O Dalíkově možném propuštění by soud mohl jednat v listopadu
O možném podmíněném propuštění z vězení lobbisty Marka Dalíka bude Okresní soud ve Znojmě zřejmě jednat v listopadu. Termín ale ještě nestanovil. ČTK to dnes řekla předsedkyně soudu Lucie Štětinová. Dalík si ve znojemské věznici odpykává pětiletý trest vězení za podvod při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu. Zatím má za sebou polovinu trestu, v první polovině září si podal žádost o podmíněné propuštění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 11:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 09. 10. 2019

Související články

Dalíka propustili z věznice. Odjel za tmavými skly, s nikým nemluvil
Lobbista Marek Dalík je na svobodě. Dnes odpoledne opustil věznici ve Znojmě, kde si od září 2016 odpykával trest související s kauzou kolem nákupu obrněných vozidel Pandur. ČTK to potvrdila mluvčí generálního ředitelství Vězeňské služby Petra Kučerová. Příkaz k Dalíkově okamžitému propuštění dnes vydal Nejvyšší soud. Soud neveřejně projednal dovolání jak Dalíka, tak státního zastupitelství. Podrobnosti rozhodnutí mluvčí soudu Petr Tomíček nesdělil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Soud znovu otevře kauzu pandurů a lobbisty Dalíka. Vrátí se za mříže?
Trestní kauza lobbisty Marka Dalíka vstoupí příští týden do další fáze. Po Dalíkově pravomocném odsouzení za pokus o podvod, jeho nástupu do vězení k vykonání čtyřletého trestu a následném propuštění po zrušení verdiktu Nejvyšším soudem se bude právním hodnocením případu znovu zabývat odvolací senát. Obžaloba bývalého poradce expremiéra Mirka Topolánka (ODS) souvisí s nákupem obrněnců Pandur pro českou armádu, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Špatné zprávy pro Marka Dalíka. Naděje na propuštění mu prý nejspíš zemřela
Naděje k propuštění z vězení, ke které se upínal lobbista a pravá ruka expremiéra Mirka Topolánka Marek Dalík, básnicky řečeno, zřejmě zemřela. Nejvyšší soud už rozhodl o jeho dovolání. Podle posledních informací jej ale podobně jako v případě dovolání prvního nepropustil z vězení ve Znojmě, kde si odpykává pětiletý trest. Soud má teď pár dní čas na napsání odůvodnění svého rozhodnutí. Co výše popsaná situace znamená? Že soud velmi pravděpodobně rozsudek nad Dalíkem nezrušil a někdejší lobbista už se může v České republice obrátit na poslední instanci – Ústavní soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Dalík – překvapivé propuštění
Média včera přinesla poměrně překvapivou informaci o tom, že Nejvyšší soud dnes rozhodl o propuštění lobbisty M. Dalíka, který si měl ve vězení odpykat čtyřletý trest za pokus o podvod v kauze související s nákupem obrněnců Pandur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud nezjistil v Dalíkově kauze porušení spravedlivého procesu
Nejvyšší soud (NS) nezjistil v kauze lobbisty Marka Dalíka porušení zásad spravedlivého procesu. Dalík, jenž si odpykává pět let ve vězení za podvod při nákupu obrněnců Pandur pro českou armádu, v dovolání marně poukazoval na opomenuté důkazy a nepřiměřeně přísný trest. Informace o odmítnutí Dalíkova dovolání je veřejně známá dva týdny, nyní soud zpřístupnil ve své databázi plné odůvodnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Odvolací soud zamítl Kušnierzovo podmínečné propuštění
Bývalý ředitel úřadu Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad Petr Kušnierz nadále zůstane ve vězení. Městský soud v Praze minulý týden zrušil rozhodnutí o jeho podmínečném propuštění na svobodu a věc vrátil k novému projednání Obvodnímu soudu pro Prahu 6. O verdiktu městského soudu dnes informoval server iROZHLAS.cz. Kušnierz si ve vězení odpykává souhrnný sedmiletý trest za ovlivňování dotačních projektů. Do vězení nastoupil loni v srpnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Propuštění Kajínka budou zařizovat ministerstvo a soud, uvedl Hrad
Poté, co prezident Miloš Zeman podepíše milost pro odsouzeného Jiřího Kajínka, bude další postup ohledně propuštění vězně zajišťovat ministerstvo spravedlnosti. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Soud v USA by mohl rozhodnout o termínu procesu s Nikulinem dopadeným v Česku
Federální soud v San Francisku by na dnešním předběžném líčení mohl stanovit termín začátku procesu s údajným ruským hackerem Jevgenijem Nikulinem, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Řecký soud bude jednat o dvou Češích obviněných ze špionáže
Řecký soud začne ve středu jednat o případu dvou Čechů obviněných ze špionáže, Martin Pezlar a Ivan Buchta do země odlétají v pondělí. Sdělili to dnes ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Marek Dalík propuštěn z basy
Nejvyšší soud (NS) dnes vydal příkaz k okamžitému propuštění lobbisty Marka Dalíka z výkonu trestu. Učinil tak poté, co neveřejně projednal dovolání Dalíka i státního zastupitelství, řekl ČTK mluvčí NS Petr Tomíček. Podrobnosti k rozhodnutí zatím nesdělil, nejprve soud zpracuje písemné odůvodnění. Městský soud v Praze uložil Dalíkovi za pomoc k přijímání úplatku pět let. Vrchní soud čin překvalifikoval na pokus o podvod a vyměřil Dalíkovi čtyři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist