Lidovec Benešík se u Takáče postil do Babiše. S Jourovou se prý ukázalo, že vůbec neumí vyjednávat
Česká eurokomisařka Věra Jourová bude mít v nové Evropské komisi post místopředsedkyně a v její gesci bude dohled nad dodržováním hodnot Evropské unie a transparentnost. Své hodnocení v úterním pořadu Interview na ČT24 nabídl Ondřej Benešík (KDU-ČSL), předseda výboru pro evropské záležitosti, který to považuje za neúspěch, jenž přičítá premiérově neumění vyjednávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 22:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 10. 09. 2019

Související články

Británie by měla odejít co nejdříve, říká lidovec Benešík. Prý proto, aby už nemohla EU škodit
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl lidovec Ondřej Benešík, který se zúčastnil jednání mezi evropskou sedmadvacítkou a Velkou Británií o brexitu. Má za to, že Britové měli už tři roky na to, aby si mohli vyjednat smlouvu o odchodu, a teď už by měli odejít co nejdřív. Především proto, aby nemohli EU škodit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Benešová nebyla favoritkou Babiše, byla mu doporučena. Něco za něco. Lidovec Benešík naznačuje...
ROZHOVOR „Každý prezident chce mít svého vyznamenaného Jágra,“ říká poslanec a lidovec Ondřej Benešík a podotýká: „Kdo by protestoval proti vyznamenání Jaromíra Jágra?“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se ale věnoval především vážnějším tématům. Upozornil například, že chování Miloše Zemana i vstřícnost České republiky může pro Čínu znamenat cestu k většímu celku, jehož jsme součástí, Evropské unii, která navíc zaspala, co se týká technologií. Nakonec prý nezbude než se spoléhat právě na Čínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Lidovec Benešík: Babiš neúspěchy hází na ostatní a úspěchy si přivlastňuje. To umí výborně. Ale projeďte se po D1
ROZHOVOR „Schopnost Andreje Babiše socializovat a posunovat nezdary na ostatní a přivlastňovat si jiné vlastní úspěchy je opravdu naprosto famózní. Poměrně často jsme to zažívali,“ vzpomínal v rozhovoru na minulou vládní koalici šéf evropského výboru Sněmovny a místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík. V samostatné České republice jsme podle něj neměli horší vládu ohledně staveb v dopravní infrastruktuře, ale Babiš si stále vystačí s tvrzením, jak vše zrychlí a zlepší. „Ale projeďte se po dálnici D1,“ vyzval Benešík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lidovec Benešík: Doporučoval bych čtenářům PL, aby si tohle o Zemanovi vyhledali...
ROZHOVOR „Miloš Zeman dnes mluví jinak, než když konal,“ říká místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík a srovnává chování prezidenta v době, kdy působil jako premiér. Podle Benešíka nedokáže Zeman přiznat chybu a lže. Tanečky kolem Andreje Babiše a sestavování vlády mu u jeho příznivců prý zásadně neuškodí. „Určitě mu nepomohou, ale nejde o něco zásadního. Jeho příznivci jsou naprosto zaťatí, Miloš je pro ně nadneseně bůh a jsou mu schopni odpustit věci, které neodpustí třeba ani vlastnímu manželovi,“ uvedl Benešík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lidovec Benešík se byl podívat na mexicko-americké hranici a varuje: Trump bude se stavbou zdi proti imigrantům hodně narážet
ROZHOVOR Že jedním z důvodu Brexitu byla migrační krize? „To je hloupost,“ tvrdí místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík a v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje důvody: „Přeneseně říkám, že v migrační otázce zastáncům Brexitu, kteří nakonec převážili, nevadil pákistánský muslim, ale polský katolík.“ Benešík také reaguje na názory amerického prezidenta Donalda Trumpa a komentuje plán stavby zdi s Mexikem. „Ploty už jsou tam asi dvacet let a opatření se dělalo na pokyn Billa Clintona,“ přidal zkušenost ze San Diega.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lidovecký poslanec Benešík: Naprosté selhání Babiše a Visegrádu. Manfred Weber je Bavorák, fakt nám rozumí, a oni ho blokovali...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „V4 a Andrej Babiš to totálně prokaučovali. Vůbec nic jsme z toho neměli. Nemáme mezi čtyřmi klíčovými pozicemi vůbec nikoho. Beru to jako naprosté selhání Andreje Babiše a Visegrádské čtyřky,“ myslí si po summitu Evropské rady Ondřej Benešík (KDU-ČSL), předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti. Jeho preferovaným kandidátem na předsedu EK byl Markus Weber. „Od začátku ho blokovali, přitom je mnohem příznivěji nakloněný V4 než je Ursula von der Leyenová. Je to člověk, který nám fakt rozumí. S kým oni přišli? S nikým,“ všímá si. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyznává i ze svého silného vztahu ke svátku příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a k Velehradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Lidovec označil Okamuru za „ekonomického migranta z Tokia“, který se opičí. Proč?
ROZHOVOR „Rodina je základ státu. Pokud jde o podporu pracujících rodin, dnes se po nás opičí kdekdo. I ekonomický migrant z Tokia,“ říká v rozhovoru poslanec Ondřej Benešík (KDU-ČSL). Definice manželství jako svazek muže a ženy by podle něj měla být zapsána v české ústavě. V rozhovoru však zároveň vyjádřil obavy nad tím, jakou podporu homosexuální manželské svazky mezi poslanci mají. Pravděpodobnost, že návrh projde, je prý vysoká. „Ten, kdo volil Babiše nebo Piráty, prostě volil Istanbulskou úmluvu a homosexuální sňatky,“ tvrdí s nadsázkou Benešík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Tisková mluvčí práskla hvězdu internetu Babiše: Vůbec neumí psát na počítači, všechno nám diktuje
Mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičová se pustila do křížku se skupinou kritiků Andreje Babiše. Oznámila jim, že Andrej Babiš neumí psát na počítači, takže za něj s voliči komunikuje Marek Prchal. Píše to, co si Babiš přeje. Následně se Kubovičová na Babišovy kritiky obořila, že se jí posmívají a ještě si ji nahrávají na mobil, což se jí zdá velmi nefér. Video koluje po internetu. Jako první na něj upozornil server Forum24.cz Pavla Šafra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Benešík pro PL k Zemanovi: Asi demonstruje více lidí, než by si pan prezident přál
„Andrej Babiš je dost dobrý ve využívání úspěchů jiných a jejich připisování sám sobě. Klobouk dolů, žádný jiný politik, nebo jen málo politiků, to uměl tak jako on. Každopádně je velmi falešné připisovat zásluhy Andreji Babišovi,“ tvrdí k chlubení se průzkumy o životní úrovni Čechů poslanec a lidovec Ondřej Benešík. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň řekl, že časté výměny v Babišově vládě svědčí o problematické personální politice hnutí ANO. Premiér slíbil odborníky, ale má jich nedostatek. Benešík prý demonstrující chápe, protože dané sliby nejsou naplňovány, ale pravděpodobnost na změny v nejbližších měsících je podle něj minimální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Proti Rusku jsme měli zakročit už dávno, jde o bezpečnost. Zeman pomáhá byznysu svých lidí, ČR z toho nic nemá, říká lidovec Benešík
ROZHOVOR K diplomatické akci jsme měli přistoupit už dávno bez ohledu na otravu ruského agenta ve Velké Británii. Místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík tvrdí, že jsme tak měli reagovat na zjištění zpravodajských služeb o nepřátelské ruské činnosti v České republice. Zároveň dodal, že pokud s informacemi nic neděláme a ignorujeme je, jedná se o nezodpovědnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist