Babiš s Hamáčkem jsou znovu ve při. Kvůli státním zástupcům
Legislativní rada vlády dnes projedná návrh novely zákona o státním zastupitelství, který připravilo Ministerstvo spravedlnosti. Podobu návrhu kritizují některé opoziční strany, platforma Rekonstrukce státu i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2019 v 09:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 12. 09. 2019

Související články

Praha chce odebrat městské byty soudcům a státním zástupcům
Hlavní město chce přestat poskytovat městské byty s výhodným nájemným soudcům a státním zástupcům. Vyplývá to z tisku, který v pondělí projednají pražští radní. Město soudům a státním zastupitelstvím nyní poskytuje 81 bytů. V budoucnu by měly zůstat jen zaměstnancům soudu, pokud se vejdou do standardních podmínek pro pronájem městských bytů. Soudci a státní zástupci mají podle dřívějších vyjádření zástupců města dostatek financí, takže nepotřebují zvýhodněné nájemné v obecních bytech. To má být určeno jen pro sociálně slabé či potřebné, ale relativně nízkopříjmové profese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kvůli návrhu na výměnu ministra kultury se dnes Babiš setká s Hamáčkem
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes dopoledne setká s předsedou koaliční ČSSD Janem Hamáčkem kvůli situaci kolem výměny ministra kultury. Odvolání a náhradu svého nominanta požadují sociální demokraté, věc chtějí mít vyřešenou do konce června. Prezident Miloš Zeman odmítl ultimáta. Hamáček ve čtvrtek po jednání užšího vedení ČSSD uvedl, že bude chtít od Babiše slyšet návrh dalšího postupu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš opět půjde za prezidentem kvůli ministerstvu kultury. Ještě předtím chce ladit noty s Hamáčkem
Kvůli výměně ministra kultury se v úterý uskuteční další ze série schůzek premiéra Andreje Babiše (ANO) s prezidentem Milošem Zemanem. Informaci České televize, že o jednání s hlavou státu požádal, potvrdil ČTK Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš nevidí důvod pro žalobu kvůli ministrovi kultury
Premiér Andrej Babiš (ANO) nevidí důvod, proč by měl podávat kompetenční žalobu kvůli otálení prezidenta Miloše Zemana s výměnou ministra kultury. O věci chce Babiš jednat, v pátek se setká s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Premiér to dnes řekl České televizi (ČT). Spor u Ústavního soudu kvůli neodvolání nebo nejmenování ministra může vyvolat pouze premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš se chce s Hamáčkem sejít s Rafajem, chce vysvětlení k mýtu
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) pozvat šéfa antimonopolního úřadu Petra Rafaje na schůzku kvůli tendru na mýtný systém. Lídři koaličních stran budou chtít od předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže slyšet vysvětlení někdejšího postupu při zadání zakázky firmě Kapsch. Babiš to dnes řekl novinářům po své večerní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Premiér řekl, že hlavními tématy na setkání s hlavou státu byly zahraniční politika a příprava rozpočtu na příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Staněk se vyřeší, teď jde hlavně o nominaci Šmardy, řekl Babiš po jednání s Hamáčkem
premiér se s Hamáčkem sešel před páteční schůzkou s prezidentem Milošem Zemanem a ministrem Antonínem Staňkem v Lánech.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.7.2019 v 10:36, zobrazit podobné
„Tady žádné ohrožení justice není!“ rozčílil se Babiš kvůli Benešové
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes při uvedení Marie Benešové (za ANO) do funkce ministryně spravedlnosti znovu odmítl, že by chystala změny na státním zastupitelství. Spekulace o Benešové ho mrzí, justice v Česku podle něj ohrožena není, považoval by za korektní, aby nová ministryně dostala příležitost pracovat. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
TOP 09 v Českých Budějovicích vyjadřuje podporu státním zástupcům
Prohlášení MO TOP 09 k návrhu obžalovat Andreje Babiše a k následným politickým krokům premiéra a prezidenta ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Čunek odmítl platit Zemanovu návštěvu kraje a spustil: Proč s sebou musí brát půl Prahy. Zkonzumují jídlo a pití až za 600 tisíc
Senátor a hejtman Jiří Čunek v rozhovoru pro Seznam Zprávy vyčinil prezidentu Zemanovi. Prý už neměl být v úřadě. Pár ostrých slovních ran zasadil také státním zástupcům a policii kvůli kauze firmy Čapí hnízdo premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Evropská komise si znovu všímá Česka. Tentokrát kvůli služebnímu zákonu
Evropská komise nemá námitky ke změnám služebního zákona, které by měla příští týden schválit česká vláda v demisi. ČTK a Českému rozhlasu to po svém jednání v Bruselu řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Dodala, že zástupcům unijní exekutivy vyvracela „mýty“ kolem novely a obě strany podle ní došly k závěru, že chystané úpravy jsou technického rázu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist