Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.737x, což odpovídá cca 90.634-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Finance stále chtějí rozšířit oprávnění Celní správy vyšetřovat, rozhodne politická dohoda
Pravomoc vyšetřovat jako Policie ČR by měla získat Celní správa. Podle ministerstva financí by bylo navíc třeba umožnit celnímu orgánu rozšířit okruh trestných činů, které mohou celníci prověřovat, o další trestnou činnost související s daněmi: Například o trestné činy navazující na zdrojovou trestnou činnost jako je trestný čin legalizace výnosů z trestné činnosti. Ministerstvo vnitra o tom nemá informace a i nadále návrh považuje za zásah do bezpečnostního systému státu. Rozhodnutí bude politické, uvádí ministerstvo financí.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 08. 10. 2019

Související články

Proběhlo v tichosti na vládě: Šlachtovi celníci by chtěli vyšetřovat. Vnitro je proti. Víme proč a máme dokument
Celní správa opětovně zatoužila po kompetencích policie a chtěla by vyšetřovat daňové trestné činy. Podpořilo ji v tom ministerstvo financí, které předložilo na toto téma legislativní návrh. Tvrdě proti se ale postavilo ministerstvo vnitra. Navrhované změny trestního řádu představují podle ministerstva vnitra výrazný zásah do trestní politiky státu a bezpečnostního systému České republiky. „Bez bližší konkretizace lze z navrhovaného znění dovozovat působnost Celní správy i u trestných činů, které lze s její činností spojovat velice obtížně,“ varuje resort.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): V Česku má vyšetřovat pouze Policie ČR
Již delší dobu se nemohu ubránit dojmu, že takříkajíc „svou“ policii by chtělo mít pomalu každé ministerstvo – obrana vojenskou policii, finance - celní správu a o vnitru v kontextu reorganizace celorepublikových útvarů služby kriminální policie snad hovořit raději ani nebudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
SPELOS: Vítáme razie celní správy proti kvízomatům!
V posledních týdnech jsme zaznamenali řadu oficiálních prohlášení Celní správy České republiky, která se zaměřuje na boj s nelegálním hazardem, převážně kvízomaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Mistrovství Celní správy ČR v bězích
Již tuto sobotu změří na úpatí hradu Doubravka, dominanty lázeňského města Teplice v Čechách, své síly celníci z různých koutů České republiky i Evropy. Koná se zde 34. ročník Mistrovství Celní správy ČR v bězích, které je již sedmnáctým rokem zařazeno do kalendáře Evropské celní sportovní asociace (ECSA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Při noční razii Celní správy v 19 provozovnách bylo zajištěno 84 automatů
V noci z 26. na 27. ledna 2017 proběhla ve čtyřech krajích České republiky kontrolní akce Celní správy zaměřená na nelegální provozování hazardních her s krycím názvem „MAT“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bude se konat Mistrovství Celní správy ČR v bězích
Již tuto sobotu změří na úpatí hradu Doubravka, dominanty lázeňského města Teplice v Čechách, své síly celníci z různých koutů České republiky i Evropy. Koná se zde 33. ročník Mistrovství Celní správy ČR v bězích, které je již šestnáctým rokem zařazeno do kalendáře Evropské celní sportovní asociace (ECSA). Záštitu nad běžeckými přebory převzala náměstkyně ministra financí ČR Alena Schillerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Stropnický chce rozšířit oprávnění Vojenské policie. Opozici tím velmi nadzvihl
Kritiku sněmovní opozice si vysloužila předloha o rozšíření pravomocí Vojenské policie. Při vyšetřování by dostala podle vládního návrhu novely oprávnění nasazovat agenty, sledovat lidi nebo používat krycí dokumenty. Dolní komora dnes debatu v úvodním kole nakonec nedokončila. Kdy bude pokračovat, není jasné, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Mezinárodní den celníků 2018
Již po šestatřicáté si dnes čeští celníci připomněli svůj svátek. Slavnostní setkání v celní škole v Jílovišti proběhlo také za účasti ministryně financí Aleny Schillerové a generálního ředitele Celní správy Milana Poulíčka. V rámci oslav Mezinárodního dne celníků byli tradičně oceněni příslušníci Celní správy, kteří dosáhli výborných pracovních výsledků či se nejvíce zasloužili o rozvoj organizace v mezinárodní oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Celní správa: Padělky dál hýbou Českem
?Ač se to zdá neuvěřitelné, padělané a nekvalitní zboží nakupují Češi přes internet ve stále větší míře. Středočeští celníci se proto snaží dělat osvětu mezi širokou veřejností, a to nejen na svých prezentačních akcích ve velkých i menších městech Středočeského kraje, ale i na středních školách, kde prezentují činnosti a kompetence celní správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Celní správa u příležitosti výročí založení střediska služební kynologie předala ocenění
V pátečních večerních hodinách 13. ledna se v reprezentačních prostorách Černínského paláce, sídle ministerstva zahraničních věcí, uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti oslav 20. výročí založení Výcvikového zařízení služební kynologie Celní správy ČR v Heřmanicích. Pozvání na akci celní správy přijal ministr financí Andrej Babiš a jeho náměstkyně Alena Schillerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist