Stát plánuje velké investice do dopravní infrastruktury, pomůže i digitalizace. Hrozí však nedostatek lidí
Projektový trh ovládl optimismus. Firmy očekávají růst v počtu zakázek i výši tržeb, i když se potýkají s téměř maximálním vytížením svých kapacit. Jsou jejich očekávání reálná? O současnosti i budoucnosti projektů ve stavebnictví a dopravní infrastruktuře a jejich financování hovořili mj. ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a ministr dopravy Vladimír Kremlík na konferenci ředitelů projektových a investorských společností.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 08. 10. 2019

Související články

Rudolf Mládek: Rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury vyvolává otázky
Poměrně pěknou částku ve výši přes 450 miliard korun plánuje Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) utratit v letech 2020 – 2026 s tím, že výčet pro roky 2022-2026 obsahuje jen část staveb a jejich plán se bude upravovat podle okolností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: České výrobní firmy zatím potenciál digitalizace využít neumějí
44 % respondentů plánuje alokovat 10 procent svých investičních výdajů do nástrojů Průmyslu 4.0 v následujících třech letech. Polovina firem, zapojených do studie, považuje nedostatek kvalifikovaného personálu za největší překážku implementace nástrojů a technologií Průmyslu 4.0. Čtvrtina respondentů se zaměřuje hlavně na oblast Big data, v rámci které očekává součinnost státu v podobě podpory při budování klíčové sdílené ICT infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sucho v Česku: Hrozí, že vyschnou kohoutky. Co se rozkradlo a zničilo? Co vláda zanedbala
Po krátkém ochlazení a několika deštivých dnech sevřelo ČR opět sucho. V zásobování pitnou vodou se letošní sucho zatím neprojevuje. Nedostatek vláhy však výrazně pociťují zemědělci. „Stát vypisuje miliardové dotační tituly z fondů EU na drobná opatření, jako jsou nádržky na zalévání zahrádek a splachování WC. Zásadními změnami v hospodaření s vodou a ve způsobu využívání krajiny se však politici zatím nezabývají,“ upozorňuje ekonom a publicista Martin Kunštek. Zlepšení vodních poměrů je však možné pouze změnou způsobu obdělávání půdy a s pomocí velkých investic do vodní infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Se zavedením elektronických dálničních kuponů pomůže Rakousko
Rakouské ředitelství silnic a dálnic (Asfinag) poradí se zavedením elektronického výběru dálničních poplatků. Konzultace poskytne Státnímu fondu dopravní infrastruktury, které plánuje tzv. videotolling zavést od roku 2021. Dohodli se na tom v Praze český ministr dopravy Dan Ťok spolu se svým rakouským protějškem Norbertem Hoferem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Hasičům již pomáhá nová technika
Nová technika pomáhá Hasičské záchranné službě Správy železniční dopravní cesty (HZS SŽDC). Loňská investice do pořízení nových vozidel a dalších speciálních zařízení dosáhla bezmála 300 milionů korun, financování zajistil Státní fond dopravní infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpánová (STAN): Kouzelná zkratka ITI skrývá velké možnosti
Když se řekne ITI, část lidí tuší, že se za tím u nás skrývají velké evropské investice do hradecko-pardubické aglomerace. Málokdo ale ví, co vlastě tato zkratka znamená. Celkově ten složitý název zní Integrované teritoriální investice. Kdo by si to pamatoval, že? Tak raději zůstaňme u ITI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kaska (TOP 09): Za každodenní dopravní komplikace může sobecký zájem jednotlivců
České Budějovice patří k městům s největší hustotou provozu. Z toho je patrné, jaký význam mají pro naše město investice do nové dopravní infrastruktury. Aktuálně se vede diskuze především o dvou projektech – přemostění Vltavy a podjezd pod nádražím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Stát příští rok investuje do silnic a železnic více než 86 miliard
Česko v příštím roce investuje do dopravní infrastruktury jednu z největších částek ve své historii. Stát příští rok totiž vydá ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na stavby a opravy tuzemských silnic a železnic 86,3 miliardy korun. To je téměř o 14 miliard korun více než v letošním roce. Návrh rozpočtu byl minulý týden schválen členy Hospodářského výboru a vše tak nasvědčuje tomu, že rozpočet bude schválen i v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Na Rychnovsku se plánují dopravní stavby za tři miliardy korun
Třímiliardové investice se v následujících pěti letech dočká dopravní infrastruktura na Rychnovsku. Opravy a výstavby nových úseků silnic by měly pomoci přetíženým dopravním uzlům v okolí průmyslové zóny Solnice – Kvasiny. V sídle Královéhradeckého kraje o tom jednala dopravní komise pro rozšíření průmyslové zóny a zlepšení veřejné infrastruktury v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Úpravy silnic zlepší komfort a bezpečnost návštěvníků na Dolní Moravě
Stále se zvyšující zájem turistů o středisko na Dolní Moravě způsobuje velké dopravní komplikace. Pardubický kraj proto plánuje ve dvou etapách zajistit zokruhování silnice III/31227, čímž se uleví přetíženým jednosměrným silnicím, na kterých vznikají nezřídka komplikace. Investor navíc plánuje vybudovat nedaleko Hotelu Vista velkokapacitní parkovací dům. Zahájení první etapy rekonstrukce plánuje kraj na rok 2018. Připravuje však také další opatření, která povedou ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist