Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.717x, což odpovídá cca 89.591-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Babiš odmítá zavedení bankovní daně, znejistěla by podle něj trh
Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítá zavedení speciální daně pro banky. Podle něj by znejistěla celé podnikatelské prostředí a poškodila všechny občany. Premiér to dnes řekl novinářům ve Vyskeři v Českém ráji. O zavedení bankovní daně hovořila v minulých dnech ministryně práce a sociálních věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová. Pokud se na tom nedohodne s ANO, hodlá sociální demokracie zavedení sektorové bankovní daně navrhnout sama, uvedla Maláčová.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 08. 10. 2019

Související články

ČSSD půjde do voleb s návrhem na zavedení bankovní daně
ČSSD navrhuje ve svém volebním programu zavedení zvláštní bankovní daně. Návrh počítá se zavedením čtyř sazeb podle výše aktiv. Nejvyšší sazba 0,3 procenta by byla pro banky s aktivy nad 300 miliard korun, nejnižší 0,05 procenta pro banky s aktivy do 50 miliard korun. Na tiskové konferenci o tom dnes informoval premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš podporuje zavedení daně pro internetové giganty
Premiér Andrej Babiš (ANO) podporuje zavedení zvláštní daně pro internetové giganty jako Facebook, Apple či Google. Řekl to dnes novinářům v Egyptě na závěr summitu Evropské unie a Ligy arabských států. Debata o možném zvyšování spotřební daně na alkohol je podle něj zatím pouze teoretická, žádné konkrétní návrhy dosud nepadly, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Varování pro ČSSD. Zde je analýza, co vše může v zemi spustit zavedení bankovní daně
EKONOMOVÉ Sociální demokraté ve svém programu navrhují bankovní daň, aby zamezili odlivu zisků bank z Česka do zahraničí. Ale podle ekonomů dojde ke zcela jinému efektu. Návrh ČSSD je totiž podobný bankovní dani, kterou v roce 2010 zavedlo Maďarsko. A tam banky břímě daně přenesly na své klienty, hlavně na hůř situované příjemce hypotečních úvěrů, upozorňují ve své analýze ekonomové akciové společnosti Cyrrus. Nepochybně by podle nich ke zdražení úvěrů a možná i nějakých bankovních poplatků došlo i v České republice, protože přenos daňového břímě je takřka univerzálním důsledkem zavedení bankovní daně v rámci celé Evropské unie. Nesou ho vždy úplně nebo z velké části klienti banky, spíše příjemci úvěrů než vkladatelé. Celková dostupnost úvěrů by se výrazně zhoršila a to by nejvíc padlo na mladé domácnosti, které zakládají rodiny a pořizují si byty na hypotéku. A právě o jejich podpoře paradoxně sociální demokraté nejčastěji mluví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Občanská demokratická aliance: Sektorová bankovní daň je nesmysl
Člen předsednictva a Rady Občanské demokratické aliance Petr Kachlík dnes označil návrh na zavedení speciální sektorové daně za ekonomický nesmysl. „Bankovní trh je v České republice silně regulován a pro bankovní ústavy není žádný problém přenést tyto dodatečné náklady na klienty,“ uvedl v této souvislosti člen předsednictva Občanské demokratické aliance Petr Kachlík. Podle něho by takový krok přinesl pouze zvýšení bankovních poplatků a úrokových sazeb z půjček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Seberme peníze velkým bankám! navrhuje Valachová. Kupka z ODS se bojí, že by pak odešly z ČR
Další měsíc přinesl další spor ve vládě – hnutí ANO a ČSSD mají odlišné názory třeba na zálohované výživné nebo na zavedení bankovní daně. Kvůli ní dokonce tento týden padala slova o dohodovacím řízení, v krajním případě až vypovězení koaliční smlouvy. Premiéru Andreji Babišovi vadilo, že by ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) mohla návrh předložit i bez dohody ve vládě. Čtvrteční Události, komentáře na ČT24 k tomuto tématu nabídly duel dvou poslanců, Kateřiny Valachové (ČSSD) a Martina Kupky (ODS), který ve studiu rozcupoval nápad ČSSD na zavedení bankovní daně. „Dopouštíte se faulu na vlastních voličích,“ vyčítal sociálním demokratům jejich populistické návrhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Je bankovní daň socialistický nesmysl?
Pan europoslanec Tomáš Zdechovský v článku na Echo24 kritizuje návrh sociální demokracie na zavedení sektorové daně pro banky jako naprostou hloupost a považuje takový návrh za socialistický nesmysl. Klade si otázku, zda jsme opravdu tak zaostalý stát, že si musíme vymýšlet stále nové daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Bankovní daň a konkurence
V debatě o vhodnosti bankovní daně nesmí zapadnout, že velké zahraniční banky mají u nás téměř absolutní monopol. Ještě víc než bankovní daň proto potřebujeme konkurenční síť malých domácích finančních institucí pro obsluhu malého a středního podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Bankovní sektorová daň může ochromit českou ekonomiku. Německá zkušenost varuje
Komentář k sektorové bankovní dani, o jejímž zavedení politici opět uvažují
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist