ČR a Švédsko chtějí více spolupráce v boji proti dezinformacím
Se Švédskem chce Česko více spolupracovat na boji proti dezinformacím a hybridním hrozbám. Po dnešním jednání se švédskými politiky to prohlásil český ministr zahraničí Tomáš Petříček. Šéf diplomacie přicestoval do Stockholmu na jednodenní návštěvu, během které rovněž zahájil výstavu k 30. výročí sametové revoluce, v rámci které je v centru švédské metropole umístěna i nová verze růžového tanku českého umělce Davida Černého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 20:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 09. 09. 2019

Související články

Boj proti dezinformacím – další metla na nepohodlné názory
Potlačování „nenávistných projevů“ už Bruselu nestačí. Svobodu slova na internetu je třeba ještě více usměrnit pod hlavičkou „boje proti dezinformacím“. Je třeba zakročit proti „zavádějícím“ zprávám o EU, migraci, klimatu apod.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 2.5.2018 v 20:40, zobrazit podobné
Pražskokavárníci se bojí názoru lidí, a přitom neumějí prohrávat
Jak jinak vysvětlit to, když někteří politici z ODS (i jiných stran) se začínají vyslovovat proti přímé volbě prezidenta republiky a chtějí ji vrátit zpět jen do rukou parlamentu? Jedině tak, že se bojí a že neumějí prohrávat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 9.7.2019 v 07:40, zobrazit podobné
TOP 09: Evropská platforma vydala prohlášení k boji proti dezinformacím
Členové Evropské platformy považují problematiku záměrného šíření dezinformací za prostředek informační války, kterým se cizí mocnosti snaží ovlivňovat a ohrožovat vnitřní bezpečnost našeho státu, ale i celé Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
V chovech papírových psů řádí vyděračské gangy. Obrat o peníze vás chtějí tímto způsobem... Chovatelé psů varují
Stále více se hovoří o boji proti množírnám psů. Čím dál více chovatelů si v důsledku masivní osvěty a medializace množírenských kauz pořizuje psy s průkazem původu. „Zoomafie“ proto hledá nové způsoby, jak z lidí podvodně vytáhnout peníze. Kynologové a ochranáři varují před řáděním vyděračských gangů a zejména před takzvaným zapůjčováním feny do chovatelské stanice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Šmejdi, udeřila Helena Langšádlová proti propagandě a dezinformacím, když proti ní seděl Jiří Ovčáček
Ruští šmejdi šíří pomluvy mezi 500 miliony lidí, to se musí zarazit. V reakci na tzv. boj s propagandou to v pořadu PL TV Horké téma uvedla poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová. Protivníkem v diskusi jí byl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček, podle něhož je útvar proti dezinformacím škodlivý. „Zbývá ještě trestat smrtí za poslech ruského rozhlasu,“ pustil se do političky TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pirát Bartoš: Pro cenzuru není důvod. Nejlepší cestou proti propagandě a dezinformacím je otevřenost vůči občanům
ROZHOVOR Současná legislativa proti šíření nenávisti na internetu je dostačující a není důvod k ní ještě navíc dosazovat nějaká opatření cenzurního charakteru. Plošná cenzura s využitím automatizace by v případě změny politického režimu mohla být zneužita proti občanům. Nejlepší cestou v boji proti propagandě je otevřenost a pravdivost informování. Předseda České pirátské strany sdělil ParlamentnímListům.cz svůj názor na digitalizaci, boj proti nenávistným příspěvkům na Facebooku a problematiku pěstování konopí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tohle je dobrý! Tomáš Klus se začal radovat nad politikou. A chce víc
Zpěvák Tomáš Klus jásá nad „elfy“ – neprojevuje se však jako fanoušek díla J. R. R. Tolkiena. Pod označením „elfové“ vystupuje skupina občanů, kteří chtějí bojovat proti dezinformacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Že Švédsko nezvládá imigraci? To jsou lži, napsal signatář Charty 77
Česko-švédská novinářka Kateřina Janouchová vykreslila Martinovi Veselovskému Švédsko ve velmi neveselých barvách. Země prý přestala zvládat problémy s uprchlíky. Mnozí policisté jsou natolik nespokojení, že uvažují o změně práce, a někteří Švédové jsou údajně natolik zoufalí, že chtějí opustit zemi. Chartista Jiří Pallas dámu obvinil, že nepokrytě lže. Zmínil navíc i jméno ruského prezidenta Vladimira Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sobotka jednal v Bagdádu s iráckým premiérem i prezidentem. Česko je velmi aktivní v boji proti Islámskému státu, ujistil je
O podpoře v boji proti radikálům z takzvaného Islámského státu (IS), o humanitární pomoci i o možnostech spolupráce při poválečné obnově země jednal dnes český premiér Bohuslav Sobotka v Bagdádu se svým iráckým protějškem Hajdarem Abádím. Sobotka na návštěvu Iráku zavítal jako teprve druhý předseda vlády samostatné České republiky. V roce 2011 byl v této blízkovýchodní zemi tehdejší premiér Petr Nečas, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jak se stát užitečným skotem
Francouzský prezident Macron má nové líbivé heslo: „Více Evropy“. Zní to tak pěkně! Skoro až hipísácky – cítíte v tom takové to „více lásky, více míru, více porozumění, více spolupráce mezi národy…,“ že?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 26.1.2018 v 08:40, zobrazit podobné
TOPlist