Český velvyslanec v Kyjevě vysvětloval kroky prezidenta Zemana
Český velvyslanec v Kyjevě ve středu ukrajinským diplomatům objasňoval okolnosti setkání českého prezidenta Miloše Zemana s delegací ukrajinských Rusínů, které se minulý týden uskutečnilo v Praze. O vysvětlení podle dnešní zprávy agentury Unian požádalo ambasadora Radka Matulu ukrajinské ministerstvo zahraničí, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2019 v 11:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 12. 09. 2019

Související články

Český velvyslanec na Ukrajině tamním novinám: Zemana si nevšímejte, politiku u nás dělá vláda. Ta stojí za Vámi a sankcemi proti Rusku
Český velvyslanec na Ukrajině Radek Matula vysvětloval tamním novinářům, jak je možné, že je český prezident tolik vstřícný k ruské straně, pokud jde o rusko-ukrajinský konflikt na jihovýchodě země. České čtenáře o rozhovoru informuje server Aktuálně.cz. Velvyslanec v podstatě Ukrajince ujistil, že česká vláda stojí za Ukrajinou a plně podporuje protiruské sankce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Šokovaný velvyslanec Izraele v Kyjevě
„Ukrajina nesmí zapomenout na zločiny spáchané na ukrajinských Židech a nesmí žádným způsobem oslavovat zločince, kteří tyto zločiny spáchali,“ napsal izraelský velvyslanec v Kyjevě Joel Lion.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
V Českém rozhlase promluvil bývalý velvyslanec USA v Praze, který na Trumpa podal žalobu
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl právník a bývalý velvyslanec USA v Praze Norman Eisen. Zhodnotil mimo jiné první kroky nového amerického prezidenta Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
S tím „Zemanovým trapasem“ to ve Vídni bylo úplně jinak, než psala média, říká bývalý velvyslanec. Podívejte se na VIDEO
ROZHOVOR Čeští krajané v Rakousku prezidenta Zemana důvěrně znají a ten se jejich problémům vždy důkladně věnoval a oceňoval ty rakouské představitele, kteří české menšině podávali pomocnou ruku. V reakci na některé mediální výstupy Zemanovy oficiální návštěvy Vídně to pro ParlamentníListy.cz říká někdejší český velvyslanec v Rakousku Jan Sechter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Aktivistka Femenu protestovala proti Zemanovi v Kyjevě
Polonahá aktivistka radikálního feministického hnutí Femen dnes – v první den druhého kola českých prezidentských voleb – demonstrovala u českého velvyslanectví v Kyjevě s hůlkou v ruce a s nápisem na vlastním těle, který současného českého prezidenta Miloše Zemana označoval za "kulhavou příšeru“. O akci informovalo na svém webu samo hnutí. „Na fanynky protikandidáta nereaguji,“ uvedl na dotaz ČTK prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kmoníček: Kam bychom došli po Czexitu? Tohle slovo říct nemůžu
Český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček se v rozhovoru pro MF Dnes mimo jiné vyjádřil ke slovům prezidenta Miloše Zemana a dalších politiků, kteří tvrdí, že by se mělo udělat referendum o našem členství v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Žádné experimenty, to je heslo strany Merkelové už od války. Bývalý velvyslanec, dnes poradce Zemana, nabídl vhled do předvolební situace
K německým parlamentním volbám, které se uskuteční již tuto neděli, se vyjádřil v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu bývalý velvyslanec a současný šéf zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Proč posílal Zeman Putinovi celý dopis? Nestačila jedna věta? Velvyslanec Kmoníček čelil v Moravcově věži přesilovce, řádil hlavně Telička
K Václavu Moravcovi do Žižkovské věže tuto neděli zavítali místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička, český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček a bývalý náčelník Generálního Armády ČR štábu Jiří Šedivý. Debatovali především o případu otráveného Sergeje Skripala. Kmoníček upozornil, že tento případ se zřejmě nikdy nepodaří zcela prošetřit. Šedivý rázně odmítl ruské nařčení, že jed novičok může pocházet i z Česka. Pavel Telička se pořádně obul do prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hynek Kmoníček vyslechl podivnou zvěst o Ivaně Trumpové. Odhalil nám, jak to teď bude mezi Zemanem a Donaldem J. Trumpem
ROZHOVOR Co očekávat od prezidenta USA Donalda Trumpa? A proč je jeho razantní nástup pro někoho překvapením? Nejen tyto otázky pro ParlamentníListy.cz zodpovídá zkušený diplomat, šéf hradního zahraničního odboru a budoucí český velvyslanec ve Spojených státech Hynek Kmoníček. Řeč přišla i na plánované cesty prezidenta Zemana v letošním roce či ruské „báchorky“ o Trumpovi a jeho exmanželce Ivaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist