Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.559x, což odpovídá cca 185.704-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Ubohost! Generál Kostelka ostře o tyjátru s Koněvem. Za pomoci faktů, které odpůrce Ruska nepotěší
Den vítězství, 9. května, je pro Rusy nejvýznamnějším svátkem. A necítí to tak jen pamětníci, ale i mladí lidé. Poškozování, odstraňování a urážky těchto symbolů, a je jedno, jestli jsou věnovány prostým vojákům, nebo velitelům, považuje drtivá většina Rusů za osobní urážku. Bývalý ministr obrany Miroslav Kostelka se domnívá, že podobné akce jako v případě pomníku maršála Koněva v Praze 6 jsou politickou ubohostí, jsou naprosto zbytečné a kontraproduktivní a jen vyvolávají zbytečné vlny nenávisti. Porovnává to s postojem Maďarů, kteří mají na náměstí Svobody v Budapešti památník sovětských vojáků a nikdo ho červenou barvou nepolévá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2019 v 05:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 12. 09. 2019

Související články

Muslimové mohou diktovat zákony, řekl generál Kostelka studentům. Co slyšel, ho šokovalo
Generál Miroslav Kostelka přednášel studentům Diplomatické akademie o Rusku a o možném vývoji vztahů EU, Ruska a NATO. Došlo i na téma migrantů přicházejících do Evropy. Generál Kostelka byl v šoku z toho, co od studentů slyšel. Posuďte sami...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Generál Kostelka: Útok USA nebyl nutný. Bude-li to jako dosud, katastrofa je nevyhnutelná
ROZHOVOR Exministr obrany a bývalý velvyslanec v Rusku generál Miroslav Kostelka se zamýšlí nad důvody, které vedly k úderu Spojených států amerických, Velké Británie a Francie proti konkrétním cílům v Sýrii jako odvetu za chemický útok syrské armády ve městě Dumá. „Rozhodně si nemyslím, že by situace vyžadovala útok, který odporuje Chartě OSN. Naštěstí jak útočící strana, tak i strana ruská měly dostatek odpovědnosti k tomu, aby nebyl vyvolán větší konflikt, který by opravdu mohl přerůst v celosvětový,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pod hlavičku „národní bezpečnost“ se dá skrýt vše. Generál Kostelka o hledání ruské stopy, šmírování čínskými mobily. A nejen to
ROZHOVOR „Ruská stopa“ je podle exministra obrany a bývalého velvyslance v Rusku generála Miroslava Kostelky zřejmě účinným, ale vymyšleným nástrojem demokratů ve válce proti Trumpovi. Vnitropolitická situace v USA proto nedává podle něj naději na nějaké podstatné zlepšení vztahů mezi oběma velmocemi – Spojenými státy americkými a Ruskem. „To by přineslo mnoho kladných bodů prezidentovi Trumpovi a bolení hlavy demokratům v době, kdy bude usilovat o znovuzvolení,“ prohlásil generál Kostelka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Generál Kostelka: Americká přitomnost v Pobaltí spadá do kategorie Obamových schválností. Není ale podstatné, jestli to Trump zruší nebo ne
ROZHOVOR Exministr obrany a bývalý velvyslanec České republiky v Rusku Miroslav Kostelka věří ve zlepšení vztahů Ruska a Spojených států amerických po zvolení nového amerického prezidenta, což může přinést i zlepšení bezpečnosti ve světě. Ale současně upozorňuje, že prezident Spojených států není všemocný. „V situaci, v jaké je Trump, si musí prezident vytvořit takové podmínky, aby voliči s jeho kroky obecně souhlasili. Pokud nevytvoří situaci, aby byl americkými voliči vnímán pozitivně, nedosáhne ani úspěchu v Kongresu, protože senátoři a kongresmani obecně budou mít zájem na dalším zvolení,“ prohlásil generál Kostelka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ten rozhovor Emmy Smetany s Kusturicou... Generál mluvil o útoku v Rusku, ale něco si zkrátka nemohl odpustit
ROZHOVOR Rusko je chápáno jako protivník, dokonce jako nepřítel, proto podle některých může ruský prezident Putin za všechno, od chřipky až po zemětřesení v Chile, říká exministr obrany a bývalý velvyslanec Česka v Ruské federaci Miroslav Kostelka ke spekulacím, které se objevily po teroristickém útoku v petrohradském metru. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz generál Miroslav Kostelka prozradil, co považuje za ještě větší nebezpečí než teroristické útoky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Já jsem voják, tohle ode mě neuslyšíte. Generál o Zemanovi a dalším
STO LET REPUBLIKY Smysluplnou budoucnost České republiky nevidí exministr obrany a bývalý velvyslanec v Rusku Miroslav Kostelka v případném vystoupení z Evropské unie. „Co je ale smysluplné, je odklon EU od pokusů vytvářet jakési novodobé evropské Spojené státy, omezení nejen počtu, ale i působnosti úředníků v Bruselu,“ prohlásil generál Kostelka v souvislosti s oslavou stého výročí vzniku Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Možná se mýlím, ale za výhrůžkou USA proti Rusku může být něco jiného. Jde o Evropu. Generál Kostelka promluvil
ROZHOVOR Výroky americké velvyslankyně USA při NATO, že Spojené státy zvažují zničení ruských rozvíjených pozemních raket, považuje bývalý ministr obrany a někdejší velvyslanec v Rusku Miroslav Kostelka za nešťastné. „Nedomnívám se, že by Spojené státy americké anebo Rusko chtěly rozpoutat třetí světovou válku. Každý útok Američanů na Rusko bude nutně znamenat odvetu Rusů na cíle ve Spojených státech případně v Evropě,“ prohlásil generál Kostelka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o současných bezpečnostních hrozbách a rizicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Evropa by se měla připravit! Generál Kostelka předvídá, co vzejde z klíčové schůzky Trumpa s Putinem. A nejen to
ROZHOVOR Evropa se podle exministra obrany a bývalého velvyslance České republiky v Rusku Miroslava Kostelky musí připravit na to, že se bude muset nějakým způsobem osamostatnit od Spojených států, protože nemůže stále spoléhat na americký deštník. Generál Kostelka také nevěří, že Rusko a Spojené státy americké překonají příkopy mezi oběma velmocemi, které jsou dnes podle něj horší než v době studené války, velmi rychle. „Ale každá dohoda s Ruskem je podle mne pro svět velmi dobrá. I sebemenší,“ prohlásil exministr obrany Kostelka v rozhovoru k summitu NATO a nadcházející schůzce prezidentů Donalda Trumpa a Vladimíra Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Co když ani Západ, ani Rusko s útokem nemají nic společného? Generál Kostelka nabízí zcela jiný pohled na kauzu Skripal
ROZHOVOR Rusové nejsou úplní hlupáci, aby vraždou bývalého ruského agenta ve Velké Británii přilévali olej do ohně a zvyšovali napětí mezi Ruskem a Západem, říká ke kauze, která zhoršila už tak napjaté vztahy mezi západními zeměmi a Ruskou federací, exministr obrany a bývalý velvyslanec České republiky v Rusku Miroslav Kostelka. „Co když ani Západ, ani Rusko s útokem nemají nic společného? Co když třetí strana chce diskreditovat Ruskou federaci, nebo nemá zájem na možném ruském dialogu se Západem,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz generál Miroslav Kostelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pomníky stavíte, prosím vás, komu?
Koněvem to nezačalo a Koněvem to ani nekončí. Na Cínovci má brzy stanout nová socha pohraničníka se psem. Má to na svědomí Klub českého pohraničí, známá to „filiálka“ KSČM.  Kupodivu se to ne každému zamlouvá.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 24.9.2019 v 11:40, zobrazit podobné
TOPlist