Politolog se obává: Babiše porazí jen jiný populista
Podle politologa Ladislava Cabady dlouhodobá stabilita podpory hnutí ANO nesouvisí se zásadní kvalitativní proměnou české politiky po nástupu Andreje Babiše a jeho hnutí do vlády. „Babiš nic zásadně nového nepřinesl. Porazí ho ale jen silný populistický lídr,“ říká v rozhovoru pro Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 21:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 06. 10. 2019

Související články

Převrhl se sud a vyvalila se špína a závist. Politolog se obává, že tradiční média budou stejně důvěryhodná, jako kdysi Rudé právo
Vánoční poselství prezidenta Miloše Zeman hodnotí publicista a politolog Vlastimil Podracký jako vyrovnané a realistické. Přestože podle něj prezident řekl potřebné věci, mnohé říci zapomněl, jeho projev proto o pár informací doplnil. „Charakter tohoto roku by se dal například vystihnout i tak, že to byl rok štvavých kampaní a rétorické nenávisti,“ uvedl politolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vyloučení z ODS jako záměr. A v pravý čas úder na Babiše... Známá advokátka předkládá dosud nevídaný scénář kolem Klause juniora
ROZHOVOR „Působí to, ať to tak je, nebo není, dojmem obav ze schopnějšího, populárnějšího a třeba i drzejšího, chcete-li,“ komentuje odchod Václav Klause ml. z ODS známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. „Vyloučení z ODS mladého Klause přes noc velmi posílilo. A mohu-li si dovolit spekulovat, vyloučení mohlo být jeho cílem. Tipuji, že je to velký hráč jako otec,“ říká. Zamýšlí se nad osobností předsedy ODS Petra Fialy a konstatuje, že Mirek Dušín dnešní doby není ten, který porazí Andreje Babiše. „Na toho musí přijít jiný kalibr.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Rozhovor: Ve volbách může vždy vyhrát někdo jiný než favorit, říká brněnský politolog
Miloš Zeman oznámil kandidaturu na post prezidenta. Dodal také, že se nebude účastnit mediálních debat. K Zemanovu rozhodnutí kandidovat se vyjádřil politolog z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Lubomír Kopeček.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 12.3.2017 v 22:40, zobrazit podobné
Tak najděte, sakra, někoho, kdo ho porazí. A Kalousku, to bylo přes čáru! Známou advokátku rozpálili doběla ti, kteří místo piety řvali na Babiše
ROZHOVOR „Řekla bych těm pískajícím - tak najděte někoho, kdo ho sakra porazí.“ Křičet u pietních aktů na premiéra podle advokátky Jany Zwyrtek Hamplové nezmění vůbec nic. A přidává i vzkaz pro expředsedu TOP 09: „Srovnávat protest za totality na Velehradě v roce 1985 a teď, to je dost přes čáru. Tehdy protestujícím hrozilo kde co a byl to opravdu akt odvahy“. V reakci na debatu k výročím srpna 1968 také vysvětluje, proč nesouhlasí s obětí Jana Palacha: „Sáhnout si na život je to poslední. Může mi ho být líto, mohu to vnímat jako gesto, ale odmítám ho oslavovat“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Populista zůstává prezidentem, píše Süddeutsche Zeitung o volbách
Populista zůstává prezidentem, píše server německého deníku Süddeutsche Zeitung o vítězství Miloše Zemana v českých prezidentských volbách. Výsledek hlasování, který bude mít dopady na utváření nové české vlády, považuje za překvapivý. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Politolog odhaluje: Dohoda Babiše a Zemana. Lekl se i Staněk a vyhověl prezidentovi s Fajtem
Politolog Milan Znoj se domnívá, že premiér Andrej Babiš (ANO) jde na ruku prezidentovi Miloši Zemanovi. Výměny ministrů podle něj byly dávno domluveny. Uvedl to alespoň pro server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Babiše porazí jen Babiš
Průzkumy veřejného mínění po politicky turbulentním létě ukazují, že voličská podpora pro hnutí ANO Andreje Babiše ani výrazně nepoklesla, ani se výrazně nezvýšila. Navzdory dosti nedůstojnému, pasivnímu přihlížení tomu, jak prezident odmítá oficiální návrhy premiéra, aby odvolal z funkce ministra kultury a jmenoval nového, i naopak navzdory příznivému zvratu v kauze Čapí hnízdo, v níž se pražští státní zástupci rozhodli zastavit Babišovo…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 10.10.2019 v 18:41, zobrazit podobné
Babiš vysál ČSSD a teď se zdá, že začíná vysávat komunisty a SPD, soudí politolog. Pak varoval před fašizací
Hosty druhé části pořadu Otázky Václava Moravce České televize byli politolog Tomáš Lebeda a ekonom Zdeněk Kudrna. Hovořilo se zejména o vládě Andreje Babiše (ANO) a celkově o politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nedokážu si představit, že demonstrace změní demokratickou vládu, říká českoamerický politolog
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl českoamerický politolog, profesor Michael Kraus. Prozradil, jak se demonstrace Milionu chvilek pro demokracii a pokus o svržení vlády Andreje Babiše (ANO) jeví při pohledu z USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist