Konec Salviniho protiimigrační politiky: Nová italská vláda chce migraci řešit s Bruselem
Nová italská vláda by chtěla navázat užší spolupráci s Evropskou unií, a to i při řešení migrační krize a rozpočtu. V poslanecké sněmovně to v pondělí řekl premiér Giuseppe Conte před hlasováním o důvěře. Nová vláda levicové formace Hnutí pěti hvězd a Demokratická strana se dohodly na nové koalici, o novém kabinetu se pak bude hlasovat ještě zítra v senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 22:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 09. 09. 2019

Související články

Salvini a jeho Liga mimo novou italskou vládu. Panují obavy: Otevřou se brány migraci. Rozkazovat bude Brusel
Nová italská vláda bez Mattea Salviniho otevře brány migraci a bude poslouchat Brusel. To si myslí dva europoslanci Salviniho Ligy, Paolo Borchia a Mara Bizzoti v reakci na vývoj v Itálii. Tam místo očekávaných předčasných voleb vzniká nová vláda bez účasti protimigrační Ligy Mattea Salviniho, který byl ministrem vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Monika Pilloni a novinky z Itálie: Opozice se zoufale snaží dostat k moci trestním stíháním Salviniho. Přitom se před celou zemí totálně zesměšnila
ROZHOVOR Česko-italská blogerka Monika Pilloni patří k těm, jež mají o současné situaci v Itálii důležité informace přímo z okolí ministra vnitra a vicepremiéra Mattea Salviniho. Už proto, že je sama členkou a aktivistkou jeho Ligy Severu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zmínila nedávné Salviniho setkání s Viktorem Orbánem a přidává i aktuality z Itálie, která se stále potýká s běženeckou vlnou a protesty těch, které by nová přísnější pravidla pro migraci mohla postihnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Migranty nikdo (ne)chce
Migranty zachráněné italskou pobřežní službou a dalšími záchrannými organizacemi před utonutím odmítla nová italská vláda přijmout. Nová španělská vláda socialistů pak nabídla, že migranty přijme ve Valencii.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 11.6.2018 v 17:40, zobrazit podobné
Šílené útoky kyselinou v Británii, Itálie nás chce trestat a ČR pošle stamiliony Africe.
Smutná Itálie, kyselinová Británie, ale ta chce alespoň z Unie ven. Zatímco nová italská vláda nám chce přidělovat migranty, Piráti u nás ruší už i linku pro vozíčkáře a my pošleme miliony. Italové zrazeni a zbaběle napadené ženy
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 13.9.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Nová italská vláda se prý bude chovat vstřícněji k zahraničním neziskovkám
Šéf Ligy Matteo Salvini již není členem italské vlády a kabinet v Římě slibuje, že se bez Salviniho změní. Změní především svůj vztah k přijímání žadatelů o azyl. Staronový italský premiér Giuseppe Conte je mimo jiné připraven oprášit návrh na přerozdělování migrantů po Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Konec migrace, ať sbalí kufry. Matteo Salvini vyděsil neziskovky cestou do migračního přístavu. Chystají se velké věci
Dobré časy pro nelegální migraci jsou pryč. Víc deportací, víc detenčních center. Neziskovky pomáhají pašerákům. Taková prohlášení zaznívají v posledních hodinách od nového italského ministra vnitra Mattea Salviniho, který naštval příznivce migrace demonstrativní návštěvou Sicílie. Neziskové organizace se bojí, že nová vláda jeho strany Liga a Hnutí pěti hvězd tvrdě zasáhne proti jejich snaze „lovit“ migranty z moře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zrůda? Salvini se měl dopustit hrozného zločinu. Jenže...
Liga Mattea Salviniho podle průzkumů stále zůstává nejsilnější stranou v Itálii. Její předseda Matteo Salvini proslul jak svými výroky, tak svými opatřeními proti migrantům. Nyní se do Mattea Salviniho opřela italská hvězda filmů pro dospělé Valentina Nappi. Vyčítá mu, jakou kulturu prý chce v Itálii prosadit. „Je to kulturní znásilnění obrovského rozsahu,“ říká a varuje, že od této kultury je jen krůček ke genocidě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Stíhání Salviniho evokuje účelovost... Kandidát na slovenského prezidenta, soudce Harabin, promluvil i o migraci a rodině
Česko-italská blogerka a politická aktivistka Monika Pilloni sleduje slovenské prezidentské volby 2019, které jsou velmi probírané i v České republice. A protože se minulý pátek nacházela nedaleko Nitry, využila příležitosti a zajela na oslavy MDŽ s kandidátem na prezidenta Slovenské republiky Štefanem Harabinem, kterého vyzpovídala a získala jeho odpovědi na otázky týkající se italské scény, tradiční rodiny nebo na nelegální migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nářek neziskovek nad novým zákonem Mattea Salviniho: Migranti déle zavření. Šup rychle pryč. Něco provedeš, jdeš...
Matteo Salvini, ministr vnitra a předseda italské Ligy, přišel s dekretem, který v Itálii podstatně mění pravidla. Přezdívá se mu „Salviniho dekret“. Zpřísňuje v podstatě všechna kritéria pro migraci, získávání statusu uprchlíka, a naopak usnadňuje status uprchlíka odebírat, spolu s italským občanstvím. Nová opatření odsoudili v Doktorech bez hranic a v Refugees Welcome Italy. Informovaly o tom Al Jazeera a Deutsche Welle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Protiimigrační strany na vzestupu. V europarlamentu chtějí vlastní frakci
Většina stran, označovaných za nacionalistické, krajně pravicové či protiimigrantské, je nyní v Evropském parlamentu (EP) členem frakce Evropa národů a svobody (ENF). Členy ENF jsou například italská Liga vicepremiéra a ministra vnitra Mattea Salviniho, rakouská Svobodná strana Rakouska (FPÖ), nizozemská Strana pro svobodu Geerta Wilderse nebo francouzské Národní sdružení (RN). Do plánované nové frakce v EP se hlásí i řada obdobných stran z dalších zemí a podle průzkumů by popularita těchto stran mohla notně zamávat poměrem sil v EP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist