Státní pocty pro Vlastu Chramostovou, žádá Rychetský. Kalousek píše Babišovi, jestli také svolá mimořádně vládu
Předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský vyslovil názor, že pokud by si někdo zasloužil pohřeb se státními poctami, tak je to herečka Vlasta Chramostová, která dnes opustila tento svět. Bylo jí 92 let. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na sociálních sítích napsal, že se stydí za to, že Rychetský projevil svůj názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 15:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 06. 10. 2019

Související články

Jan Štern: Souboj o státní pohřeb
Pomyslný souboj o státní pohřeb se nyní odehrává ve společenském vědomí. Premiér s prezidentem navrhli státní pohřeb pro Karla Gotta. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský zase navrhuje státní pohřeb pro herečku Vlastu Chramostovou. Ve veřejnosti se rozběhla emotivní diskuse o tom, kdo si vlastně státní pohřeb zasluhuje. Kdo je víc hoden státního pohřbu, Gott nebo Chramostová, co je víc, populární hudba nebo Charta 77. Čí je tento stát, jaké hodnoty…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 7.10.2019 v 10:41, zobrazit podobné
Stydíte se? Jste sami! Po pohřbu Gotta: Režisér a jeho přítel účtuje a srovnává Schwarzenberga s...
ROZHOVOR „Napadlo mě, jestli cítí zahanbení ti, kteří Karla Gotta pomlouvali a svými nechutnými výlevy uráželi, jestli si uvědomili, jak jsou v této zemi osamocení a jak neměli pravdu…,“ říká režisér Jiří Adamec s tím, že v chrámu sv. Víta sledoval lásku linoucí se ze všech hostů směrem k Mistrovi i pohnutí čelných představitelů státu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl svůj názor k tomu, co řekl Pavel Rychetský ohledně pohřbu pro Vlastu Chramostovou. Vyjádřil se i k různým výrokům na adresu Mistra. Nevynechal kritika Rejžka ani Karla Schwarzenberga. V té souvislosti také připomněl slova jednoho předlistopadového politika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
A je to tady! Zneužitý Gott. Jan Ruml promluvil
Chartista a někdejší ministr vnitra Jan Ruml zavzpomínal na herečku, svou kolegyni z disentu Vlastu Chramostovou, ale také na Karla Gotta, jehož smrt podle jeho názoru politici zneužili. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO), který navrhl státní pohřeb pro Karla Gotta, se prý snaží pasovat do role strážce Gottova odkazu, což je nepatřičné. Prozradil také, proč si velice váží Vlasty Chramostové a kde udělali politici chybu v 90. letech minulého století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Není Chramostová jako Gott
Kdyby předtím nezemřel Gott a neběžela ta trapná debata o státním pohřbu, nikoho by ani ve snu nenapadlo pohřbívat i Vlastu Chramostovou se státními poctami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ODS, Piráti a KDU svolávají schůzi Sněmovny k rozpočtu i Babišovi
ODS, Piráti a lidovci sesbírali podpisy potřebné pro svolání mimořádné schůze Sněmovny, na které chtějí probírat zprávu Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) za loňský rok, deficitní státní rozpočet či situaci kolem střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Opoziční strany to dnes oznámily na společné tiskové konferenci v dolní komoře. Jejich předsedové nechtěli předjímat, jestli by mohli usilovat o hlasování o nedůvěře vládě, pokud by Sněmovna neschválila program mimořádné schůze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Že je Ústavní soud nepolitická instituce? Omyl, poučil Rychetský, načež promluvil o Zemanovi, Babišovi a ohrožení demokracie
Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lidé by měli mít možnost si ve zdravotnictví zaplatit lepší služby, vytáhl Kalousek citlivé téma
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek kritizuje vládu za nečinnost v oblasti zdravotnictví, které podle něj potřebuje zásadní reformy. Řekl to v rozhovoru pro měsíčník Zdravotnictví a medicína, kde také uvedl, že jsou potřeba promyšlené reformní kroky, které sahají dále než na hranici jednoho volebního období. „Jestli nějaká strana nechce jít do rizik, tak je to současná vláda ANO. Všechno jen marketingově lakují na růžovo a prodávají domnělé úspěchy,“ zkritizoval vládu opoziční poslanec a bývalý ministr financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Po Babišovi bude práce jako na kostele. Asi proto byl Kalousek při restitucích tak štědrý
Když Miroslav Kalousek hodnotí vládu Andreje Babiše, ani ten největší naiva nejspíš nečeká sebemenší náznak chvály... 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 28.1.2019 v 14:40, zobrazit podobné
Může Benešová zasáhnout do kauzy Čapí hnízdo? Toto vzkázal z ČT demonstrantům Pavel Rychetský
Proti nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové se čekají další demonstrace. Lidé, kteří na ně chodí, se obávají o nezávislost české justice. Do pondělního Interview na ČT24 tentokrát přijal pozvání Pavel Rychetský, předseda Ústavního soudu, aby promluvil o tom, zda je nyní nezávislost justice skutečně ohrožena, jestli ji skutečně může zničit jedna ministryně spravedlnosti. „Bezprostřední ohrožení justice v tuto chvíli nehrozí. Zasahování Benešové do kauzy Čapí hnízdo? To je fantazie,“ říká Rychetský, podle kterého si ministryně rozhodně nebude chodit k Babišovi pro posvěcení svých rozhodnutí a pokyny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka žádá vládu o dvě změny zákonů s velkým přínosem pro lidi
Vláda v pátek 11. 1. projedná dva návrhy ombudsmanky. Ta vládu žádá o zajištění dvou jednoduchých změn právních předpisů, které však budou mít výrazný pozitivní přínos pro občany při projednávání jejich záležitostí s úřady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist