MHMP: Pražská tripartita vnímá financování sociální sféry jako zásadní téma
Zdravotnictví a sociální služby zůstávají pro Prahu klíčovými oblastmi, protože bezprostředně souvisejí s kvalitou života obyvatel naší metropole. Pražská tripartita, tedy Rada hospodářské a sociální dohody hl. m. Prahy (RHSD HMP), se těmito tématy dlouhodobě zabývá. Jedním z hlavních bodů jednání, k němuž se RHSD HMP sešla 10. září 2019, byl nedostatek finančních prostředků v sociálních službách a hledání zdrojů na jejich dofinancování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2019 v 09:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 11. 09. 2019

Související články

Tripartita projednala financování školství, změny horního zákona i otázku karenční doby
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se ve středu 9. května 2018 sešli na 142. jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Mezi zásadní body programu patřilo financování školství nebo připravované změny horního zákona. Hovořilo se však také o rozvoji mýtného systému, karenční době nebo o Národním programu reforem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr školství představil na tripartitě návrh změn reformy financování škol
Reforma financování regionálního školství by mohla být rozložena do dvou let, školy by se díky tomu lépe připravily na změny. Pozměňovací návrh poslance Ivo Vondráka dnes Radě hospodářské a sociální dohody pro vzdělávání a lidské zdroje (tzv. malá tripartita) představil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
MHMP: Pražská koalice představila plány na nadcházející půlrok
Předsedové koaličních klubů představili veřejnosti plány pražských radních na nadcházejících šest měsíců. Jako hlavní cíl si vytyčili spolupráci napříč zásadními tématy, které tíží Prahu. Ve strategii půlročního plánu se objevují závazky k družstevnímu bydlení, klíčovým dopravním stavbám, zlepšování životního prostředí, financování školství a proměně sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Setkávání pražské tripartity jsou vkladem do budoucna
Pražská tripartita se sešla poprvé v novém obsazení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pražská ČSSD nominovala ministra Petříčka na místopředsedu strany
Pražská sociální demokracie dnes na zasedání krajského výkonného výboru (KVV) zvolila jako kandidáta na místopředsedu strany ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Pro se vyslovila drtivá většina delegátů. ČTK to sdělil mluvčí pražské ČSSD Radek Hlaváček. Sociální demokraté budou dnes volit ještě předsedu KVV a delegáty, kteří budou pražskou buňku zastupovat na celostátním sjezdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pražská ČSSD jde do volebního roku 2018 s novým vedením
Pražská sociální demokracie má od ledna nové vedení. Dosavadního předsedu Miloslava Ludvíka vystřídal Petr Pavlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Chcete-li volit ČSSD, čtěte pozorně. Obeznámený Lukáš Jelínek odhaluje zákulisí stranických sekretariátů
ROZHOVOR Podle politologa a znalce sociální demokracie Lukáše Jelínka je ČSSD v dlouhodobé krizi, protože místo programu a vizí se zabývá hlavně personáliemi. Rád by viděl, aby pražská ČSSD byla silná a vlivná, jako jsou sociální demokracie ve Vídni, Berlíně nebo Mnichově. „I pro mne, který za ta léta o sociální demokracii něco ví, mi pražská sociální demokracie čím dál víc připomíná nepřehlednou džungli, ve které se nevyznám. Tam soupeří nejrůznější skupiny nebo kliky, které za sebou shromažďují různé vlivné jedince nebo různé obvodní organizace. A člověk přestává rozumět tomu, kdo to s kým zrovna táhne,“ přiznal politolog v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Co jednou z huby vypustíš…
Od představitelů kulturní sféry by člověk očekával, že se budou vyjadřovat kulturně. Od pracovníků mediální sféry navíc zasvěceně, znajíce přitom význam použitých slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: Pražská integrovaná doprava dostane novou vizuální identitu. Zdůrazní rozšiřování do Středočeského kraje
Pražští radní schválili na svém pondělním zasedání vypsání designérské soutěže na sjednocení vizuální identity Pražské integrované dopravy (PID) a dopravy ve Středočeském kraji, se kterou se pražská doprava stále intenzivněji překrývá. Soutěž připraví hlavní město Praha ve spolupráci se společností Czech Design.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist