Hřib má problém. Pocítíte újmu vlastních zájmů, zahřmělo z čínské ambasády
Dne 7. října rozhodla rada hlavního města Prahy vypovědět sesterskou smlouvu s Pekingem. Jak tento přístup hodnotí čínské velvyslanectví? ParlamentníListy.cz získaly reakci mluvčího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 19:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 08. 10. 2019

Související články

Praha může pocítit újmu svých zájmů, varuje čínská ambasáda
Rozhodnutí radních hlavního města o vypovězení sesterské smlouvy mezi Prahou a Pekingem označilo čínské velvyslanectví v Česku za narušení důvěry a poškození čínsko-českých vztahů. Velvyslanec Čang Ťien-min vyzval na Facebooku pražský magistrát ke změně přístupu. V opačném případě podle něj pocítí újmu svých vlastních zájmů. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) vyjádření čínské ambasády kritizoval. Novinářům dnes řekl, že česká vláda na svém postoji k Číně nic nezměnila. Možnou čínskou reakci na pražské rozhodnutí nechtěl předjímat. Podle pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) Čína otevřeně vyhrožuje, v takovém případě nelze mluvit o partnerství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kordová Marvanová (STAN): Neustopíme nátlaku autoritářského režimu
Čínské velvyslanectví nám svým včerejším vyjádřením vyhrožuje, že pokud nezměníme svůj postoj ve věci vypovězení smlouvy s Pekingem, tak Praha pocítí újmu na svých vlastních zájmech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Čínské velvyslanectví: Zprávy o spolupráci s firmami jsou smyšlené
Čínské velvyslanectví v ČR označilo informace o "tzv. zpravodajské spolupráci" ambasády s čínskými firmami působícími v Česku za smyšlené. Vyhrazuje si právo podniknout další kroky. Velvyslanectví to uvedlo ve vyjádření mluvčího, které rozeslalo médiím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Mariana Novotná Nachtigallová: Jak se Andrej Babiš dostal do střetu svých vlastních zájmů
O střetu zájmů Andreje Babiše bylo napsáno již mnoho. Rizika a nebezpečí plynoucí ze stavu, kdy se premiér země nachází ve střetu osobních a veřejných zájmů, jsou velká pro celou společnost.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 28.3.2019 v 12:41, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Konflikt zájmů - evropský problém
Komentář k jednání Evropské komise o konfliktu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Poslanec Birke se omluvil Číně za zrušenou cestu, chystá novou
Poslanec ČSSD Jan Birke se dnes spolu s dalšími kolegy omluvil zástupcům čínské ambasády za zrušení neoficiální cesty českých poslanců do Číny. Cesta bude naplánována znovu s novým programem a mohla by se uskutečnit do konce roku, řekl ČTK Birke po návratu z ambasády. Na cestu měla skupina poslanců v čele s Birkem vyrazit koncem srpna, ale řada poslanců jet odmítla. Do Číny by se tak vydali jen tři poslanci, což by podle Birkeho bylo nesmyslné a nedůstojné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hřib ustoupil Pospíšilovi. Elektroměry se v Praze kontrolovat nebudou
Pirátský primátor Prahy Zdeněk Hřib ustoupil europoslanci a předsedovi TOP 09 Jiřímu Pospíšilovi a oznámil, že hlavní město odstoupí od záměru kontrolovat elektroměry v bytech a zjišťovat tomuto cestou, kolik bytů v Praze je vlastně prázdných. Přestože Hřib ustoupil, v rozhovoru pro Lidovky.cz konstatoval, že bylo dosaženo vítězství těch, kteří prázdné byty v Praze považují a problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Čína začala Prahu šikanovat a nyní se přidaly i otevřené výhrůžky
Komentář na facebookovém profilu k čínské reakci na vypovězení smlouvy s Pekingem ze strany Prahy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kdo vládne v České republice, naše vláda nebo už i sponzoři prezidenta?
Zástupce Tchaj-wanu, musel na žádost Číňanů opustit jednání s ministryní průmyslu a obchodu, a to i přesto, že je pro nás mnohem významnějším obchodním partnerem, než Čína. Není to poprvé, kdy na základě stížnosti čínské ambasády 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 29.3.2019 v 12:40, zobrazit podobné
TOPlist