Senátor Vystrčil: Zvednout důchody o 1000 korun. Ženám matkám, které jsou 25 let seniorkami
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 11. září k Návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 452/6/ - vrácený Senátem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2019 v 17:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 11. 09. 2019

Související články

Lidovci chtějí zvýšit důchody matkám o 500 korun za každé narozené dítě
Lidovci chtějí zvýšit důchody ženám v závislosti na počtu dětí, které mají. Navrhují také dřívější odchod do důchodu v závislosti na počtu vychovaných dětí. Ženy jsou nyní sice za vychované děti při odchodu do důchodu zvýhodněné, u později narozených se ale rozdíly postupně snižují. Příslušný návrh zákona chtějí lidovci předložit v prvním pololetí, budou pro něj hledat podporu u ostatních stran ve Sněmovně, řekli dnes novinářům představitelé KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jde i o to, jak senioři bydlí! Co pro ně stát udělá? Ostrá bitva o důchody na ČT
Novela zákona, který zvyšuje důchody, míří zpátky do Sněmovny. Senát podpořil nárůst penzí o 900 korun na 14.373 Kč měsíčně, zároveň však chce dalších 1000 korun přidat těm, kteří jsou v penzi 25 a více let. O tom, jak správně nastavit důchodový systém a kde na to vzít peníze, debatovali v Událostech, komentářích na ČT24 Olga Richterová (Piráti), která pozměňovací návrh vítá, a Roman Sklenák (ČSSD), jenž se obává, že návrh není spravedlivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Porostou penze a zvýší se rodičovský příspěvek. Skvělá zpráva, hodnotí Hamáček
Špičky vládní koalice se v pondělí shodly na zvýšení penzí a příspěvků pro nově narozené děti. Důchody by se měly od ledna příštího roku zvýšit průměrně o 900 korun a rodičovský příspěvek se od nového roku zvedne ze současných 220 tisíc na 300 tisíc korun. Novinkou bude zálohované výživné, které by mělo pomoct matkám samoživitelkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zvednout, přidat, zvýšit. Andrej Babiš znovu naštve Kalouska
Andrej Babiš (ANO) před odletem do Singapuru a Indie sepsal své tradiční provolání k národu, v němž shrnul, co všechno za týden stihl, na co tlačí a o čem přemýšlí. Slíbil, že plánuje zvednout důchody o dalších 900 korun, z čehož má prý už teď těžkou hlavu ministryně financí Alena Schillerová. Kromě toho uložil ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi, aby se staral o zdravotní sestřičky. Nakonec prozradil, co by rád provedl s Prahou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Omlouvám se všem ženám, matkám a rodičům
Pavel Bělobrádek na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V pondělí se chystá vláda rozhodnout o tom, jak by mohly růst důchody
Vláda se v pondělí chystá rozhodnout o tom, jak by mohly od ledna příštího roku růst důchody. Podle zákonných pravidel by se měly zvednout v průměru asi o 700 korun. Kabinet bude řešit, jakou cestou by bylo možné částku navýšit ještě o dalších zhruba 200 korun. Premiér Andrej Babiš (ANO) počátkem roku totiž seniorům slíbil průměrné přidání o 900 korun. Tolik prosazuje i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Zajistit to chce novelou, která znovu posiluje pevnou část penze a oslabuje zásluhovost. Proti návrhu se postavil resort financí. S dalším snižováním zásluhovosti nesouhlasí ani pravicová opozice a také někteří poslanci vládního hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ODS: Navrhujeme spravedlivější navýšení důchodů
Občanští demokraté v Senátu prosadili zvýšení důchodů všem, kteří jsou v penzi 25 let a více. Podle místopředsedy poslaneckého klubu Jana Bauera je takový návrh spravedlivější a pro státní rozpočet nebude významnou zátěží. Předseda senátorského klubu Miloš Vystrčil dodává, že náš návrh pomůže především matkám, které za komunistické totality vychovávaly děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Šéf senátorů ODS Vystrčil čtenáři: Nejsme neslaní nemastní. Ale jsme zvyklí se vyjadřovat slušně
Z PROFILŮ Senátor Miloš Vystrčil odpovídal na otázky čtenářů serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Přímo organizované debaty z očí do očí jsou pro mě velkým přínosem
Sedm měst, sedm veřejných debat. Senátor Miloš Vystrčil v uplynulých týdnech už pošesté uspořádal sérii veřejných setkání. Pod názvem „Den senátora Miloše Vystrčila“ během 35 dní v dubnu a květnu navštívil všechna města v senátním obvodu 52 – Jihlava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Soudy možná nebudou muset přerušovat vězení ženám, jež otěhotní
Soudy možná nebudou muset vězněným těhotným ženám nebo matkám dítěte mladšího jednoho roku automaticky přerušovat výkon trestu. Skupina poslanců STAN, Pirátů, SPD, ČSSD, KSČM a TOP 09 v čele s Janem Farským (STAN) navrhla, aby soud mohl každý konkrétní případ stejně jako u těžce nemocných vězňů posoudit a rozhodnout, zda se žena dostane dočasně na svobodu, nebo ne, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist