DIAMO poprvé od útlumu těžby zpřístupní veřejnosti Důl Jeremenko
Jediný důl v Ostravě, na kterém se dodnes fárá, se v sobotu 14. září na pár hodin otevře veřejnosti. Státní podnik DIAMO tam pořádá den otevřených dveří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 21:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 09. 09. 2019

Související články

DIAMO: Ostravský důl Alexander navštívilo téměř 700 lidí
Poprvé od útlumu těžby státní podnik DIAMO v sobotu 8. září zpřístupnil pro veřejnost areál Dolu Alexander ve Slezské Ostravě, kterému milovníci hornické historie říkají „hornické Versailles“. I přes dopolední déšť navštívilo areál dolu a rekonstruované objekty kulturních památek 670 lidí všech věkových kategorií. Někteří z nich využili mimořádnou příležitost vystoupat po kovové konstrukci na těžní věž větrní jámy Alexander č. 2 vysokou 30 metrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Diamo: Den otevřených dveří na Dole Bezruč přilákal stovky návštěvníků
Státní podnik DIAMO se připojil k výročí 750 let Ostravy a v sobotu 9. září poprvé od útlumu zpřístupnil pro veřejnost areál Dolu Petr Bezruč (dříve Terezie) ve Slezské Ostravě, který byl nejhlubším dolem v ČR a letos pomyslně slaví 175 let od založení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Poslanci, senátoři a hejtmani společně apelují na stát: Začněte urychleně řešit dopady útlumu těžby uhlí
Vůbec poprvé v historii se spojilo 26 poslanců a senátorů ze dvou krajů napříč všemi politickými stranami, aby společně s kraji, městy i obcemi bojovali za region.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Státní podnik DIAMO již vyplácí příspěvky pro propuštěné horníky. Vláda dnes projedná Nové OKD
Státní podnik DIAMO zřídil pro propuštěné horníky z Dolu Paskov pracoviště na vyřizování příspěvků. Od třetího dubna tak mohou propuštění zaměstnanci společnosti OKD žádat o státní příspěvek ke zmírnění sociálních dopadů spojených s restrukturalizací a útlumem těžby přímo na Dole Paskov. Pobočku sociálního centra státního podniku DIAMO tak může navštívit až 900 žadatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
DIAMO: Odborníci na brownfields si prohlédli areál dolu Jeremenko
Agentura pro regionální rozvoj ve spolupráci s Institutem pro udržitelný rozvoj sídel IURS uspořádala 2. března 2018 workshop k problematice regenerace lokalit po průmyslové činnosti v Moravskoslezském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Úřad vlády zpřístupní 8. května Lichtenštejnský palác, veřejnosti nově ukáže i sbírku darů premiéra
Ve středu 8. května 2019 zpřístupní Úřad vlády ČR při příležitosti oslav Dne vítězství veřejnosti Lichtenštejnský palác na pražské Kampě. Součástí trasy komentovaných prohlídek bude nově i výstava protokolárních darů předsedy vlády ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda: Letos poprvé bude Hrzánský palác v sobotu přístupný veřejnosti
Obyvatelé i návštěvníci Prahy se mohou těšit na výjimečný zážitek. Úřad vlády ČR zpřístupní v sobotu 6. dubna Hrzánský palác, reprezentační prostory vlády v Praze na Hradčanech. Brány paláce budou veřejnosti otevřeny od 9 do 17 hodin. Poslední komentovaná prohlídka bude začínat v 16 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Státní podnik DIAMO dokončuje rozsáhlý systém protimetanových opatření na Ostravsku
Desátým rokem pracuje odštěpný závod ODRA státního podniku DIAMO na systému opatření, která ochrání ostravsko-karvinskou aglomeraci před ohrožením nekontrolovanými výstupy důlních plynů na povrch. V těchto dnech probíhá poslední vrtání odplyňovacích vrtů, čímž bude dokončen systém protimetanových opatření. Součástí projektu je také elektronický monitorovací systém, který přenáší data z celé oblasti na dispečink na bývalém Dole Jeremenko v Ostravě-Vítkovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Úspěchy DIAMO v sanaci po chemické těžbě uranu - odstraněno milion tun kontaminantů
Významného milníku dosáhl státní podnik DIAMO při zahlazování následků těžby uranu na Českolipsku. V loňském roce bylo dosaženo vyvedení milionté tuny kontaminantů po chemické těžbě uranu na ložisku Stráž pod Ralskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
DIAMO: Oslava 60. výročí zahájení těžby uranu na ložisku Rožná
Ve středu 29. listopadu 2017 se v Kulturním domě v Bystřici nad Pernštejnem konaly oslavy 60. výročí zahájení těžby uranu na ložisku Rožná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist