Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.917x, což odpovídá cca 204.383-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Jourová si prý názor Poláků a Maďarů ráda poslechne. „Nebudu druhý Frans Timmermans“, slibuje
Budoucí místopředsedkyně nové Evropské komise Věra Jourová nemá strach z tlaku, který na ni mohou vyvíjet některé země kvůli tomu, že bude dbát na dodržování principů demokracie a právního státu. Svou práci chce dělat jinak než její končící předchůdce Frans Timmermans, mimo jiné hodlá co nejdříve navštívit Maďarsko či Polsko. Řekla to v úterý českým novinářům v Bruselu poté, co jí nastupující šéfka EK Ursula von der Leyenová svěřila místopředsednické křeslo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 21:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 10. 09. 2019

Související články

Macron ho miluje, Orbána a V4 ale trefí šlak. Tento člověk může příštích pět let vládnout Unii
Frans Timmermans se narodil v roce 1961. Timmermans je nizozemský politik a diplomat sloužící aktuálně jako první viceprezident Evropské komise a rovněž evropský komisař pro lepší regulaci, meziinstituční vztahy, právo a chartu základních práv od roku 2014. Timmermans je hlavním kandidátem na post předsedy Evropské komise za frakci evropských socialistů PES.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Šílený socialista Timmermans. Tohle všechno na nás prý chystá
Frans Timmermans usedne do křesla místopředsedy Komise. A tam to podle všeho hodlá vzít od podlahy. Chce se postarat o to, aby Evropská unie do roku 2030 snížila emise skleníkových plynů nejméně o 50 procent oproti roku 1990. Uhlíkově neutrální se má EU stát do roku 2050. Ale když se Alexandr Vondra (ODS) ptal, kolik to bude stát, Timmermans mu neodpověděl. Možná i proto mu někteří evropští politici říkají „šílený socialista“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Je to prestižní. Ne, komisariát pro prosazování správných názorů! Nad plánovaným postem Jourové v Bruselu je pozdvižení
Věra Jourová by se podle zdrojů z Bruselu mohla stát novou eurokomisařkou pro dohled nad dodržováním principů demokratického a právního státu. Podle premiéra Babiše by šlo o poctu, jiní vidí v této nominaci snahu oslabit Visegrádskou čtyřku. Bývalý eurokomisař na tomto postu Frans Timmermans totiž měl hlavní spory s Polskem a Maďarskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Tupci a idioti. Naprostá nehoráznost, eurobuzerace a vydírání. Brusel nám vyhrožuje kvůli tomu, že nepřijímáme uprchlíky, a tohle nám řekli čeští politici…
ANKETA Euronews.com informovaly, že místopředseda Evropské komise Frans Timmermans řekl, že státy EU si zatím přerozdělily pouze 12 tisíc migrantů na základě dohodnutých „dobrovolných“ kvót ze září 2015. Timmermans řekl, že pokud do března nebude posun, Evropská komise může zavést proti státům EU sankce (proceduru o porušení práva EU) a tento postup EK jistě zváží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pozor na von der Leyenovou, je to Timmermans v sukni. Levici ustoupí prakticky ve všem, obává se europoslanec
Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová má reálnou šanci stát se šéfkou Evropské komise. Pokud se jí to podaří, bude prvním německým občanem, nebo lépe řečeno občankou, které se to podaří. Český premiér Andrej Babiš (ANO) si výběr Leyenové na post předsedkyně pochvaloval. Tato dáma prý bude o moc lepší než nizozemský levicový politik Frans Timmermans. Europoslanec Saša Vondra (ODS) to však vidí jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Komisař Timmermans přednášel na americké univerzitě: Liberální demokracii ubráníme. Před Brity i před postkomunisty z východu
Místopředseda Junckerovy Evropské komise Frans Timmermans ve Spojených státech přednášel o výzvách, které má Evropa před sebou. Zdůrazňoval především nutnost obhájit si liberální demokracii a to před jakýmkoli ohrožením, počítaje v to i odchod Velké Británie z EU a skeptiky z postkomunistické východní Evropy. Vyjádřil se i k migrační krizi. Evropa podle jeho názoru nese spoluzodpovědnost za dění v Africe a musí se podle toho chovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Aktualita: EU vyhlašuje válku Polsku
První místopředseda Junckerovy Evropské komise a komisař pro lepší regulaci, institucionální vztahy, vládu práva a chartu základních práv Frans Timmermans oznámil, že v Polsku hrozí narušení vlády práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Podle Babiše by bylo logické, kdyby do čela EK nastoupil lidovec
Státy visegrádské skupiny (V4), Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko, nadále odmítají možnost, že by do čela Evropské komise nastoupil nizozemský socialista Frans Timmermans, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
,,Příšerné.” Jan Keller oznámil, co nás teď čeká v EU. Ty lidi dobře zná
ROZHOVOR „Leyenová je příšerná, není to rozhodně žádná výhra,“ komentuje obsazování postů v Bruselu sociolog, bývalý europoslanec, profesor Jan Keller, který zároveň připomíná, že příšerný byl i Frans Timmermans. „Celých pět let to vypadalo, že si s Junckerem hrají na hodného a zlého policajta. Juncker vtipkoval a Timmermans vyhrožoval. Teď se mu ty výhrůžky vrátily. Ale o nic nepřijde. Bude místopředsedou a bude nám vyhrožovat dále,“ předpokládá Keller. Věnuje se i české politické scéně, kdy hovoří o možnosti předčasných voleb. „Obávám se, že to je docela pravděpodobné a že po sečtení výsledků předčasných voleb se začne demonstrovat za další předčasné volby.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Dvojí kvalita potravin. Až 30 procent výrobků je ošizeno, uvedla Jourová
Do úterních Dvaceti minut Radiožurnálu dorazila česká eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Věnovala se boji s dvojí kvalitou potravin. Jourová je ráda, že Česká republika proti dvojí kvalitě potravin bojuje. Má to ale háček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist