Jan Bureš: Podaří se dnes ECB nezklamat?
Mario Draghi na dnešním zasedání ECB nebude mít vůbec jednoduchou roli. Ve světle startující německé recese a nejistoty spojené s brexitem od něj trhy budou čekat velký balík opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2019 v 11:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 12. 09. 2019

Související články

Pelikán věří, že se podaří schválit novelu insolvenčního zákona, pomáhá mu s tím Tejc
Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) věří, že se nyní podaří schválit novelu insolvenčního zákona, která má zpřístupnit institut oddlužení širšímu okruhu lidí. Pelikán dnes na tiskové konferenci na dotaz ČTK uvedl, že v minulém volebním období se nepodařilo zákon prosadit, jelikož tomu nepomohli tehdejší vládní koaliční partneři a obstrukce opozice. Sněmovna znovu zákon začne projednávat koncem tohoto nebo začátkem příštího týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Evropská centrální banka se bude snažit zastavit zisky eura, povede se jí to?
Šéf ECB Mario Draghi dnes bude stát před delikátním úkolem. Potřebuje ocenit poslední dobrá čísla z reálné ekonomiky a trochu upravit super-holubičí slovník doprovodných komentářů. Vyškrtnout z něj podle našeho názoru možnost dalšího poklesu úrokových sazeb do záporu a o rizicích prognózy (vzhledem k růstu) nemluvit již jako o negativních. Krom těchto drobných slovních úprav se ale Mario Draghi bude asi hodně snažit, aby to s jestřábím obratem moc nepřehnal a nedal euru důvod k dalším ziskům. Od posledního zasedání ECB si totiž euro připsalo skoro 4 %, a to v ECB zatím není každému po chuti. Podaří se tedy Draghimu otočit kormidlo “jen trošku” a zastavit další zisky eura? Mohlo by…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Napínavé zasedání bankovní rady… jak si s ním poradí česká koruna?
Co dnes čekat od ČNB a jak si to přebere koruna? Opatrně dál sázíme na to, že centrální banka dnes kvůli kombinaci slabší koruny a rychlých mezd zvýší úrokové sazby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Co dnes sledovat při zasedání České národní banky?
Jak se dalo čekat, Fed sice včera sazby nezvýšil, ale připravil trh na jejich růst v září. Dnes se alespoň na českém trhu bude pozornost soustředit na ČNB. Co sledovat a čeho si všímat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Revoluční zasedání ECB?
Dnes startuje jedno z nejdůležitějších zasedání ECB v tomto roce. Italská politická krize v druhé polovině května znamenala pro řadu investorů jediné - opětovný odsun konce měnové expanze (QE) do nedohledna. Dnes ovšem vypadá všechno jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Co dnes čekat od ECB, kdy Draghi sníží sazby hlouběji do záporu?
Evropská centrální banka dnes pravděpodobně udělá vše pro to, aby vyslala jasný holubičí signál a na trzích nedošlo k utažení finančních podmínek (růstu výnosů, posílení eura a pádu akcií). POslední čísla totiž potvrzují další viditelné ochlazování Německa i celého euro-klubu. Co tedy dnes můžeme od ECB čekat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pozor na von der Leyenovou, je to Timmermans v sukni. Levici ustoupí prakticky ve všem, obává se europoslanec
Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová má reálnou šanci stát se šéfkou Evropské komise. Pokud se jí to podaří, bude prvním německým občanem, nebo lépe řečeno občankou, které se to podaří. Český premiér Andrej Babiš (ANO) si výběr Leyenové na post předsedkyně pochvaloval. Tato dáma prý bude o moc lepší než nizozemský levicový politik Frans Timmermans. Europoslanec Saša Vondra (ODS) to však vidí jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Co dnes čekat od ECB?
Na dnešním zasedání ECB bude klíčové sledovat tři věci. Za prvé, jak výrazně sníží centrální banka svou prognózu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Yellenová s Fischerem dnes potvrdí záměr Fedu zvýšit v půlce března úroky
Tento týden přinesl jednu zásadní změnu - trhy výrazně zvýšily své sázky na růst sazeb v USA. Minulý týden dávali investoři pravděpodobnost březnovému růstu sazeb pouze 27 %, dnes je to skoro 90 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Meduna: Případ Bureš se vrací
Slovenský Ústavní soud včera zrušil předchozí rozsudky soudů, podle kterých byl Andrej Babiš veden v evidenci Státní bezpečnosti jako agent Bureš neoprávněně. Ústav paměti národa tak uspěl se stížností, že soud bral v potaz výpovědi bývalých příslušníků StB , aniž byli zbaveni mlčenlivosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist