Lžou nám o vodě. Lobbisté proklouzli až do Bruselu. A česká média? Tvůrci polopravd v rukou oligarchů
PRAVDA O VODĚ Média v ČR nefungují jako pojistka demokracie a svět ověřených informací, říká předseda Nadačního fondu Pravda o vodě inženýr Radek Novotný. Proč se o české vodě šířily zavádějící informace a polopravdy? Kdo bohatne na české vodě, jak se k vodě staví Evropská unie a co je to „tunel na konci tunelu“, který podle Novotného v souvislosti s distribucí vody hrozí na severu Čech. To a více odhaluje ve třetím díle seriálu rozhovorů s ParlamentnímiListy.cz věnovaných české vodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 05:35, prečteno: 12x

nejlepší články ze dne: 21. 09. 2019

Související články

Fleischer (SPR-RSČ): Čistá EU bez oligarchů a diktátu z Bruselu - nebo nic
Postoj republikánů k EU je stále jasný. Chceme unii států se vzájemně výhodnými vztahy, svobodou pohybu osob, zboží a služeb, maximální vnitřní bezpečnost a levnou administrativu, nezasahující do vnitřních záležitostí států a bez vlivu oligarchů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelné vystoupení polského novináře v Praze. Navedl Brusel, jak má jeho vlastní zemi ztrestat
REPORTÁŽ Jak potrestat zpupné, nedemokratické, na cestu autoritářství se vydavší Polsko? To je podle novináře z varšavské redakce deníku Gazeta Wyborcza Bartosze Wielińskiho jednoznačné – odebrání dotací, na kterých je země závislá. Vedení strany Právo a spravedlnost (PiS) chce prý dostat média z mezinárodních rukou do vlastnictví spřátelených tuzemských oligarchů. Těžkou ránu už PiS zasadila veřejnoprávní televizi a rozhlasu. To mj. uvedl novinář na mezinárodním semináři k regionálnímu tisku, kterou v Praze uspořádala lipská organizace pro nezávislá média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vy jste se stali pravicí, že podporujete oligarchu, rýpal Moravec do komunisty Dolejše. Odpověď ho zaskočila
„KSČM podporuje oligarchu, tak se možná stala pravicovou stranou,“ tropil si ve studiu ČT Václav Moravec legraci z komunisty Jiřího Dolejše. „My zdaníme i toho oligarchu,“ sliboval na konto premiéra Andreje Babiše Dolejš. Ekonomika zpomaluje a ve veřejnoprávní televizi se řešilo, co s tím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Účastníci evropského sympozia o vodě si vybrali k exkurzi Litovelské Pomoraví
Přes sedmdesát z celkového počtu bezmála 500 členů evropského sympozia o vodě, které pořádala v Olomouci Česká limnologická společnost, si v rámci terénního programu sympozia zvolilo exkurzi do Litovelského Pomoraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ukradená voda? Zisky jdou cizincům, pár měst se ubránilo. Zrady, úplatky. Lumpárny v Praze a v Olomouci. A cesta, jak ji vrátit do českých rukou
PRAVDA O VODĚ Ve druhém díle seriálu rozhovorů zakladatel Nadačního fondu Pravda o vodě Radek Novotný pokračuje v odkrývání toho, kdo si privatizoval zisky z distribuce vody v Česku. Prozrazuje, co si myslí o současné iniciativě politiků zakotvit ochranu vody v Ústavě. Naznačuje i cesty k nápravě. Uvádí příklad z Izraele, kapitalistického státu, kde je voda zcela pod kontrolou státu a podléhá centrálnímu plánování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Informační kampaň k začínající plavební sezóně upozorní na nejčastější rizika na vodě
Na co si dát pozor na vodě, kde hrozí střet lodě s plavcem a jak se vyhnout riskantním situacím, na to upozorní šest minipořadů o bezpečnosti plavebního provozu. V těchto dnech je natáčí Česká televize ve spolupráci s Ministerstvem dopravy a Státní plavební správou, vysílat se začnou poslední týden v červnu a k vidění budou až do poloviny srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Peklo, dluhy a cenzura, přináší ekonom Kohout novinky o EU a vážně varuje. Rusko a sankce? Hrají s námi prý komedii
ROZHOVOR Obavy, že budeme ve vícerychlostní Evropě na „druhé koleji“, ekonom Pavel Kohout nesdílí, naopak si myslí, že bychom se na ni měli dostat cílevědomě. „Ta první vede do dluhového socialismu, do daňového pekla a do světa ovládaného byrokraty, kde občan zůstává jen bezmocnou loutkou v rukou bruselských oligarchů,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Vliv Česka na rozhodování bude podle něj nulový, ať už budeme na kterékoli koleji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Česká média mlčí (aktualizace)
V poslední době se množí případy, kdy česká média vůbec nereflektují události na blízkém a středním východě. Je to velmi podivné, protože současné dění je v mnohém zásadní a přelomové. Evropská unie spí jak Šípková Růženka.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 3.1.2018 v 06:40, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Trump na šachovnici oligarchů
Budou s to oligarchické klany v USA tuto hysterii nějak zklidnit, nebo je na obzoru nějaký atentát, puč či rovnou občanská válka? Možná ale nejdůležitější, byť nejspíš jen řečnická otázka zní: Může se ještě ve Spojených státech vůbec zrodit skutečné opoziční hnutí, které by politiku z bilionářských kuloárů vrátilo do rukou lidu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jak se u nás privatizovala voda. Zrada politiků, komplot s nájezdníky. Děly se tu věci, které neprošly ani v Rusku či na Ukrajině
PRAVDA O VODĚ Patří voda státu, lidem, nebo soukromníkům, a kdo si na ní pomyslně „mastí kapsy“? Mohla by být voda levnější, pokud by zisky z její distribuce neplynuly do zahraničí? Zakladatel Nadačního fondu Pravda o vodě Radek Novotný v prvním dílu série rozhovorů věnovaných české vodě odkrývá, co a kdy se v souvislosti s ní privatizovalo a kdo z politiků byl zrovna u toho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist