Historik se vysmíval Okamurovi: Vašim poslancům chybí základní znalosti. Nabízím doučování z historie a myšlenek Václava Havla
Docent historie a bývalý děkan Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Michal Stehlík už se podle svých slov nemůže dívat na to, jaké nesmysly vypouštějí do prostoru poslanci hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Všem devatenácti zákonodárcům za toto hnutí proto nabídl, že je zcela zdarma historii doučí, aby říkali pravdu, když už se vracejí do historie. A z SPD mu přišla odpověď. Přidali se i publicista Tomáš Vyoral a advokátka Monika Čírtková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 17:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 08. 10. 2019

Související články

Lavička Václava Havla, zahrada Václava Havla, náměstí Václava Havla. To vše je v Izraeli, uvedl ministr Herman u příležitosti otevření rozhledny
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) nedávno v Izraeli otevřel rozhlednu Václava Havla a připomněl, že právě kvůli prvnímu českému prezidentovi má Česká republika v Izraeli dobrý zvuk, Izraelci si prý cení myšlenek Václava Havla. Svědčí o tom i fakt, že v této zemi najdeme rozhlednu Václava Havla, zahradu Václava Havla i lavičku Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kellner, Čína. Morální úpadek. Univerzita Karlova podepsala zvláštní spolupráci, už je tu bouře
Historik Michal Stehlík z Filozofické fakulty UK na sebe upoutal pozornost, když nabídl Tomiu Okamurovi a jeho kolegům poslancům z SPD doučování z historie. Z veřejných vyjádření Okamury i jeho kolegů totiž získal dojem, že mají nemalé mezery ve vzdělání. A teď se ozval znovu. Ani trochu se mu nelíbí, že Univerzita Karlova vstoupila do partnerského svazku s Home Creditem Petra Kellnera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Pěstování kultu osobnosti Václava Havla
V posledních dnech loňského roku se naše veřejnoprávní média zabývala výrokem poslance za SPD Mgr. Lubomíra Volného, který nazval Václava Havla vlastizrádcem. Skutečností je fakt, že Václav Havel je rozporuplnou a černobílou postavou naší historie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vztah Václava Havla k ženám: Odhaleny zajímavosti
Imaginární příběh – rozhovor spolužáka Václava Havla, jenž byl režisérem, s občankou Janou, jež chce z prvního českého prezidenta „strhnout samolepku“, přinesl Český rozhlas. Zároveň také popsal život Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Chybí mi jeho plachý úsměv, idealismus a bojovnost. Karel Schwarzenberg si o narozeninách vzpomněl na Václava Havla a vyzval národ, ať se zamyslí
5. října by první český prezident Václav Havel oslavil 81. narozeniny. Při té příležitosti na Havla zavzpomínal čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Havel mu prý chybí jako přítel, ale také jako idealista, který dokázal jasně pojmenovat věci a říci, co je a co není důležité.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
FOTO V Praze se vzpomínalo na Václava Havla
REPORTÁŽ V den výročí úmrtí prvního polistopadového českého i československého prezidenta a dramatika Václava Havla se na Jungmannově náměstí v Praze uspořádala benefiční akce nazvaná Svíčka pro Václava Havla. Pieta trvala od 11 dopoledne do 18 večer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Na Letišti Václava Havla Praha se připravuje projekt nového díla připomínajícího odkaz Václava Havla
Letiště Praha a Knihovna Václava Havla se dohodly na instalaci nového díla připomínajícího odkaz Václava Havla na letišti. Nové umělecké dílo výhledově nahradí stávající objekt Forum Havlum, který se nachází ve veřejné části Terminálu 2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Musíme zjistit, kdo platí ty trolly, urážející na internetu Václava Havla, požaduje knihovník Žantovský. Havel byl slušný a zdvořilý, dnešní prezident si postavil kariéru na urážkách
V Česku je stále silně cítit odkaz Václava Havla, mnoho lidí volí podle jeho myšlenek, říká šéf Knihovny Václava Havla a bývalý velvyslanec Michael Žantovský, kterého mrzí, že dnešní sociální sítě jsou plné útoků na bývalého prezidenta. V rozhovoru pro Reflex.cz také prozradil svůj nelichotivý názor na způsob budování politické kariéry současné hlavy státu. „Zeman postavil svou kariéru akorát na urážení lidí,“ uvedl Žantovský, který nevylučuje, že prezident odmítá svá dříve tak oblíbená veřejná vystupování kvůli špatnému zdravotnímu stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Dagmar Havlová vzpomínala na odkaz Václava Havla: Václav tu moc chybí
Moderátorka Marie Retková uvedla svého hosta pořadu Nočního Mikrofóra na stanici Český rozhlas Dvojka, a sice Dagmar Havlovou jakožto „ženu s velkým srdcem, která je spontánní, bezprostřední, temperamentní, upřímná, bezelstná a živelná“. Rozhovor se nesl ve vánočním a přátelském duchu, avšak došlo i na témata ohledně Havlové v roli první dámy a vzpomínky na zesnulého prezidenta Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Werichova vila hostí výstavu „Praha Václava Havla“
Jedinečné fotografie spojené s životem Václava Havla či tématické debaty čekají na návštěvníky Werichovy vily, která od soboty 16.září hostí výstavu nazvanou „Praha Václava Havla“. Vystavené fotografie pochází od autorů Alana Pajera a Pavla Hrocha a některé z vystavených děl zapůjčila Knihovna Václava Havla. Výstava bude v zahradě Werichovy vily k vidění do 3O. září. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist