Zaorálek: Vlasta Chramostová bude mít rovněž pohřeb se státními poctami
Ve věku 92 let zemřela herečka a signatářka Charty 77 Vlasta Chramostová, bude mít pohřeb se státní poctou stejně jako zpěvák Karel Gott, Právu to potvrdil ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). A to krátce po vyjádření předsedy Ústavního soudu a signatáře Charty 77 Pavla Rychetského, který uvedl: „Pokud si někdo zaslouží pohřeb se státními poctami, je to právě Vlasta Chramostová.“ Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček Rychetskému vyčítá, že svým prohlášením rozděluje národ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 19:35, prečteno: 11x

nejlepší články ze dne: 06. 10. 2019

Související články

Tak jinak: Gott bude pohřben se státními poctami
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce odpoledne sdělit veřejnosti datum a místo konání pohřbu zpěváka Karla Gotta. Podle něj to bude pohřeb se státními poctami, ne klasický státní pohřeb, o němž se hovořilo včera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Disidentka Chramostová? Vždyť spolupracovala s StB. Vyplouvají slova, která zastánce herečky pořádně nadzvednou
Slavný zpěvák Karel Gott a slavná herečka Vlasta Chramostová opustili tento svět v témže týdnu. Oba umělci se dočkají pohřbu se státními poctami. Rocker Petr Štěpánek se v souvislosti s těmito událostmi zeptal, zda teď budeme se státními poctami pohřbívat všechny bývalé komunisty. Slovní ránu od něj dostal předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský. Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání vynadal všem těm, kteří udržují naživu démona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Trapný Karel Gott s tím jeho velkým úsměvem, ta Anticharta... Faráři nedá spát velkolepý pohřeb Mistra, pustil se i do Duky
Evangelický farář a bývalý mluvčí Charty 77 Miloš Rejchrt odmítá pohřeb se státními poctami pro Karla Gotta. „Pohřeb se státními poctami bych nedělal nikomu. Takové pohřby se státními poctami akorát vytvářejí z lidí ikony a modly a kult osobnosti,“ řekl Rejchrt a dodal, že oslavovat někoho jen proto, že má sametový hlas, mu přijde špatné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Státní pocty pro Vlastu Chramostovou, žádá Rychetský. Kalousek píše Babišovi, jestli také svolá mimořádně vládu
Předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský vyslovil názor, že pokud by si někdo zasloužil pohřeb se státními poctami, tak je to herečka Vlasta Chramostová, která dnes opustila tento svět. Bylo jí 92 let. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na sociálních sítích napsal, že se stydí za to, že Rychetský projevil svůj názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Podpis Charty není důvod pro pohřeb se státními poctami, pane Rychetský
Tak nám po Karlu Gottovi, velikánu, který obepínal naši zemi po desítky let, propojoval generace, smiřoval rozpory a byl zřejmě nejvýznamnější společenskou postavou našeho žití od 60. let minulého století do dnešních dnů, zemřela Vlasta Chramostová, velmi známá herečka, trvale celý život angažovaná, tu coby členka KSČ, tu agentka STB, tu 1. signatářka Charty 77. Jako herečku jsem ji za mlada měl velice rád a film o Bílé paní si čas od času rád pustím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pohřeb Karla Gotta bude příští pátek. Rodina prozradila, jakou podobu obřadu si přeje
Veřejné rozloučení se zpěvákem Karlem Gottem, který zemřel v úterý před půlnocí, se bude konat v pátek 11. října v pražském Paláci Žofín od 8 do 22 hodin. Informovala o tom ve čtvrtek Gottova manželka Ivana. Upřesnila též, že si přeje pohřeb se státními poctami, nikoliv státní pohřeb, který během včerejšího dne schválila vláda. Zádušní mše se pak bude sloužit v sobotu 12. října v katedrále svatého Víta a bude jen pro pozvané. Na den zádušní mše bude rovněž vyhlášen i státní smutek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Gott a pohřeb s poctami? Proč zrovna on? Normalizační kýč. A další tvrdá slova. Kněz se v ČT ošíval
Občané se budou moct rozloučit s Karlem Gottem v pátek 11. října na Žofíně. V chrámu sv. Víta proběhne o den později mše. Gott nebude mít státní pohřeb, ale pohřeb se státními poctami. Skladatel Michal Horáček konstatoval, že státní pohřeb by Gottovi navrhl snad jen někdo, kdo by chtěl slavnému zpěvákovi ublížit. Pro úplnost dodejme, že uspořádání státního pohřbu navrhl premiér Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Gott a Chramostová? Je jasné proč... Jaromír Soukup vidí nadcházející událost
Má se předseda Ústavního soudu České republiky vyjadřovat k tomu, kdo má a nemá mít pohřeb se státními poctami? Podle ředitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa ne. Ve svém pořadu Jasně a stručně mínil, že Rychetský se má zabývat Ústavním soudem, protože rozhodování o státních pohřbech a poctách je výsostná pravomoc vlády. A dodal, že tím Rychetský naznačuje, že v příštích prezidentských volbách s ním bude nutno počítat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zemřela herečka a chartistka Vlasta Chramostová. Naposledy hrála v Havlově Odcházení
Ve věku 92 let zemřela herečka a signatářka Charty 77 Vlasta Chramostová. Informaci potvrdil mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk, informoval server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kvůli Gottovi má vzniknout zvláštní zákon. Má definovat náležitosti pohřbu velikánů, navrhuje Zaorálek
V pátek se od osmi hodin ráno koná pohřeb Karla Gotta v Paláci Žofín na Slovanském ostrově. „Lex Gott určí pravidla pro pohřby velikánů,“ píše k poslednímu rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem komentátor Tomáš Tománek z Lidových novin. Po skončení rozloučení se zesnulým zpěvákem má totiž vláda nově určit pravidla, jak by měl vypadat pohřeb se státními poctami, kterého se dočkají mimořádné osobnosti, pokud s tím jejich rodina bude souhlasit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist