Lobby kritizuje snížení dotací na rovné příležitosti žen a mužů
Česká ženská lobby (ČŽL) kritizuje snížení dotací na projekty na podporu rovných šancí pro ženy a muže, které dnes schválila vláda. Dotkne se to služeb na pomoc týraným ženám a obětem sexuálního násilí či podpory rodičů, jimž bývalý protějšek neplatí na děti výživné. Lobby to uvedla v prohlášení, které zaslala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 19:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 09. 09. 2019

Související články

Česká ženská lobby: Jsme na chvostě, přesto se chystají škrty ve financování genderové rovnosti
Social Watch Česká republika a ženská lobby u příležitosti Mezinárodního dne rovnosti žen a mužů vyzývají politickou reprezentaci k ratifikaci Istanbulské úmluvy, ke garanci míst ve školkách pro dvouleté děti od roku 2020 a k zachování financí na podporu genderové rovnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Politické neziskovky rozeštvávají společnost a skutečné problémy neřeší
Dotační programy pro rovné příležitosti žen a mužů (tzv. genderová problematika), jsou prokazatelně zneužívány ve prospěch personálních a materiálních nákladů politických neziskovek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ČEZ úspěšně prošel auditem zaměřeným na gender a rovné příležitosti
Téměř čtyřměsíční šetření identifikovalo příklady dobré praxe, které mohou posloužit pro inspiraci dalším společnostem, a zároveň definovalo několik příležitostí pro zlepšení. Na některých konkrétních doporučeních již ČEZ intenzivně pracuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Česká ženská lobby: Proč slavíme Mezinárodní den rovnosti žen a mužů?
Mezinárodní den rovnosti žen a mužů slavíme proto, abychom si připomínali stále nedokončenou a dlouhou cestu ženské emancipace, cestu ke společnosti, kde bude rovnost mezi muži a ženami prioritou a jedním ze základů demokracie. Protože ženská práva jsou lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Tyhlety militantní feministky, zvláštní existence... Ekonomka Šichtařová debatovala s šéfkou České ženské lobby. Po jejích argumentech se už neudržela
Ekonomka Markéta Šichtařová a předsedkyně České ženské lobby Eliška Kodyšová se střetly v pořadu Bez cenzury televize Prima. Svedly bitvu o zavedení třetího pohlaví a o roli žen a mužů v české společnosti. Šichtařová se před kamerou párkrát rozzlobila. Občas se v EU řeší jen pseudoproblémy, které jsou dobré tak akorát k tomu, že se na ně dají čerpat evropské dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Technologická agentura České republiky hodlá podporovat odpovědný výzkum a inovace
Technologická agentura ČR pořádala dne 28. března 2017 třetí setkání Platformy žen ve výzkumu a podnikání, kterou zahájila nová předsedkyně Akademie věd České republiky, paní prof. RNDr. Eva Zažímalová, CSc a ministr pro lidská práva a rovné příležitosti ČR JUDr. Jan Chvojka. Letošní setkání neslo podtitul Gender v kontextu odpovědného výzkumu a inovací, včetně problematiky genderu z perspektivy mužů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Poslanec Janda chce do sportu přesměrovat miliony od neziskovky, která hájí rovná práva žen a mužů. A neziskový sektor křičí
Bývalý skokan na lyžích a poslanec za ODS Jakub Janda by chtěl, aby dotace neziskovkám, které hájí práva žen, šly do sportu. „Problematiku rovných příležitostí nepovažuji za tak zásadní, aby na ně byla vyčleněna zvláštní kapitola státního rozpočtu. Jestli někde existuje rovné prostředí mezi ženami a muži, tak je to právě ve sportu,“ nechal se slyšet a spustil tak řadu kontroverzních diskusí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Předseda Nejvyššího soudu je ve shodě s ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu
Výraznější spolupráce nejvyšších soudních orgánů s předkladateli zákonů a vládou při tvorbě nových legislativních norem, Nejvyšší rada soudnictví a aktuálně projednávané novely zákonů. To byla hlavní tři témata, nad kterými dnes v Brně diskutovali ministr pro lidská práva, rovné příležitost a legislativu Jan Chvojka spolu s předsedou Nejvyššího soudu Pavlem Šámalem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Volební kampaně bez diskriminace a nenávistných projevů
S ohledem na blížící se volby do Evropského parlamentu vydal Equinet Doporučení pro boj s diskriminací a nenávistnými projevy ve volebních kampaních. Equinet je Evropská síť orgánů pro rovné zacházení, která spojuje 49 orgánů pro rovné zacházení z 36 evropských zemí, včetně všech států EU. Orgánem pro rovné zacházení je v ČR veřejný ochránce práv (ombudsman).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Valentová (TOP 09): Ženy jsou více ohroženy chudobou
Základním principem každé vyspělé společnosti je rovnost mezi muži i ženami, podpora rovné účasti žen i mužů na trhu práce. Nesmí existovat rozdíly v zaměstnanosti, přístupu ke vzdělání a ve vědě. Toto je jeden ze základních principů EU, tzn. i u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist