Elfmark (Piráti): Výzvou do budoucna je zlepšit třídění biologického odpadu
Piráti představili výsledky průzkumu v oblasti recyklace odpadu. Třídí 9 z 10 občanů a více než polovina dotázaných chce zálohovat PET lahve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 20:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 01. 10. 2019

Související články

Projekt Obce bez odpadu chce zlepšit způsob nakládání s odpady
Zlepšit nakládání s odpady, předcházet vzniku odpadů a zvýšit míru třídění v obcích si klade za cíl celorepublikový projekt Obce bez odpadu. Spolupracuje na něm Institut cirkulární ekonomiky, společnost JRK a Ministerstvo životního prostředí (MŽP); organizace o něm dnes informovaly ve společné tiskové zprávě. Projekt, který potrvá do jara 2020, chce v obcích zkoumat, jak nakládají s odpady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hošek (Svobodní): Třídění odpadů z trochu jiného pohledu
Třídění odpadů v EU, potažmo v ČR je věnována nepřiměřená pozornost, já se pokusím otevřít problém a zda je to dobře nebo špatně, ať si každý udělá obrázek sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Soutěž v třídění odpadů O perníkovou popelnici má vítěze
Už po dvanácté soutěžily obce v Pardubickém kraji „O perníkovou popelnici“. Výsledky soutěže třídění odpadů za rok 2018 byly slavnostně vyhlášeny včera, a to hned ve třech kategoriích dle počtu obyvatel měst a obcí. Absolutním vítězem se stalo město Seč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Malá Úpa je v třídění odpadů nedostižitelná
Zdá se to neuvěřitelné, ale je to tak. Obec Malá Úpa už počtvrté v řadě zvítězila v soutěži obcí Královéhradeckého kraje v třídění odpadů o titul „Čistá obec“. Symbolickou zlatou medaili si odváží nejen ze své kategorie obcí do 300 obyvatel, ale získala také ocenění „Absolutní vítěz“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Soutěži v třídění odpadů O perníkovou popelnici dominují malé obce
Soutěž obcí v třídění odpadů O perníkovou popelnici už píše historii svého 11. ročníku. Podobně jako v minulých letech hledá nejpilnější „třídiče“ i skokana roku, který v meziročním srovnání zaznamenal největší posun v množství vytříděného odpadu. Soutěž pro obce v Pardubickém kraji pořádá Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. společně s Pardubickým krajem. Z Pardubic si tentokrát ceny odvážejí vítězové ročníku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Eko-kom: Ocenění za třídění odpadu převzaly obce Moravskoslezského kraje
Dnes byli v Červeném zámku v Hradci nad Moravicí oceněni zástupci nejlepších měst a obcí Moravskoslezského kraje v třídění odpadů za rok 2016. Ve 13. ročníku tradiční soutěže s názvem O KERAMICKOU POPELNICI byly vyhodnoceny celkem tři kategorie podle velikosti obcí a měst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Arnika: Produkci směsného odpadu musí obce snížit. Pomoci jim má příručka
Česká republika se potýká s vysokou produkcí směsného odpadu. Češi produkují o 100 kg směsného odpadu na 1 obyvatele za rok více než v Rakousku nebo Německu. Od roku 2024 bude platit zákaz skládkování směsného odpadu, kterému bude předcházet výrazné zvýšení poplatků za uložení odpadu na skládku. Řešením je dokonalejší třídění odpadů na znovu využitelné suroviny. Spolek Arnika proto vydává příručku pro obce s radami a příklady z praxe s názvem Odpadové hospodářství obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Elfmark (Piráti): Nový web informuje o odpadech a oběhovém hospodářství
Piráti spouštějí nový web k problematice oběhového hospodářství www.obehovehospodarstvi.eu, jehož autorem je pirátský poslanec František Elfmark, který se problematikou odpadového hospodářství dlouhodobě zabývá ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Tomu říkám byznys.
A jaký. Miliardový. Já, ty, my, vy, oni třídí. Všichni třídíme, přesto les i pole uklízím. Někde jsem četl, že jsme na špici EU v třídění odpadu. Tedy odpadu plastového, papírového, skleněného a asi i železného. Máme jásat? 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 1.3.2019 v 06:40, zobrazit podobné
Elfmark (Piráti): Zachovejme vlka jako symbol ochránce lesa
Pirátský poslanec František Elfmark uspořádal pod záštitou Výboru pro životní prostředí kulatý stůl věnovaný výskytu vlků na území České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist