Primátorka Vaňková: Brno darovalo Havlovi k narozeninám lavičku
Jubilejní, v pořadí třicátou lavičkou Václava Havla se ode dneška může chlubit Brno. Její odhalení symbolicky připadlo na den, kdy by se bývalý prezident dožil 83 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 09:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 08. 10. 2019

Související články

Brňané se rozloučí s Chramostovou i v kondolenční knize v divadle
Městské divadlo Brno nabídne veřejnosti od úterý na recepci v Lidické ulici kondolenční knihu pro rozloučení se zesnulou herečkou a brněnskou rodačkou Vlastou Chramostovou. Umístění kondolenční knihy v tiskové zprávě oznámila brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS). Národní divadlo Brno, kde herečka působila, vyvěsilo na znamení smutku černou vlajku, tak jako brněnská konzervatoř, již Chramostová absolvovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Možná brněnská primátorka už plánuje, co se bude stavět. Tady je ochutnávka
Markéta Vaňková, lídryně brněnské kandidátky ODS, která zřejmě ve funkci primátora Brno vystřídá primátora za ANO Petra Vokřála. Hnutí ANO sice vyhrálo volby, ale následně bylo obejito a vzniká koalice ODS, KDU-ČSL, ČSSD a Pirátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Primátorka Brna: K předání agendy v pravém slova smyslu od mého předchůdce nedošlo
Celostátní politika mne neláká, ani o ní neuvažuji. Brno je moje téma, moje cesta a moje láska, říká primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Koaliční jednání byla plná zvratů. Jaká atmosféra panuje v zastupitelstvu nyní? Co se v jejím životě změnilo a jaké má ambice? Do konce srpna slibuje nastavit nová pravidla rezidentního parkování. Doprava je hlavní, nikoliv však jediné téma, kterým se chce zabývat. Co dalšího plánuje?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Brno chystá domy s 30 lůžky pro zdravotně a duševně postižené
Brno za 94 milionů vybuduje dva bytové domy s 30 lůžky pro zdravotně a duševně postižené. Polovina vznikne v novostavbě v Nováčkově ulici a zbytek po opravě domu v Mostecké ulici. Novinářům to řekla primátorka Markéta Vaňková (ODS). Novostavba bude stát 38,5 milionu korun a oprava s přístavbou 55,5 milionu. Město většinu nákladů pokryje z dotací od Evropské unie. Práce mají být hotovy v polovině příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Chytré funkce lavičky jsou pro lidi praktické
Primátorka pokřtila novou chytrou lavičku na Praze 6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ODS: Kandidátkou na brněnskou primátorku je Markéta Vaňková
Sněm brněnských občanských demokratů v pondělí večer schválil kandidátku pro podzimní komunální volby i spolupráci s dalšími stranami. ODS půjde do voleb společně se Stranou svobodných občanů a spolkem Brno autem. Lídrem kandidátky se stala drtivou většinou hlasů delegátů sněmu stávající krajská zastupitelka Markéta Vaňková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ODS v Brně bude kandidovat se Svobodnými, lídrem bude Vaňková
ODS bude v Brně v podzimních komunálních volbách kandidovat spolu se Stranou svobodných občanů a spolkem Brno autem. Novinářům to dnes řekla jednička společné kandidátky Markéta Vaňková (ODS), čtyřicetiletá advokátka a krajská zastupitelka. Podle ní dnešním dnem začala kampaň. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Syrští sirotci mohou zamířit do Brna. Budoucí primátorka vydala toto prohlášení
Brněnští Piráti s definitivní platností kývli na vstup do koalice s ODS, takže už nic nebrání tomu, aby se v Brně zrodila koalice ODS, ČSSD, Pirátů a KDU-ČSL. Bez vítězného hnutí ANO. Budoucí primátorka Markéta Vaňková (ODS) se netají velkými plány. Mimo jiné prozradila, že kdyby bylo na ní, přijala by do města několik syrských sirotků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Primátorka Vaňková: Dosavadní ředitel bude dál pokračovat ve vysokém standardu
Brněnskou hvězdárnu povede dalších pět let stávající ředitel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
O brněnské koalici jsme nerozhodli někde ve křoví, říká jasně budoucí primátorka
Zástupci ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD dnes v Brně podepsali koaliční smlouvu o spolupráci v brněnském zastupitelstvu. Koalice má 33 mandátů z 55. Primátorkou bude jednička ODS a advokátka Markéta Vaňková, která nahradí v čele radnice Petra Vokřála (ANO). Vítěz voleb hnutí ANO skončí v opozici s SPD, informuje ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist