To jsou čísla! V Polsku budou volby, výsledky kavárnu nepotěší. A Německo, Itálie, Slovensko...
Na twitterovém profilu Europe Elects se objevily poslední politické průzkumy. Je tam i Česko. Jaké strany jsou tedy v jednotlivých státech populární? V průzkumech se objevily následující země: Nizozemí, Polsko, Česká republika, Velká Británie, Španělsko, Itálie, Portugalsko, Izrael, Slovensko a Německo. Kdo je na vzestupu? Podívejte se na aktuální průzkumy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2019 v 09:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 11. 09. 2019

Související články

A vítězem se stává... Alternativa pro Německo. Výsledky v tomto městě by Merkelová asi nerozdýchala
Volby se sice budou v Braniborsku konat až příští rok, ale přesto by měly SPD a CDU zpozornět. Ve druhém největším městě této spolkové země, v Chotěbuzi, by podle aktuálního průzkumu nezvítězila ani jedna z těchto stran, ale Alternativa pro Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
To je nářez: Orbán, Salvini a Le Penová drtí všechno. Přesná čísla
Projekt Europe Elects shromažďuje výsledky průzkumů prováděných v evropských zemích. Výsledky nejsou nezajímavé. V Itálii zatím suverénně vede Liga Mattea Salviniho, v Maďarsku má dokonce Viktor Orbán více než 50% hlasů respondentů. A za zmínku stojí i Slovensko, kde druhou nejsilnější stranou jsou dle jednoho průzkumu kotlebovci. A ve Francii Macronovo hnutí jen velmi těsně stojí nad Národním shromážděním Marine Le Penové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Poslanec připomněl věci o "nedemokratickém" Polsku, které jste asi nevěděli. Třeba o jeho vztahu s Izraelem...
Z PROFILŮ Poslanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Sdělil jim mimo jiné, že základem demokracie jsou volby. Základem demokracie jsou volby a volby jak v Polsku, tak v Maďarsku vyhráli politici, kteří chtějí chránit své státy. A my bychom je neměli poučovat, že to mají dělat jinak. EU by si z nich prý měla vzít spíš příklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
V Polsku zvolili domácího i zahraničního politika roku. Brusel opět zapláče
Přelom roku je ideální dobou pro bilancování a ankety či průzkumy, kde jsou vyhlašováni nejoblíbenější zpěváci nebo sportovci. V Polsku byly včera zveřejněny výsledky průzkumu, ze kterého vzešel „politik roku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Volby: Pražané jsou prý nejspokojenější a chtějí za primátora Jiřího Pospíšila
Komunální volby jsou minulostí a agentura SANEP přinesla výsledky průzkumu realizovaného ve všech krajích a hlavním městě, který ukazuje, že nejspokojenější s výsledky jsou voliči v Praze. A koho by nejraději viděli v čele magistrátu? Bývalého ministra spravedlnosti a předsedu TOP 09 Jiřího Pospíšila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ještě, že máme tu Prahu! To si musí říkat koalice STAN a TOP 09, zde jsou čísla
Jak by vypadaly současné volby, pokud by Praha nevolila? Nebyly by stejné, nicméně s výsledky by pražští nevoliči zase tak nezamávali. Libovat by si mohl premiér Babiš, který by si připsal k výsledku další procento. Naopak Starostové a nezávislí v koalici s TOP 09 by si pohoršili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Strach a zlost v Německu: Takto média, politici a levice zuří nad úspěchem AfD
Německé parlamentní volby jsou již minulostí, ale velká část veřejnosti, mainstreamových politiků i médií se však stále nemůže s jejich výsledky smířit. A to především s historickým úspěchem Alternativy pro Německo (AfD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO ,,Migranti jsou odpad a ženy mají vydělávat méně." Volby v Polsku: Tento muž uspěl
Výsledky polských voleb jsou téměř definitivní a je jasné, že vládnoucí Právo a spravedlnost zvítězilo s čísly, o kterých si i Andrej Babiš může nechat jen zdát. Politici ODS už svému partnerovi z europarlamentu gratulovali. A se zlou se potázali. A do polského Sejmu míří také veterán z řad europoslanců. V europarlamentu demonstrativně hajloval proti německému návrhu a urazil všechny evropské feministky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Slovensko před prezidentskými volbami. Kandidující advokátka vytáhla témata. Zaznělo i jméno Kuciak
Slovensko letos čekají prezidentské volby. Jednou z favoritek je v čase předvolební kampaně i Zuzana Čaputová. Jak bude chtít změnit Slovensko? V rozhovoru pro internetovou televizi DVTV prozradila, že si velmi váží současného prezidenta Andreje Kisky a v řadě názorů se s ním shoduje. Stejně jako on by prý i Čaputová ráda měnila Slovensko k lepšímu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Salvini se dohodl s Poláky. Co vymysleli, nepotěší Macrona s Merkelovou
Plánovaná schůzka Mattea Salviniho, vicepremiéra a ministra vnitra Itálie, s polskými vládními a politickými představiteli proběhla a vypadá to, že se rýsuje aliance, která by podle Salviniho mohla narušit osu Francie–Německo. O setkání informoval iRozhlas a server France24. „Chtěl bych stvořit pakt, alianci pro všechny, kdo chtějí zachránit Evropu, čím víc nás bude, tím lépe,“ řekl populární italský politik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist