Že by se Babiš stal příštím prezidentem? Z říše snů, prorokuje novinář Hvížďala. Čeká jej prý už jen politický úpadek
Podle novináře Karla Hvížďaly jsou šance hnutí ANO na další vítězství ve volbách stále menší a menší. Jako důvod vidí Hvížďala nesplněné sliby premiéra Andreje Babiše a také jeho podřízenost v mocenském boji s prezidentem Milošem Zemanem, která voliče ANO znepokojuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2019 v 05:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 11. 09. 2019

Související články

Novinář Hvížďala: Pražská kavárna? To jsou ti lidé, kteří se vzpouzejí komerčnímu násilí
O pražské kavárně se na pro Český rozhlas Plus rozepsal novinář a esejista Karel Hvížďala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Hvížďala: Nový fenomén. Babiš má při rozhovorech zacpané uši. Místo odpovědí vypouští předem připravené výkřiky, nářky a útoky
ROZHOVOR Andrej Babiš a Miloš Zeman jsou, použijeme-li medicínskou terminologii, deprivanti. Jestli Babiš svá média ovlivňoval, útočil na demokracii. Pokud nepadnou konkrétní obvinění, může Andrej Babiš využít všechny útoky ve svůj prospěch. Novinář a dramatik Karel Hvížďala, jenž byl jedním z klíčových lidí během privatizace Mladé fronty a který založil Týden, ParlamentnímListům.cz sdělil, co si myslí o aktuální vládní krizi a mediálních výstupech Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Konec Merkelové. Už i německý mainstream jí prorokuje tvrdý pád
Komentátor německého prestižního deníku Handelsblatt Andreas Kluth tuší, že německou kancléřku Angelu Merkelovou čeká tvrdý pád. Ačkoli ji celkově hodnotí jako opravdu dobrou kancléřku, předpokládá, že jí po několika letech politicky zlomí vaz uprchlická krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Změna režimu v Česku? Jde o TV NOVA. Vše by mohlo najednou být vzhůru nohama
Novinář Karel Hvížďala se na blogu serveru Aktuálně.cz zamýšlí nad prodejem TV Nova. Podle něj prodávat Novu znamená prodávat politický vliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Publicista Hvížďala se postavil Zemanovi: Fakta bychom neměli ignorovat
Novinář a publicista Karel Hvížďala se vložil do sporu o jmenování Karla Srpa členem Etické komise třetího odboje. Srp sice založil Jazzovou sekci, jenže před tím podle badatelů spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností, takže by v komisi sedět neměl. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je téhož názoru a Hvížďala předsedu vlády jasně podpořil. Hradu navzdory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Předčasné volby, nebo definitivní demontáž České republiky. Novinář Hvížďala varuje před Babišovým ústavním pučem
Prezident Miloš Zeman minulý čtvrtek v TV Barrandov prohlásil, že vláda bez důvěry parlamentu je plnohodnotná a může podle něj dělat jakékoliv kroky, a to včetně personálních změn. Po výroku premiéra Andreje Babiše, že jeho vláda „bude makat i bez důvěry“, se objevily výroky odborníků, v nichž zaznělo i obvinění z ústavního puče. „Babiš občanům předložil novou společenskou smlouvu, namísto dodržování ústavy a základních práv přichází s obecným slibem sociální reformy, jejímž základním smyslem je například omezit sociální dávky,“ napsal novinář, dramatik a spisovatel Karel Hvížďala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bašta prorokuje, co nás čeká v roce 2019: Může vypuknout válka přímo v srdci EU
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se v komentáři pro server První zprávy.cz zamýšlí nad tím, co nás čeká v roce 2019. Bašta má za to, že nás čeká ekonomická krize podobná té z přelomu let 2008 a 2009. Co jí odstartuje? Podle Bašty to bude válka. Možná to bude i válka uvnitř EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman nemusí být příštím prezidentem, myslí si už i sázkaři
Stalo se něco, co ještě nedávno bylo takřka nemyslitelné. Sázková kancelář Tipsport tvrdí, že příštím českým prezidentem nebude Miloš Zeman, ale profesor Jiří Drahoš. Dosud byl Zeman považován za jasného favorita přímé volby prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Divoká představa vlády jmenované Jiřím Drahošem: Premiér Fiala, ministr financí Kalousek. Resort by dostali i Jakub Janda či Gabal
Krátce poté, co se Miloš Zeman stal poprvé prezidentem, si najmenoval svou úřednickou vládu v čele s Jiřím Rusnokem. Americký novinář Erik Best se zamyslel nad tím, jak by taková vláda mohla vypadat, kdyby se před pár dny stal prezidentem Jiří Drahoš. Najdete v ní spoustu známých jmen. Třeba Zdeňka Bakalu. Best k tomu navíc dodává, že jmenování takové vlády se prozatím neodehraje, jenže k tomu možná dojde v budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Hvížďala: Babiš, Zeman, Temelín a Dukovany
Bez větší pozornosti proběhla minulý týden v médiích zpráva, že o den dřív než Andrej Babiš jednal 7. března 2019 v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, se setkal český prezident Miloš Zeman na Pražském hradě s ruským ministrem průmyslu Denisem Manturovem.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 12.3.2019 v 14:41, zobrazit podobné
TOPlist