Babiš odmítl, že vláda odbývá zjištění NKÚ; kritizoval Kalu
Vláda dnes zrušila debatu o 16 zjištěních Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), protože prezident úřadu Miloslav Kala neměl čas. Premiér Andrej Babiš (ANO) novinářům řekl, že Kala omluvil svou účast kvůli plánovanému jednání kolegia NKÚ. Současně odmítl jeho slova, že se kabinet nezabývá nápravnými opatřeními. Kala v reakci uvedl, že premiér jeho omluvu písemně přijal a že ho premiérova reakce velmi překvapila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 20:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 09. 09. 2019

Související články

Vláda znovu navrhne prezidentovi povýšení šéfa BIS Koudelky na generála. I když to už dvakrát odmítl
Vláda chce potřetí navrhnout ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku na jmenování do generálské hodnosti. Prezident Miloš Zeman ho loni dvakrát povýšit odmítl, BIS opakovaně ostře kritizoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš se před kamerou velmi rozčílil na šéfa NKÚ: Dělá politiku. Měl by zapomenout, že přišel z ČSSD
Nejvyšší kontrolní úřad tvrdí, že současná vláda Andreje Babiše (ANO) nedokáže adekvátně reagovat na výzvy, které před ni staví moderní doba. Předseda vlády kritiku odmítl a vyzval předsedu úřadu Miloslava Kalu, aby nedělal politiku a raději počítal čísla. Zato pravicová opozice dala úřadu jednoznačně za pravdu. Babiš prý krutě zaspal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
DIAMO ke stanovisku MŽP k záměru dotěžení kalů v ostravských lagunách
Vítáme souhlasné stanovisko MŽP, které je nezbytnou podmínkou odtěžení a odstranění zbývajících kalů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČD Cargo: Kaly opět na kolejích
V polovině dubna letošního roku se uskutečnila pilotní přeprava kalů ze sanovaných lagun v Ostravě (bývalý závod Ostramo). Cílem sanačních prací v této lokalitě je odstranění cca 90 tisíc tun kalů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda navrhla povýšit na generála Koudelku či Švejdara
Vláda dnes potřetí navrhla ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku na jmenování do generálské hodnosti. Vyplývá to z průběžných výsledků jednání vlády. Prezident Miloš Zeman loni Koudelku dvakrát povýšit odmítl, BIS opakovaně ostře kritizoval. Vláda návrh zdůvodňuje vysokými profesními a osobními kvalitami Koudelky a velmi dobrými výsledky, kterých kontrarozvědka dosahuje. Koudelka by podle představ vlády měl získat hodnost brigádního generála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
DIAMO: Začala jednání s dalšími možnými odběrateli upravených kalů z ostravských lagun
Dne 6. března 2019 se v sídle odštěpného závodu ODRA státního podniku DIAMO v Ostravě uskutečnil mimořádný kontrolní den k postupu prací na odstranění tzv. nadbilančních kalů z lagun po chemičce OSTRAMO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
DIAMO: Sanace ostravských lagun postupuje, odvoz kalů začne příští týden
Likvidace jedné z největších ekologických zátěží v České republice pokročila. V příštím týdnu bude zahájen odvoz upravených kalů z areálu lagun po chemičce OSTRAMO v Ostravě. Odstranění zbylých kalů proběhne na základě dohody mezi společností AVE CZ odpadové hospodářství a společností Sokolovská uhelná v zařízení tlakové plynárny ve Vřesové, které z nich ve směsi s hnědým uhlím vyrobí teplo a elektřinu. Minimalizace dopadů na životní prostředí a zdraví obyvatel je zajištěna tzv. integrovaným povolením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
DIAMO podepsalo novou smlouvu na dokončení likvidace kalů z lagun OSTRAMO
Státní podnik DIAMO na základě rozhodnutí Ministerstva životního prostředí a Ministerstva financí připravil řešení vzniklé situace v areálu lagun OSTRAMO tak, aby mohly práce na odstranění kalů plynule pokračovat a skončit v původním termínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Se Zemanem nemám nic společného a nejsem žádný populista, vzkázal z Bruselu rozčílený Babiš
Premiér Andrej Babiš dnes v rozhovoru s belgickým listem Le Soir odmítl, že je populista, a dodal, že s prezidentem Milošem Zemanem nemá „prakticky nic“ společného. Za svůj vzor označil někdejšího newyorského starostu Michaela Bloomberga, který podobně jako on přešel od podnikání do politiky. Aféru kolem farmy Čapí hnízdo pak označil za vykonstruovanou a za kauzu na objednávku. Kritizoval migrační kvóty a vyslovil se pro zachování národní měny koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prý je to jinak. Babiš odmítl Zemanův pohled na BIS
Bezpečnostní informační služba (BIS) odvádí profesionální práci, k její práci neměla v posledním období výhrady vláda ani sněmovní výbory. ČTK to dnes v reakci na čtvrteční kritické výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu BIS napsal premiér Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist