenta Miloše Zemana za hrubé porušení Ústavy nemá podle ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO) šanci na úspěch. Podle něj nezíská v Parlamentu dost hlasů pro to, aby mohla být podána. Kněžínek to dnes řekl v pořadu Partie na televizi Prima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Dětinský pan Minář chtěl zaujmout, tak roztrhal Ústavu. V Praze se lidé bojí říct nahlas že volili ANO, to je šílené, varuje poslanec Juchelka
ROZHOVOR Výroky, že česká justice není nezávislá, považuje poslanec Aleš Juchelka (nestraník zvolený za hnutí ANO) za strašení. „Vlastně je to účelové tvrzení, které je naprosto srovnatelné s trháním Ústavy. Je to, prostě řečeno, především pro větší efekt,“ řekl poslanec. Podle jeho slov je současná vláda úspěšná a plní, co slibovala. Rekordně se zvyšují důchody, opravují se silnice a staví se dálnice. Juchelka současně odmítá, že spokojenost českých obyvatel je pouze zásluhou vlády, avšak jako hloupost označil výroky, že na tom nemá zásluhu vůbec žádnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ústavní právník: Žaloba na prezidenta pro velezradu by byla důvodná třeba u Háchy, který předal stát do rukou Hitlera. Z toho nemám u Zemana obavu, ten by zavelel do zbraně
„Jestliže se Poslanecké sněmovně vláda bez důvěry nelíbí, nemá jí schvalovat zákony,“ říká Zdeněk Koudelka, právník, pedagog a bývalý poslanec. Podle něj poslanci nevědí, co chtějí, když vládu v demisi sice kritizují, ale zároveň podpořili sestavený rozpočet. Zároveň upozornil, že politické spory se mají řešit u volebních uren, nikoliv v soudních síních. Ústavní žaloba na prezidenta by prý měla smysl v krajních případech, jakým bylo například odevzdání státu Adolfu Hitlerovi Emilem Háchou. U Miloše Zemana se ničeho takového údajně nemusíme obávat. Ten by zavelel do zbraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Žaloba na Zemana! Projde tajným hlasováním senátorů? Máme pro vás zásadní informace
Ústavní žaloba na prezidenta Zemana má v Senátu šanci projít. I kdyby však dvě třetiny přítomných členů horní komory českého parlamentu návrh podpořily, tím zřejmě všechno skončí. Žaloba by byla v případě schválení odeslána do Poslanecké sněmovny a tam narazí. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, jaké je rozložení sil i nálady v senátních kuloárech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Arnika: Spolky výstavbu neblokují. Na vině jsou úřady a jejich nedodržování lhůt
Z výzkumu (i) nevládní organizace Arniky vyplynulo, že občanské spolky podaly žalobu pouze v 0,025 % případů povolování staveb. Prokázalo se, že obviňování spolků nemá racionální základ (ii).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Bulvár, fake news. Drama, hudba, přehrávání... Poslanec Juchelka, dlouholetý znalec médií, rozebral dílo Slonkové s Kubíkem
ROZHOVOR Poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka se vyjádřil ke kauze premiéra Andreje Babiše a jeho údajně nemocného syna. Zpracování reportáže Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka se mu hrubě nelíbí, stejně jako dozvuky, které celá věc působí ve veřejném prostoru. "Premiér je silná osobnost, ale toto bylo přes čáru a tvrdí to spousta mých kolegů napříč novinářským i politickým spektrem," říká Juchelka. Podobné nálady pozoruje i ve společnosti. "Někteří nevoliči ANO mi ale v té hysterii posledních dnů říkají, že už nechtějí být v tom antitáboře, poněvadž se příliš zfanatizoval a argumentačně vyčerpal," dodal poslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Sesazení Zemana nemá moc šancí. A co Sobotkova žaloba? Hovoří uznávaný právník
Konec prezidenta Miloše Zemana na Pražském hradě? I o tom se mluví v souvislosti s vládní krizí a následným děním kolem návrhu odvolání ministra financí Andreje Babiše premiérem Bohuslavem Sobotkou. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Žaloba na Zemana míří do sněmovny. Nyní začnu přesvědčovat poslance, říká Láska
Proti podání ústavní žaloby na prezidenta je ve sněmovně zatím hnutí ANO, bez jehož podpory nemá návrh prakticky šanci na úspěch.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.7.2019 v 07:36, zobrazit podobné
„Když jsem to četl, koukal jsem na to s otevřenýma očima.“ Babišův poslanec, známá televizní tvář, je šokován obsahem Istanbulské úmluvy
Hostem Pavla Štrunce ve stejnojmenném pořadu na Info.cz byl Aleš Juchelka, křesťaň a poslanec za ANO, který také moderoval legendární pořad Medúza. Volání „Haló, tady Medúza“ k němu prý patří. Řekl, že TOP 09 se od založení změnila: „Všechno, co k nám dopluje z Evropské unie, to TOP 09 adoruje.“ A podpořil i profesora Piťhu s tím, že žaloba na něj je útok na svobodu slova. Istanbulskou úmluvu bychom podle něj neměli přijímat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist