Zdechovský (KDU-ČSL): Nový komisař EU pro rozpočet musí jít po únicích z fondů
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) byl hlavním mluvčím poslaneckého klubu ELS pro otázky rozpočtové kontroly během slyšení s komisařem Johannesem Hahnem, který bude mít v nové Komisi na starost rozpočet a administrativu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 08:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 06. 10. 2019

Související články

Komisař Oettinger: Otázka možného Babišova střetu zájmů je prioritou
Otázka možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše je pro Evropskou komisi „absolutní prioritou“ kvůli ochraně evropského rozpočtu. Uvedl to komisař pro rozpočet a lidské zdroje Günther Oettinger v dopise českému europoslanci Tomáši Zdechovskému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Komisař Oettinger očekává z Česka odpověď na svůj dopis o možném Babišově střetu zájmů
Komisař pro rozpočet Günther Oettinger očekává v příštích dnech či týdnech odpověď na dopis, kterým se kvůli možnému střetu zájmů premiéra Adreje Babiše v pátek obrátil na českou vládu. Oettinger to dnes uvedl v diskusi na výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu. Evropská komise bude podle něj v této věci postupovat s patřičnou rychlostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Rozpočet EU 2018 zajistí bezpečnější Evropu
Evropský parlament dnes schválil rozpočet EU na rok 2018. Podařilo se navýšit výdaje na vnitřní bezpečnost, ochranu hranic či na výzkum a podporu podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sršeň (STAN): Čerpání evropských fondů musí být profesionálně řízeno
Ministerstvo pro místní rozvoj by mělo být více ministerstvem regionů. Principy čerpání fondů EU musí být účelnost, jednoduchost, včasnost a plánovitost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila rozpočet SFRB s výdaji 2,73 miliardy korun
Výdaje Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) na příští rok vzrostou meziročně zhruba o čtvrtinu na 2,73 miliardy korun. Počítá s tím rozpočet fondu, který schválila Sněmovna. Příjmy jsou naplánovány na 779 milionů korun a jsou meziročně o 12,8 procenta nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Uprchlíky Česko přijímat musí, napsal čtenářům europoslanec Zdechovský
Z PROFILŮ Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné prozradil, proč Česko musí přijímat uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Obmyšlený premiér před životním rozhodnutím
  Unijní komisař pro rozpočet Oettinger, který trvá na tom, aby si Česko urychleně udělalo pořádek ohledně legality čerpání dotací Agrofertem, není až zas takový nelida, jak by se mohlo zdát.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.12.2018 v 09:40, zobrazit podobné
Technologická agentura ČR připravuje nový program v rámci Norských fondů
V pondělí 4. září 2017 byla podepsána Memoranda o porozumění pro nové období Fondů Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norských fondů mezi Českou republikou a donorskými státy Norskem, Lichtenštejnskem a Islandem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda schválila navýšení počtu policistů a rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury
Vláda Andreje Babiše na jednání ve středu 17. října 2018 schválila návrh na navýšení počtu policistů o 1 000 příslušníků. Odsouhlasila také rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury, který počítá s příjmy ve výši 86,3 miliardy korun, a novelu nařízení vlády o seznamech návykových látek, která reaguje na zářijovou kauzu otravy syntetickými kanabinoidy v Moravskoslezském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Oettinger doporučil Babišovi, jak se zbavit střetu zájmů
Eurokomisař pro rozpočet Günther Oettinger doporučil českému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) tři způsoby, jakými by se mohl zbavit střetu zájmů v souvislosti s koncernem Agrofert. Měl by buď zpřetrhat své vazby i vazby své rodiny na holding, zajistit, aby Agrofert přestal přijímat dotace z evropských fondů, nebo se zdržet účasti na některých rozhodnutích. Z dopisu, který zaslal Oettinger do Prahy, cituje na webu týdeník Respekt. Komisař tento týden oznámil, že Evropská komise (EK) nebude proplácet žádné žádosti o dotace Agrofertu, dokud se Babišův střet zájmů neprošetří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist