Olomoucký kraj uvolní na modernizaci vodohospodářské infrastruktury desítky miliónů korun
Olomoucký kraj letos poskytne obcím na modernizaci a rozšíření vodovodů a kanalizací více než osmadvacet miliónů korun. Krajské peníze pomohou tam, kde je nedostatek vody nebo problémy s jejím čištěním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 22:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 09. 09. 2019

Související články

Moravskoslezský kraj dává další peníze do ekologie
Obce mohou požádat o dotace v oblasti životního prostředí. Moravskoslezský kraj tak navazuje na podporu zkvalitňování nakládání s odpady, ale také na řešení nakládání s vodami. Peníze půjdou i na výstavbu vodohospodářské infrastruktury. Celkově kraj přerozdělí 27 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Löffelmann (SLK): Nový dotační program pomůže zmírnit dopady sucha
Kraj každoročně vyhlašuje program, který podporuje výstavbu a obnovu vodohospodářské infrastruktury. Pro rok 2019 je v něm pro žadatele připraveno celkem 18 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj pomůže záchranným stanicím a čápům bílým
Olomoucký kraj letos investuje tři a půl miliónu korun do projektů, které bezprostředně souvisí s ochranou přírody. O dotace si budou moci požádat například provozovatelé záchranných stanic, které pečují o raněná zvířata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Knihovny, které přilákají mladé, si podporu zaslouží
Více než jedenáct a půl miliónu korun uvolní letos Olomoucký kraj na podporu knihoven. Náruživí čtenáři se tak nemusí obávat, že by o svoji oblíbenou zálibu přišli nebo ji museli omezit. Příslušné smlouvy uzavřelo hejtmanství se sedmi pověřenými knihovnami v úterý 15. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj letos poskytne dotace za 300 milionů Kč
Jihočeský kraj letos poskytne dotace pro samosprávy, neziskové organizace nebo podnikatele za přibližně 300 milionů korun. Podpoří tak například hospodářsky slabé oblasti, sportovní nebo kulturní aktivity. Kraj uvolní v těchto programech vyšší částku než v minulých letech, loni šlo o 237 milionů korun. ČTK to řekli zástupci vedení Jihočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Kraj podpoří prodej kvalitních regionálních potravin
Statisíce korun letos Olomoucký kraj uvolní na propagaci regionálních produktů i na pořádání oblíbených farmářských trhů. Seznam úspěšných žadatelů o dotace schválili na svém posledním jednání krajští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina podpoří boj se suchem dotacemi
Část disponibilního zůstatku hospodaření, který je asi 650 milionů korun, použije Kraj Vysočina na podporu projektů na lepší hospodaření s vodou v krajině. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí kraje Eva Neuwirthová. Na dotacích určených mimo jiné na stavbu tůní a malých vodních nádrží uvolní letos kraj 77 milionů korun, asi o deset milionů víc než v předchozím roce. ČTK to řekla vedoucí krajského odboru životního prostředí Eva Horná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj: Záchranáři v Uničově získají nové zázemí
Ještě letos vyroste v Uničově nová základna pro vozy zdravotnické záchranné služby. Objekt za zhruba 18 miliónů korun tam postaví Olomoucký kraj. Podobné stavby chce hejtmanství postupně realizovat také v Jeseníku, Zábřehu a Šternberku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zahradníček (ANO): Olomoucký kraj podpoří výstavbu cyklostezek
Na rovných patnáct miliónů korun navýšil Olomoucký kraj celkovou částku, kterou letos rozdělí mezi žadatele o peníze z dotačního programu na podporu výstavby a oprav cyklostezek. Hejtmanství podpoří celkem třináct projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Kraj uvolní 5,5 milionu na stipendia pro mladé lékaře
Královéhradecký kraj poskytne 5,5 milionu korun Zdravotnickému nadačnímu fondu Královéhradeckého kraje na další kola stipendijního programu pro studenty posledních ročníků lékařských fakult. Včera o tom rozhodli krajští zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist