Radní za ODS v Praze 10 hodili vlastním zastupitelům do mimořádné schůze k dani z nemovitostí „vidle“. Jednání trvalo 480 vteřin, my tam byli
REPORTÁŽ Program mimořádného zastupitelstva Prahy 10 svolaného na 11. září kvůli radou plánovanému navyšování daně z nemovitosti neprošel. Setkání zastupitelů a radních tak trvalo přibližně 8 minut. Návrh opozice překvapivě nepodpořili radní za ODS, kteří se během hlasování zdrželi. Nepodpořili tak vlastní spolustraníky, zastupitele z řad ODS, kteří hlasovali jednomyslně pro to, aby se zastupitelstvo s jediným bodem programu uskutečnilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2019 v 14:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 11. 09. 2019

Související články

STAN: Budou dvě mimořádné schůze Sněmovny
Z ranního jednání ODS, Pirátů, sociálních demokratů, lidovců a TOP 09, které svolali Starostové a nezávislí, vyplynulo, že v nejbližší době budou dvě mimořádné schůze Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO 2011): Prohlášení hnutí ANO Praha 11 k mimořádnému zastupitelstvu
Na 2.5.2017 svolalo Hnutí pro Prahu 11 jednání mimořádné schůze schůze zastupitelstva Prahy 11.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sněmovna se zavřela a jednala o Murínovi neveřejně. Toto o jednání „vynesli“ poslanci
Program mimořádné schůze ke GIBS dnes Sněmovna neschválila a poslanci se tak snahou premiéra v demisi Andreje Babiše zprostit funkce ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína zabývat nebudou. Celé jednání trvalo přibližně hodinu a bylo neveřejné. „Dopadlo to podle očekávání. Babiš je ve střetu zájmů. Sám je trestně stíhaný, ale na všech frontách útočí na ředitele útvaru,“ sdělil předseda Pirátů Ivan Bartoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hayato Okamura má nejspíš smůlu. Už obíhal voliče, ale funkcionáři mu do senátní kandidatury hodili vidle
Hayato Okamura si myslel, že bude za lidovce kandidovat do Senátu na Praze 8. Jak však píše server Aktuálně.cz, nyní se dozvěděl, že lidovci v dané oblasti zřejmě podpoří kandidáta TOP 09, lékaře Pavla Dungla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Trvalo mi necelou hodinu zjistit, že spojení mezi EMH a OKD neexistuje, zpražil ANO, komunisty a Okamuru ministr Chvojka
„Zjistit, že spojení mezi EMH a OKD neexistuje, mi trvalo necelou hodinu! Ale jak říkal Lenin, tak vše souvisí se vším!" ponižoval dnes ve Sněmovně ministr bez portfeje a předseda Legislativní rady vlády Petr Chvojka KSČM. „Prostě je volební kampaň!" strefoval se Chvojka do svolavatelů mimořádné schůze ke kauze lithium, tedy do komunistů. A přednesl pak, co se k firmě, s níž bylo podepsáno memorandum o lithiu, dá zjistit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení? Piráti přichází s řešením
Piráti navrhují změnu zákona o dani z nabytí nemovitosti, reagují tak na nové požadavky ČNB. Ty regulují trend zvýšené poptávky po vlastním bydlení v ČR přísnějšími doporučeními ohledně hypoték. Piráti nově zavádějí sníženou sazbu 2 % daně z nabytí nemovitosti pro nabyvatele, kteří jinou nemovitost k bydlení v okamžiku koupě nevlastní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Konec, pane Kalousku. Už nic nezkoušejte, máte to marné. Verdikt znalce nad jednáním, které zamázlo Novičok
Protiruská část sněmovní opozice má dost hlasů na svolání mimořádné schůze Sněmovny. Pokud jí však chybějí více než tři lidé, již nemá sílu mimořádnou schůzi ani zahájit. „To je jeden z hlavních poznatků nezdařené čtvrteční mimořádné schůze Sněmovny,“ konstatuje ekonom a publicista Martin Kunštek. Druhým zásadním výstupem nezahájené schůze je názorně předvedený fakt, že o výsledcích jednání Sněmovny reálně rozhoduje předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO). I když je jeho vláda menšinová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pražští radní projednají hospodaření i daň z nemovitosti
Pražští radní dnes projednají hospodaření města v prvním pololetí letošního roku, které skončilo přebytkem zhruba 8,66 miliardy korun. Na programu jednání je rovněž vytvoření studie rozvoje Rohanského a Libeňského ostrova, návrh vyhlášky zakazující spalování vybraných druhů pevných paliv nebo dokument týkající se daně z nemovitosti. Rada se bude zabývat vybudováním dopravního operačního střediska na Malovance, P R na Černém Mostě a stavbou zázemí a WC ve strahovské zahradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek: Novičok ve Sněmovně? Napravíme Zemanovu sabotáž proti vlastní zemi
Sněmovnu čeká další bouřlivé jednání, kvůli jedu novičok. Na uspořádání mimořádné schůze trvala TOP 09. Předseda jejího poslaneckého klubu Miroslav Kalousek trval na svolání mimořádné schůze kvůli otázce, zda se v Česku novičok vyráběl, či nevyráběl. Bezpečnostní informační služba (BIS) tvrdí, že nikoliv. Prezident Zeman hlásá, že se u nás vyráběl. TOP 09 chce, aby k tomu své řekla i Sněmovna jako politický suverén. Abychom si uchovali důvěru našich spojenců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Navrhujeme svolání mimořádné schůze sněmovny
Navrhujeme svolání mimořádné schůze sněmovny, která by se zabývala obsahem nahrávek Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist