Bauer (ODS): Chceme napravit nespravedlnost
Při očekávaném hlasování Poslanecké sněmovny o novele zákona o důchodovém pojištění podpoří občanští demokraté její senátní verzi. Do té senátoři zahrnuli původní návrh ODS, podle kterého by nárok na zvýšení důchodu o tisíc korun vedle lidí nad 85 let získali všichni senioři, kteří jsou v důchodu 25 let a déle. V praxi by to pomohlo především více než 140 tisícům seniorek, které vychovávaly děti v době socialismu, odcházely do důchodu dříve a jejich celkově nízké výdělky jim neumožnily dosáhnout na důstojné penze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2019 v 17:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 11. 09. 2019

Související články

Ministryně Němcová: Návrh zákoníku práce má napravit nespravedlnost
Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny 21. března 2018 k zákoníku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ODS: Chceme napravit škody, které ve školství napáchala minulá vláda
Tématem školství se zabýval kulatý stůl ODS, který se uskutečnil 10. května 2018 v Mladé Boleslavi jako součást série regionálních debat v rámci přípravy programu ODS pro komunální volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Milošovu starou maminku naháněli novináři v nemocnici, od té doby je nemá rád. Autor 173 knih Bauer zná Zemana dlouho a vypráví o něm. To jsou příběhy!
ROZHOVOR Bývalý novinář, a se 173 vydanými knihami nejproduktivnější český spisovatel Jan Bauer, vzpomíná na politické začátky dnešního prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Nové byty v rodinných domech budou osvobozeny od daně z nabytí nemovité věci
Pokud si někdo koupí nový rodinný dům nebo nový byt v bytovém domě, je osvobozen od daně z nabytí nemovitosti. Finanční správa dosud zastávala názor, že nabytí nového bytu v rodinném domě od daně osvobozeno nebylo. Na tuto zjevnou nespravedlnost dlouhodobě upozorňovala ombudsmanka a žádala nápravu. Prezident podepsal novelu, která tuto nespravedlnost odstraňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pavel Bělobrádek: Maminky si zaslouží lepší penze
Je dobře, že vláda chce zvyšovat penze. Hnutí ANO tak změnilo názor, protože v předchozím kabinetu se stavělo proti a ČSSD s KDU-ČSL ho musely přehlasovávat. Ale je tu jedna skupina, na kterou vláda stále nemyslí: matky. Ty si zaslouží zvýšení důchodů a dřívější odchod do penze. To chceme napravit.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 31.5.2018 v 16:41, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Vláda zcela přehlíží střední generaci
Vláda svými návrhy v sociální oblasti zcela přehlíží dnešní třicátníky a čtyřicátníky. Uvedl to poslanec ODS a současně místopředseda výboru pro sociální politiku Jan Bauer v reakci na závěry pondělní koaliční rady hnutí ANO a ČSSD k otázce důchodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Vláda rozdává, kde se dá, na slíbené snižování daní ale zapomíná. Chceme to napravit
Premiér Andrej Babiš oznámil, že v letošním ani příštím roce nebude navrhovat zrušení superhrubé mzdy, které má vláda v programovém prohlášení. Podle občanských demokratů se ministři soustředí raději na rozdávání dárků vybraným skupinám lidí, místo toho aby zrušením superhrubé mzdy přidali všem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Vláda s penzemi nic nedělá, ohrožuje tím budoucnost mladých
Vláda Andreje Babiše neplní svůj slib změnit penzijní systém a svou nečinností hází přes palubu dnešní střední a mladší generaci. Před dnešním jednáním vlády, která se zabývá Zprávou o stavu důchodového systému v České republice a Strategickým rámcem přípravy na stárnutí společnosti 2019-2025, to uvedl místopředseda sněmovního výboru pro sociální politiku za ODS Jan Bauer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Chceme právo a spravedlnost. Chceme stát sloužící občanům
Hnutí SPD prosazuje reformy a změny státní správy. Chceme funkční, úsporný a demokratický stát, kde se občané dovolají svých práv a který od občanů žádá přiměřené povinnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Lukáš Bauer předal vysportovaných 51 tisíc pro ostravského studenta Lucase
Šek na 51 145 korun předal Lukáš Bauer na závěr sobotního závodu ČEZ Cross City Sprint zástupcům nadačního fondu Běh pro jako dárek všech profesionálních i amatérských běžkařů a Nadace ČEZ pro studenta třetího ročníku ostravského Gymnázia Hladnov Lucase Veleštíka. Ten před dvěma lety po pádu z výšky ochrnul na dolní část těla, dar využije na nákup elektrického vozíku a rehabilitaci. Peníze vysportovali účastníci i diváci závodu na běžkařském trenažéru Nadace ČEZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist