Vláda bude nově oceňovat úspěšné zahraniční investory, schválila i pomoc ovocnářům
Nejlepší zahraniční investoři budou od letošního roku oceňováni vládou. Ministři na jednání vlády v pondělí 9. září 2019 schválili návrh premiéra Andreje Babiše na vznik nových cen s názvem Odpovědný zahraniční investor v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 08:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 10. 09. 2019

Související články

Vláda projedná návrh oceňovat učitele VŠ a postižené sportovce
Vláda zřejmě rozšíří kategorie úspěšných učitelů a sportovců, které může oceňovat ministerstvo školství. Nově by až pět vysokoškolských pedagogů každý rok mohlo převzít cenu s odměnou do 100.000 korun, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda schválila nové ocenění ministra školství pro úspěšné sportovce
Vláda dnes schválila novelu o oceněních udělovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, která rozšířila možnost odměňování sportovců za mimořádné výkony na olympijských a paralympijských hrách. Sportovce bude za vynikající reprezentaci České republiky nově odměňovat přímo MŠMT, dosud tyto odměny rozděloval Český olympijský výbor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Stát bude moci oceňovat sportovce bez nedůstojných dohadů a prodlev
Vláda včera schválila novelu o oceněních udělovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, která rozšířila možnost odměňování sportovců za mimořádné výkony na olympijských a paralympijských hrách. Sportovce bude za vynikající reprezentaci České republiky nově odměňovat přímo MŠMT, dosud tyto odměny rozděloval Český olympijský výbor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda: Investory bloků budou dcery ČEZ, stát může projekt převzít
Investory nových jaderných zdrojů v Česku budou dceřiné firmy energetické společnosti ČEZ - EDU II pro jadernou elektrárnu Dukovany a ETE II pro jadernou elektrárnu Temelín. Navrhovaný investorský model stavby dnes schválila vláda. ČTK to řekl vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO). Materiál počítá s tím, že investice by měla být placena skupinou ČEZ - a to jak externím financováním, tak vlastními zdroji. Za určitých podmínek bude však ČEZ moci dceřinou společnost, která bude mít stavbu na starosti, předat státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
HK ČR: Podmínky pro investory ze zemí mimo EU by měly být výrazně mírnější
Vláda na dnešním jednání schválila materiál o stanovení podrobností souvisejících s vydáním a prodloužením povolení k pobytu cizinců za účelem investování. Schválená minimální výše investice pro firmy se sídlem mimo Evropskou unii bude od srpna činit nejméně 75 milionů korun, zahraniční investor musí zároveň vytvořit minimálně 20 pracovních míst. Podle stanoviska Hospodářské komory ČR by ale tento limit měl být k investorům benevolentnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Česko by mělo příští rok dát na rozvojovou pomoc 1,087 mld. Kč
Česko by mělo dát v příštím roce na zahraniční rozvojovou spolupráci 1,087 miliardy korun. Je to o 67 milionů nižší částka, než s jakou počítala vláda ve střednědobém výhledu na rok 2018. Dvoustranná pomoc zamíří především do šesti prioritních zemí - do Bosny, Gruzie, Moldavska, Kambodže, Etiopie a Zambie. Uvádí to plán dvoustranné zahraniční rozvojové spolupráce pro rok 2020, který na pondělním jednání projedná vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Řada ovocnářských podniků na kompenzace nedosáhne, přesto jim hrozí existenční problémy
Ministerstvo zemědělství poskytne kompenzace za škody způsobené loňskými jarními mrazy více ovocnářům. Nově mohou o kompenzaci žádat i podniky, které kvůli mrazům přišly o více než 30 procent obvyklých tržeb, doposud byla hranice ve výši nejméně 50 procent. MZe celkem rozdělí 133 milionů korun. Změnu podmínek programu schválila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Mezinárodní letiště bude nově hlídat více policistů
Bezpečnost na mezinárodních letištích bude nově zabezpečovat o 221 policistů více. Na návrh Ministerstva vnitra to 3. května 2017 schválila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda na prvním jednání schválila mandát pro premiéra Babiše na Evropskou radu
Na svém prvním zasedání dnes nová vláda schválila mandát pro premiéra Andreje Babiše na jednání Evropské rady, které se ve čtvrtek a pátek uskuteční v Bruselu. Předseda vlády na něm bude s evropskými partnery řešit otázky migrace, prohlubování obranné a bezpečnostní spolupráce a brexit. Cesta do Bruselu je první zahraniční cestou nového premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist