Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.997x, což odpovídá cca 208.558-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz
Ministr zdravotnictví vysvětluje, jak upraví úhradovou vyhlášku: Nezvýhodňujeme ty, kteří se nedohodli
Úředníci ministerstva zdravotnictví musejí na poslední chvíli předělat úhradovou vyhlášku. Z pátečního jednání premiéra Andreje Babiše a ministra zdravotnictví Vojtěcha Adama s šéfem komunistů Vojtěchem Filipem vyplynulo, že se bude muset z rezerv zdravotních pojišťoven uvolnit zhruba 11 miliard korun. Nebylo však tak úplně jasné, jaký podíl z této částky půjde přes vyhlášku a jak bude rozdělen. „Téměř 5 miliard půjde do úhradové vyhlášky, zbytek 6 miliard zůstává tak, jak jsme se dohodli s pojišťovnami, tedy nad rámec úhradové vyhlášky jakožto prostor pro motivace a cílené úhradové mechanismy,“ ujistil Zdravotnický deník ministr Vojtěch.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 15.10.2019 v 05:49, prečteno: 15x

nejlepší články ze dne: 15. 10. 2019

Související články

Komunisté tepou ministra zdravotnictví Vojtěcha: Poslouchejte krizový štáb!
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa podepsal úhradovou vyhlášku rozdělující peníze na zdravotní péči v roce 2020 předčasně. KSČM trvá na tom, aby ji změnil podle požadavků takzvaného krizového štábu českého zdravotnictví, který tvoří odbory a další organizace, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš: Do úhradové vyhlášky přibude dalších 4,9 miliardy korun
Premiér Andrej Babiš (ANO) s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem se dnes domluvili na tom, že do zdravotnictví skrz úhradovou vyhlášku půjde dalších 4,9 miliard korun navíc. Novinářům to dnes řekli po jednání zdravotnických expertů obou stran. Babiš dosud úhradovou vyhlášku otevírat odmítal, dnes ale připustil, že je to nutné kvůli kompenzaci zvýšení platů zaměstnanců ve veřejné sféře plošně o 1500 korun. Platí i původní závazek rozdělit z rezerv pojišťoven dalších šest miliard, takže v rozpočtu přibude zhruba 10,8 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Na ministerstvu je kvůli ústavní stížnosti na úhradovou vyhlášku poplach. „Trefili jsme do černého,“ hlásí senátor Valenta
Ústavní stížnost senátorů na úhradový systém v českém zdravotnictví, kdy menší venkovské nemocnice získávají za totožné výkony méně peněz než nemocnice velké v krajských městech či metropoli znervóznila Ministerstvo zdravotnictví. Šéf rezortu Adam Vojtěch (ANO) mluví o „kolapsu“ systému v případě, kdyby stížnost uspěla. Senátor Ivo Valenta (jeden z těch, kteří za peticí stojí) to na Facebooku označil za „trefu do černého“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ostrý souboj o úhrady: k Ústavnímu soudu míří stížnost, která podle ministerstva hrozí zhroucením systému
Debata kolem ústavní stížnosti skupiny 48 senátorů na úhradovou vyhlášku, podle které již dvě desítky let šlape české zdravotnictví, ač se původně předpokládalo, že půjde jen o provizorní řešení, se nese ve vyhroceném duchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta sepsal ústavní stížnost na úhradovou vyhlášku. Podepsalo mu ji 50 kolegů
Ústavní stížnost na ministerskou vyhlášku o úhradách zdravotní péče podepsalo podle senátora Ivo Valenty (za Soukromníky) 51 členů horní komory. Stížnost bude soudu předána v příštích dnech, uvedl dnes iniciátor stížnosti Valenta v tiskovém prohlášení. Vyhláška je podle autorů stížnosti nespravedlivá pro nemocnice, zejména v některých regionech, a nefunguje ve prospěch pacientů, kteří napříč zemí nemají stejný přístup ke zdravotní péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zánik nemocnice v Rumburku by byl hrubým selháním řízení zdravotnictví, říká autor ústavní žaloby na úhradovou vyhlášku Dostál
ROZHOVOR Kvůli finančním problémům a vysokým dluhům se v severočeském Rumburku dostala do insolvence klíčová Lužická nemocnice. Podle některých hlasů reálně hrozí její kolaps s dopady na dostupnost zdravotní péče v celém Šluknovském výběžku. Na to, jak situaci vidí, jsme se ptali odborníka na zdravotnické právo a autora ústavní stížnosti skupiny senátorů na systém úhradové vyhlášky v českém zdravotnictví Ondřeje Dostála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rajský plyn na zklidnění zdarma jako novinka? A čím zklidňovali dřív, polínkem přes hlavu? Expert na zdravotnictví žasne, čím se pochlubilo ministerstvo po jednání s pojišťovnami
ROZHOVOR Změní situaci v českém zdravotnictví k lepšímu nové dohodové řízení, kterým se nedávno pochlubilo Ministerstvo zdravotnictví, když navýšilo úhrady za některé z běžných lékařských úkonů? Právník a specialista na zdravotní právo Ondřej Dostál to tak nevidí. „Změny, které ministerstvo prezentuje, jsou spíš kosmetické. Pacienti v chudších nemocnicích budou narážet na nedostatek personálu, budou o ně pečovat přetížení lékaři sloužící přesčasy nebo cizinci. Praktiků ubývá,“ upozorňuje autor ústavní žaloby skupiny senátorů na úhradovou vyhlášku s tím, že chybný princip, podle kterého české zdravotnictví již řadu let funguje a který měl být původně jen provizoriem, zůstává zachován. Více odhaluje v rozsáhlém rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Červíček k ústavní stížnosti na úhradovou vyhlášku: Současný stav je diskriminační. Ministr by měl začít makat
K Ústavnímu soudu míří stížnost skupiny 48 senátorů na systém nemocničních úhrad řídící se podle úhradové vyhlášky. Systém úhrad, které nemocnice od zdravotních pojišťoven za zdravotní péči dostávají, je podle senátorů diskriminační.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch odborářům vrátil úder: Vaše požadavky nejsou reálné!
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch ve vyjádření pro Českou televizi zareagoval na velmi ostré vystoupení odborářů ve zdravotnictví, kteří Babišovu ministrovi vyčetli, že dokázal srazit zdravotnictví na kolena i v časech ekonomického růstu, což se nepovedlo jen tak někomu. Ministr vrátil úder.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch hájí své poradce, kteří zároveň ve zdravotnictví podnikají: Nějak se živit musejí
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch vysvětlil, proč odvolal ředitele nemocnic Svatopluka Němečka a Andreu Vrbovskou, zároveň v rozhovoru pro iDNES.cz hájil i své dva poradce, kteří zároveň podnikají ve zdravotnictví. „Jsou to největší odborníci a něčím se živit musejí,“ říká Vojtěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist