Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.983x, což odpovídá cca 103.470-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz
Odborník na zpracování dřeva Pařík: Vyvážíme levně obrovský objem dřeva, je hřích ho nevyužít. Obnova lesů bude za miliardy
Jednou z příčin současné kritické situace českých lesů může být podle odborníků paradoxně i odtažitý vztah Čechů ke dřevu. Místo toho, aby Češi podobně jako Skandinávci, Němci nebo Rakušané větší část vytěženého dřeva zpracovali a uplatnili doma, vyvážejí ho v surové podobě do zahraničí.  Místopředseda Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků ČR Tomáš Pařík v rozhovoru pro server INFO.CZ, s jehož laskavým svolením část rozhovoru přetiskujeme, vysvětluje, proč vlastně dnes české dřevo končí v „čínských kontejnerech“ a jak může vývoz této důležité suroviny v nezpracované podobě ovlivnit do budoucna české lesy. 
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 08. 10. 2019

Související články

Lesy Praha: Štípárna dřeva rozšiřuje prodejní místa
Chcete se v zimě zahřát teplem ze dřeva pražských lesů, ale do štípárny ve Kbelích je to pro vás daleko? V tom případě vám Lesy hl. m. Prahy přináší dobrou zprávu – nově totiž rozšiřujeme prodej štípaného dřeva také na levém břehu Vltavy, a to v zázemí lesního úseku Šárka (Praha Nebušice).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Lesy hl. m. Prahy: Naše štípárna dřeva rozšiřuje prodejní místa v Praze
Chcete se v zimě zahřát teplem ze dřeva pražských lesů, ale do štípárny ve Kbelích je to pro vás daleko? V tom případě vám Lesy hl. m. Prahy přináší dobrou zprávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Dřevo z pražských lesů získalo certifikaci FSC C-o-C a PEFC C-o-C
Od 1. listopadu letošního roku má dřevo z pražských lesů certifikaci FSC C-o-C a PEFC C-o-C. To znamená, že při zpracování dřeva z pražských lesů plníme požadavky a standardy těchto mezinárodních certifikátů pro zpracovávání dřevní hmoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Okamžitá stopka úmyslné těžbě dřeva v Lesích ČR. Ministerstvo zemědělství doporučuje ostatním vlastníkům lesů totéž
Ministerstvo zemědělství s okamžitou platností a až do odvolání zastavilo úmyslnou těžbu dřeva ve státním podniku Lesy ČR. Požádalo o to také vedení ostatních resortů. S výzvou k zastavení úmyslných těžeb se zároveň obrací na vlastníky nestátních lesů. Důvodem jsou rozsáhlé škody v lesích způsobené větrem o minulém víkendu (pravděpodobně více než 1 milion m3 polomů) a přehlcení trhu dřevem z předešlých kalamit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
V českých lesích se těží více dřeva
Těžba dřeva vloni dosáhla 17,6 miliónu m3 bez kůry. Ve srovnání s předchozím rokem stoupla o 9 %. Jde o třetí nejvyšší hodnotu v historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Spolupráce ministerstva zemědělství, škol a podnikatelů má výsledky, ve kterých se propojila věda s praxí
Nátěr, který zpomalí stárnutí dřeva a větší využití dřeva v lepených konstrukčních prvcích jsou konkrétní výsledky spolupráce Ministerstva zemědělství, Lesů ČR, lesnických fakult vysokých škol a dřevozpracující společnosti Matrix, kterou spolu uzavřeli před dvěma lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
SVOL: Plošný zákaz úmyslných těžeb dřeva zlikviduje nestátní vlastníky lesů
Po roce se opět zvažuje plošný zákaz mýtních úmyslných těžeb jako opatření podporující rychlejší zpracování kůrovcové kalamity. Má však paušální zákaz v současné situaci nějaký smysl? Nestátní vlastníci lesů jsou toho názoru, že je takový přístup státní správy ještě více poškodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Asi milion stromů poškodila ve státních lesích vichřice Eberhard
V porostech spravovaných státním podnikem Lesy České republiky poškodila víkendová vichřice asi milion metrů krychlových dřeva, tedy přibližně tolik stromů. Největší škody jsou v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Ztrátu na zpeněžení dřeva podnik odhaduje na půl miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Skupina poslanců chce na lesnicko-dřevařské firmy uvalit novou daň. Hospodářská komora je proti
Skupina poslanců hodlá zřídit nový Lesnický a dřevařský fond, do kterého by vlastníci, nájemci, pachtýři lesů a zpracovatelé dřeva museli povinně odvádět peníze podle výměry lesa a zpracovaného dřeva. Záměr bude projednávat dnes vláda. Hospodářská komora je znepokojena, jakým způsobem je fond navržen. I přestože je Komora významný zástupce firem z lesnicko-dřevařského průmyslu, takové změny s ní nebyly řádně prodiskutovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: V českých lesích se vytěžilo rekordní množství dřeva
V českých lesích se vloni vytěžilo rekordních 19,4 miliónů m3 dřeva bez kůry. Jedná se o 10% nárůst oproti předchozímu roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist