Výběr adeptů do orgánů firem státu zřejmě získá zákonná pravidla
Výběr kandidátů do orgánů státních firem zřejmě získá zákonná pravidla. Zakotví je návrh nominačního zákona, který dnes schválila Sněmovna. Cílem vládní předlohy, kterou nyní dostanou k posouzení senátoři, je omezit dosazování politických kandidátů do takzvaných trafik.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 08. 10. 2019

Související články

Nastává konec politických trafik? Chystá se zákon
Výběr kandidátů do orgánů státních firem zřejmě získá zákonná pravidla. Zakotví je návrh nominačního zákona, který dnes schválila Sněmovna. Cílem vládní předlohy, kterou nyní dostanou k posouzení senátoři, je omezit dosazování politických kandidátů do takzvaných trafik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Služba diplomatů bude mít vlastní pravidla, Senát to asi umožní
Zahraniční služba zřejmě získá vlastní zákonná pravidla. Mají upravit pravomoci konzulárních úřadů, zlepšit podmínky práce diplomatů a zjednodušit jejich střídání. Umožní také vysílat na místa velvyslanců lidi, kteří nejsou v pracovním poměru k ministerstvu zahraničí. Zákon o zahraniční službě doporučily Senátu schválit jak jeho zahraniční, tak ústavně-právní výbor. Horní parlamentní komora o předloze rozhodne příští týden ve středu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Poslanci budou schvalovat omezení politických trafik ve firmách
Sněmovna bude dnes schvalovat zákonná pravidla výběru kandidátů do orgánů státních firem, což by mělo omezit takzvané politické trafiky. Ve finále je také úprava o evropském žalobci, do níž chtějí opoziční Piráti vložit změny ve jmenování a odvolávání vedoucích státních zástupců s cílem posílit nezávislost státního zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Piráti připravili propracovaný nominační zákon, který konečně omezí tzv. trafiky
Piráti chtějí zprůhlednit proces výběru adeptů do správních a kontrolních orgánů státních či polostátních firem. Připravili proto návrh nominačního zákona, který omezí tzv. trafiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci by mohli schvalovat pravidla pro zahraniční službu
Poslanci by dnes mohli schvalovat zákonná pravidla pro zahraniční službu. V opakovaném druhém čtení by měli projednat novelu, která umožní plošné zavedení občanských průkazů s elektronickým čipem, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci hnutí ANO chtějí regulovat výběr lidí do státních firem
Zprůhlednění výběru lidí do řídících a kontrolních orgánů státních a polostátních společností si klade za cíl návrh nominačního zákona, který předložila skupina poslanců ANO. Ministerstva by musela vybírat kandidáty do těchto funkcí až na výjimky ve výběrových řízeních, nominace by pak posuzoval pětičlenný vládní výbor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
12. schůze Senátu bude zahájena 30. října 2019
Po prázdninové pauze se senátorky a senátoři sejdou, aby projednali celkem 29 legislativních návrhů postoupených Poslaneckou sněmovnou. Schůze tak zřejmě bude dvoudenní. Na programu je mimo jiné nominační zákon týkající se výběru osob do řídících a dozorčích orgánů firem, v nich má stát majetkový podíl, či novela lesního zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Špatné zprávy pro premiéra: První výzkum ukazuje na budoucího šéfa ČSSD. Že by Hamáček nebo Sobotka byli Babišovými soupeři? Vyloženě směšné
Agentura Phoenix research se zřejmě jako jediná zaměřila na porovnání sil v sociální demokracii. Ta už za několik dnů bude volit své vedení, kde se zřejmě odrazí i neúspěch u parlamentních voleb. Ačkoli jde do klání o post předsedy hned sedm adeptů, reálnou šanci mohou mít pouze tři. Jiří Zimola, Jan Hamáček a Milan Chovanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pavlík (ČSSD): Rezignace Filipa Tuláka je rozhodně na místě
Vyjádření pražské sociální demokracie k obsazování orgánů městských firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist