Petr Dufek: Nemovitosti v EU dál svižně zdražují
Podle včera zveřejněných údajů Eurostatu se ceny bytů ve druhém čtvrtletí letošního roku zvýšily v celé Unii i v eurozóně o 4,2 %. Růst cen bytů je stále výrazně vyšší než inflace, takže jen potvrzuje fakt, že se inflace realizuje někde jinde než přímo v harmonizovaném indexu spotřebitelských cen sledovaném ECB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 11:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 08. 10. 2019

Související články

Petr Dufek: Byty dál rychle zdražují
Podle dnes zveřejněných dat Eurostatu rostly ceny bytů v ČR v prvním čtvrtletí o 9,4 %. Je to sice o půl procentního bodu pomaleji než v závěru loňského roku, nicméně stále je tempo zdražování nemovitostí a tím i snižování dostupnosti bydlení v ČR velmi rychlé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Nemovitosti v Česku zdražují dvojnásobně rychle oproti situaci v celé EU
Komentář k růstu cen nemovitostí v ČR v porovnání se zbytkem EU, a to na základě dat, která publikoval Eurostat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Stále dražší nemovitosti
Údaje Eurostatu o vývoji cen nemovitostí znovu potvrdily, že český trh nemovitostí se přehřívá. Ve druhém čtvrtletí letošního roku se totiž ceny bytů a rodinných domů opět zvýšily, tentokrát o 2,4 % ve srovnání s prvním čtvrtletím, respektive o 7,5 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Nejde sice už o dvojciferný nárůstu jako v předchozím roce, nicméně stále jde o velmi silný růst navíc už tak rekordních cen nemovitostí v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Nemovitosti v ČR letos zdražují nejvíce v celé EU, plyne z dat Eurostatu
Ceny nemovitostí v ČR rostly v prvním čtvrtletí letošního roku nejvýrazněji v celé Evropské unii. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnil Eurostat. Nemovitosti v ČR zdražily letos v prvním kvartále meziročně o 12,8 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nákupní horečka zdaleka nekončí
Nejnovější výsledky maloobchodu naznačují, že se na chování českých spotřebitelů nic nezměnilo ani v dubnu. Útraty v obchodech stále svižně rostou, zájem je téměř o vše a internetové obchody pokračují ve své úspěšné dlouhotrvající expanzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nákupy spotřebitelů nepolevily ani v březnu
Obchodníci mají za sebou další měsíc, kdy jim svižně rostly tržby. V meziročním srovnání vydělali reálně o 4,3 % více, po zohlednění vlivu Velikonoc nárůst jejich tržeb statistický úřad odhaduje dokonce na necelých šest procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: V růstu cen nemovitostí v EU je ČR opět první
Ceny českých nemovitostí i nadále rostou nejrychleji v celé EU, i když jejich tempo – zdá se – zpomaluje. Ve třetím čtvrtletí se meziročně zvýšily o 12,3 %, zatímco ještě ve druhém to bylo o více než 13 %. Samozřejmě je třeba brát v úvahu, že jde o průměr za celou zemi, za nímž se skrývají výrazné regionální rozdíly, např. Praha Brno vs. ostatní apod. Ve srovnání s rokem 2015 jsou aktuálně ceny nemovitostí v ČR o 21 % vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Stavební firmy využívají růstu cen nemovitostí a zdražují stavební práce
„Na rostoucích cenách nemovitostí vydělávají stavební firmy, které za poslední rok výrazně zdražily ceny stavebních prací. Developerům sice růst cen nemovitostí také hraje do karet, ale kvůli zdražování stavebních prací se jim zvyšují náklady,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Růst cen nemovitostí zrychluje
Inflace v Česku roste. Spotřebitelské ceny v červnu meziročně stouply o 2,3 %. To je víc než průměr Evropské unie. Na míru inflace mají v současné době největší vliv rostoucí ceny potravin. Rychle zdražují i nemovitosti. Naopak ceny pohonných hmot klesají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Česká ekonomika ve výborné kondici
O něco lepší, než naznačoval předběžný odhad. Tak by se dal shrnout nový výsledek české ekonomiky za 2. čtvrtletí letošního roku. HDP vzrostl mezikvartálně o 0,7 %, v meziročním srovnání pak o 2,4 %. Jde o velmi dobrý výsledek, byť začíná „jen“ dvojkou. Ekonomika si i nadále udržuje svižné tempo, zaměstnává stále více lidí a přitom inflace zůstává relativně nízká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist