Studentka ČVUT v Praze vyvíjí body tričko, ulevující od bolestivé menstruace
Kateřina Rydlová z ateliéru Karel – Šafařík z Ústavu průmyslového designu na Fakultě architektury ČVUT spolu s odborníky z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze navrhla unikátní dámské body tričko z elektricky vodivých textilií - inovativní pomůcku proti bolestivé menstruaci. Praktický oděv je nyní ve fázi příprav na uživatelské testování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2019 v 14:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 12. 09. 2019

Související články

Studenti Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze vyhráli celosvětové finále Microsoft Imagine Cupu
Studenti programů Elektronika a komunikace a Otevřená informatika Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze Marek Novák, Tomáš Pikous a Barbora Suchanová v rámci startupu XGLU vyvíjí glukometr pro děti, který má formát kreditní karty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Novou technologii mobile edge computing vyvíjí vědci ČVUT
Laboratoř 5Gmobile, působící při katedře telekomunikační techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, se dlouhodobě zabývá se vývojem budoucích mobilních sítí (5G a dále) a podílí se na výzkumu, implementaci a testování technologie mobile edge computing. Tato technologie umožňuje přenesení výpočtů z mobilních zařízení na „hranu“ mobilní sítě, tedy na server umístěný v základnové stanici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČVUT: Cenu za design pomůcky pro nevidomé získala studentka architektury
Porota největší mezinárodní soutěže studentského designu na světě (TISDC 2018) ocenila bakalářskou práci studentky Terezy Vackové z Ateliéru Tvarůžek Ústavu průmyslového designu Fakulty architektury ČVUT v Praze. Udělila jí speciální cenu v kategorii International Design Association za pomůcku CleS – Clever Seek. Jedná se o nenápadný přístroj, jenž pomáhá nevidomým v orientaci. Přístroj svým vzhledem připomíná sluchátka, neumisťuje se však na uši, ale kolem krku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Studentka je vděčná EU: Rozmazlila mě. V Praze budu tři týdny, pak letím do Londýna, pak do Belgie...
Studentka Anna Rousková se na serveru E15.cz rozepsala o tom, jak ji rozmazlila Evropská unie. Popisovala mimo jiné svou cestu ze Skotska, kdy se zastavila v Berlíně na setkání s přáteli a po pár dnech v německé metropoli se teprve vrátila do Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČVUT: Mimořádný kurz pro středoškoláky přiveze slavná Stanfordova univerzita
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) jako jediná fakulta v Evropě umožní již podruhé stovce českých studentů středních škol vyzkoušet si studium na jedné z nejprestižnějších vysokých škol světa. Stanford University i letos představí unikátní intenzivní letní kurz programování Introduction to Computer Science (ICS). Kurz proběhne ve dnech 8. až 19. července 2019 na FIT ČVUT v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČVUT: Unikátní roboti a virtuální realita na Fakultě informačních technologií
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) opět otevírá své dveře jak zájemcům o bakalářské a magisterské studium, tak i široké veřejnosti. Den otevřených dveří proběhne ve čtvrtek 24. ledna 2019 od 9:00 do 16:00 hodin v Nové budově ČVUT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČVUT: Strojaři z ČVUT zvou na Pražskou muzejní noc
Ani medicína se neobejde bez strojařů. Do Pražské muzejní noci se v sobotu 10. 6. 2017 zapojí i Fakulta strojní ČVUT v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČVUT: Drony již nebudou pro ostatní piloty neviditelné
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) se podílí na unikátním výzkumu, díky kterému se drony stanou bezpečnější a využitelnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist