Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.653x, což odpovídá cca 138.430-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Německo a další země neřeší příchod migrantů, jen jejich přerozdělení. Český generál vysvětluje, proč kvůli tomu přijde naprostá katastrofa
ROZHOVOR „Některé státy Evropské unie vlastně nebrání příchodu migrantů, ale víceméně řeší až následný krok – jejich přerozdělování. V důsledku toho zesilují proud migrantů, kteří vědí, že se do Evropy tak nebo tak dostanou,“ popisuje následky politických rozhodnutí bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky generál Jiří Šedivý. Podle něj se situace už nedá řešit jinak, než na celosvětové úrovni, a právě dohody o přerozdělování, otevření přístavů a další kroky přilákají další migranty do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 16:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 06. 10. 2019

Související články

Pokud to takhle půjde dál... Generál Šedivý má obavy z toho, co dělají Merkelová a Macron
ROZHOVOR „Německo je ekonomicky výkonnější, ale i přístup k řadě věcí a řešení problémů je přímočařejší,“ vysvětluje bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky a pedagog Vysoké školy CEVRO Institut generál Jiří Šedivý. Podle něj je to vidět i na tom, jak se Německo vyrovnává s migrací. Na rozdíl od Francie to prý zvládá lépe. Generál Šedivý také tvrdí, že Německo nakonec zjistí, že Francie je pro něj spíše přítěží, protože jejich vztah je vztahem nerovnocenných partnerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Další vlna migrantů přijde určitě, připravme se, doporučuje generál Šedivý. A pozor, až to začne být neúnosné v Německu, přesunou se k nám
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Musíme se připravit na další migrační vlnu,“ varuje bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR generál Jiří Šedivý s tím, že může přijít z jakékoliv strany včetně Ukrajiny. Upozornil, že Evropa se musí připravit na předpokládaný tlak z Afriky, o které se dnes nemluví, ale za několik let bude hlavním bezpečnostním rizikem. Problémy Evropy podle něj není možné vyřešit přerozdělováním nelegálních migrantů a nakonec stejně budeme muset střežit vnější hranice. A navíc, až začne být situace v Německu neúnosná, přijde na řadu Česko. Přípravy nesmíme házet za hlavu, tvrdí Šedivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zase nová katastrofa? Světová agentura píše, že přijde hospodářská krize
Chystá se další krize? Která rozkolísaná země může přepadnout přes okraj, z nějž se dostává jen velmi dlouho a draze? O tom píše agentura Bloomberg. Situace si všímá šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Právní stát, nebo "právní" jak pro koho a jen podle "potřeby"?
Společenská i profesionální ikvidace lidí za "bílého dne" - otázkou je PROČ se to děje, PROČ se nic neřeší. PROČ se neřeší to podstatné, co se sice zprostředkovaně, ale navýsost týká té skutečně reálné svobody a kvality života každého z nás?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Generál Šándor po výhrůžkách Erdogana důrazně varuje a upozorňuje na nebezpečí spojené s tureckými komunitami v Evropě
ROZHOVOR „Vyslat ministra zahraničí do jiné země, aniž by se tak řešily vzájemné vztahy, jen k agitaci turecké menšiny, mi přijde jako zcela jasné vybočení z diplomatických mantinelů,“ uvádí generál Andor Šándor, bývalý šéf vojenských zpravodajců v ČR a bezpečnostní expert. K postupu Francie, která na rozdíl od Německa a Holandska vpustila turecké politiky do své země, aby mohli ovlivňovat emigranty ve prospěch Erdogana, pak ještě dodává:“Já si myslím, že to je jen další důkaz toho, že neexistuje žádná společná zahraniční strategie či politika Evropské unie. Tyto odlišné postoje určitě nejsou ku prospěchu Evropy.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Katastrofa. Nakažlivé nemoci a stav srovnatelný s rozvojovou Afrikou. Jaroslav Bašta varuje, jak přímou hrozbu pro nás znamená Ukrajina a masový příchod Ukrajinců k nám...
ROZHOVOR Bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta upozorňuje na „afrikanizaci“ Ukrajiny a faktický rozpad této země po všech stránkách, který může naši zemi ohrozit. Stejně tak říká, že i naše země se v některých věcech začíná podobat Ukrajině a varuje, abychom nedopadli stejně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Maďarsko přerozdělení migrantů stále odmítá
„Nikdy nebud dohoda o rozdělení migrantů mezi členskými státy EU. Proto je na summitu třeba soustředit se na otázky, ve kterých můžeme dojít dohody,“ řekl dnes podle agentury MTI maďarský premiér Viktor Orbán v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Česká republika si vybrala velmi špatný směr. Naše ekonomika se ocitla v pozici kolonie. Německo nám diktuje. Podnikatel a poslanec od Babiše vysvětluje, proč máme nízké platy
ROZHOVOR „Česká republika si v devadesátých letech vybrala velmi špatný směr, cestu takzvané ‚low-wage economy‘, což je terminus technicus pro země, které lákají zahraniční investice především na levnou pracovní sílu v odvětvích s nízkou přidanou hodnotou,“ říká poslanec ANO Pavel Šrámek, který sám působil ve velké korporaci jako manažer a nyní podniká jako regionální zemědělec. Vysvětluje, proč jsme se ocitli v pozici kolonie a jaká jsou úskalí globalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petice proti přijetí berlínského diktátu o povinném přijímání migrantů
Vzhledem k tomu, že evropský "nezávislý" soud rozhodl, že se všechny země musí podrobit berlínskému diktátu o povinném přijímání uprchlíků, nezbývá než zneužít evropské právo stejným způsobem, jako to učinilo Německo s Francií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Největší vlna migrantů teprve přijde. Bude výrazně hůř, varují experti
Počty migrantů, kteří směřují do Evropy, se sice v posledních měsících snižují, ale podle zevrubné analýzy Österreichische Militärische Zeitschrift (ÖMZ) jde jen o „ticho před bouří“. Mnoho faktorů nasvědčuje tomu, že velké migrační vlny Evropu teprve čekají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist