Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.008x, což odpovídá cca 104.775-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz
Turecká ofenzíva jen zhorší situaci civilistů, říká Petříček
Turecká ofenzíva proti kurdským milicím YPG na severu Sýrie jen zhorší situaci civilistů a uprchlíků v regionu. ČTK to napsal ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) v reakci na informace o zahájení operace turecké armády. Podle Petříčka je nutné situaci řešit diplomaticky, ministr chce, aby Evropská unie přijala společný postup. K řešení by měly přispět i Spojené státy, uvedl. Také ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) dnes vyzval k diplomatickému řešení situace. Rozhlasové stanici Frekvence 1 řekl, že Turecko by mělo vojenskou akci zastavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 21:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 09. 10. 2019

Související články

Jako pád Lehman Brothers v roce 2008. A džihádisté, uprchlíci... Markéta Šichtařová varuje před tím, co se k nám může přelít z Turecka. Je to vážné
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Americko-turecká obchodní válka se může Evropě jedině vymstít. Pokud se turecké problémy zhorší, může to být startovní výstřel ekonomických komplikací podobně jako pád Lehman Brothers v roce 2008. Podle Markéty Šichtařové je podobnost i v tom, že pád Lehmanů přišel v okamžiku, kdy měla ještě většina lidí pocit, že svět hospodářsky roste, jenže on už začínal zpomalovat tak jako dnes. K dohadům koaličních partnerů a odborů o zvýšení platů ve veřejné správě říká, že v tom nevidí problém, ale jednoznačně špatně je, že počet státních zaměstnanců jen během předešlé vlády narostl o čtyřicet tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 17:34, zobrazit podobné
Antonín Seďa: Vojenský zásah v Sýrii tam bezpečnostní situaci spíše zhorší. Vyvážení západní demokracie do takových států nefunguje
ROZHOVOR „Odvetný vojenský zásah v Sýrii ničemu nepřispěl. Je políčkem syrskému režimu, ale situaci neposouvá kupředu,“ říká sociální demokrat, zahraniční expert a donedávna dlouhodobý poslanec Antonín Seďa. Upozornil, že vývoz západní demokracie do států jako Afghánistán a Sýrie není úspěšný a důrazně vyzval, aby mocnosti namísto vyostřování konfliktu zasedli u jednacího stolu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentoval i současnou domácí politickou situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Erdogan prý nejspíš bude potřebovat pomoc Alláha. Hrozí mu bouře kvůli hospodářské situaci
Matematik Marian Kechlibar se zamýšlí nad situací v zemi půlměsíce. Turecká ekonomika má problémy a turecká lira prudce oslabuje. Nepomáhá ani ujišťování prezidenta Recepa Erdogana, že vláda připraví plán záchrany. Erdogana, který nedávno vyhrál volby v nově nastoleném prezidentském systému, tak zřejmě čekají perné chvíle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Turci zasáhli vězení s bojovníky Islámského státu. Nikdo neví, kolik z nich uprchlo a teď se toulá po světě
Vězení s bojovníky Islámského státu zasaženo, mohou se dostat na svobodu. Tato zpráva přišla ze Sýrie, kterou včera zasáhla turecká ofenziva. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Chceme s Tureckem dál jednat o vstupu do EU, říká Petříček
Hlavním problémem přístupových rozhovorů Turecka s EU jsou politické překážky, Ankara je připravena jednat o jakékoliv kapitole, řekl dnes turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu po schůzce se svými kolegy z Česka, Maďarska, Polska a Slovenska v Bratislavě. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Když jsou homosexuálové bohatí, milujeme je. Ale chudé dokážeme i zabít, říká turecká spisovatelka
Turecko se nikdy nestane členem Evropské unie, protože má jiné náboženství. Myslí si to turecká spisovatelka Ayşe Kulinová, která se v těchto dnech účastní Festivalu spisovatelů Praha a ve svých románech přibližuje sociální i politické problémy současného Turecka. V rozhovoru s ČTK Kulinová vyjádřila obavy ze striktní náboženské výchovy v tureckých školách či z autoritářských kroků tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jeden Petříček, jednotka blbosti. Po ministrových pozdravech z Ukrajiny se právník už neudržel
Tomáš Petříček při cestě na Ukrajinu poskytl rozhovor časopisu Ukrinform.ua. V něm pochválil Východní partnerství, informoval, kolik peněz Ukrajině poskytla ČR, a opřel se do Ruska. Ale za svou návštěvu to schytal od Jiřího Vyvadila: „Jednotkou české blbosti je 1 Petříček,“ říká advokát a všímá si toho, čeho si prý nevšiml ministr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Sýrie? Pojďme do Iráku. Píše se o masakru civilistů. Nechtějte vědět, kdo je má možná na svědomí
Zatímco většina západních médií kárá syrského prezidenta Asada za údajně „prokazatelné“ použití chemických zbraní v Sýrii, americký deník Los Angeles Times informuje o ničivém náletu západní koalice na Mosul, po kterém zůstalo nejméně 300 mrtvých z řad civilistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček zklame Izraelce. Vydal prohlášení, že jsou to okupanti
Ministr zahraničí Tomáš Petříček po jednání s libanonským ministrem zahraničí Džibránem Básilem oznámil, že Česká republika bude nadále považovat Golanské výšiny za okupované území. Stalo se tak poté, co tento týden v pondělí Spojené státy uznaly svrchovanost Izraele nad tímto sporným územím. S Básilem Petříček probíral otázky migrace, situaci na Blízkém východě a ekonomickou spolupráci ČR s Libanonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist