Česká obchodní inspekce zakazuje na trhu EU hračku „Penguin Race“
Česká obchodní inspekce dlouhodobě vyhledává nebezpečné výrobky na tuzemském trhu. Tentokrát zjistila, že je v nabídce hračka, která představuje riziko pro životní prostředí. Jde o hračku, která se prodává pod názvem Penguin Race.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 15:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 10. 09. 2019

Související články

Česká obchodní inspekce zakazuje na trhu autíčko „Stunt Radio Control“
Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu se nabízí hračka „Autíčko STUNT RADIO CONTROL“. Hračka mnohonásobně překračuje obsah olova i kadmia oproti povoleným limitům. Také informace, že hračka není vhodná pro děti do tří let, je na obalu uvedena pouze v anglickém jazyce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ČOI: Nebezpečná panenka
Česká obchodní inspekce se při svých kontrolách také zaměřuje na nebezpečné výrobky, které by mohly ohrozit zdraví spotřebitele. Na českém trhu objevila hračku, která může pro děti znamenat zdravotní riziko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Obchodní inspekce poprvé zakazuje prodej nebezpečného holicího strojku
Česká obchodní inspekce zachytila nový druh nebezpečných výrobků - holicí strojky. Na českém trhu objevila v nabídce a prodeji holicí strojek „Boli Razor RSCW-6008“, který nemá nejen povinné značení, ale má i volně přístupné části, které jsou pod napětím, tím může dojít k vážnému úrazu elektrickým proudem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČOI stahuje z trhu nebezpečnou plyšovou opičku
Česká obchodní inspekce objevila v nabídce a prodeji hračku, která může být pro děti nebezpečná. Jedná se o měkce vycpanou plyšovou opičku, která po zmáčknutí bříška vydává zvuk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČOI: Hračka, která může poškodit dětský sluch
Česká obchodní inspekce zajistila na tuzemském trhu hračku, která může vážně ohrozit zdraví dítěte. Jedná se o mobilní telefon s obrázkem kocoura Toma prodávaný pod názvem „TALKING TOM ITEN NO. GS998-1.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Počet padělků na českém trhu neklesá
Česká obchodní inspekce provedla ve 3. čtvrtletí 2017 kontroly zaměřené na padělky zboží, které někteří obchodníci nabízí a prodávají jako originální značkové výrobky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce stahuje z trhu reflexní pásek, málo odráží světlo
Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR je v nabídce a prodeji reflexní pásek, který odráží méně světla. V případě situace na silnici nemusí řidič motorového vozidla chodce zaregistrovat včas a může dojít k jeho sražení nebo zranění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce zakázala na trhu dětskou koloběžku
Česká obchodní inspekce průběžně monitoruje, zda jsou na českém trhu v nabídce hračky, které představují pro nejmenší spotřebitele riziko. Tentokrát objevila dětskou skládací koloběžku, která nevyhověla požadavkům na bezpečnost. Koloběžka měla několik technických závad a při jejím používání může dojít ke zranění dítěte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Obchodní inspekce varuje před Českým mincovním obchodem
Česká obchodní inspekce obdržela za poslední 3 roky 83 podnětů spotřebitelů, které upozorňují na jednání společnosti, která vystupuje na českém trhu pod názvem „Český mincovní obchod“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Diskriminace spotřebitelů není na ústupu
Česká obchodní inspekce pravidelně monitoruje případné projevy diskriminačního jednání na spotřebitelském trhu ČR. V 1. čtvrtletí tohoto roku uskutečnila v rámci kontrolní akce 182 kontrol, v jejichž průběhu prověřovala, zda prodávající dodržují zákaz diskriminace spotřebitele při prodeji výrobků či poskytování služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist