Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení
Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 07:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 15. 10. 2019

Související články

Súdán poslal Čecha Jaška na 20 let do vězení, ČR to znepokojilo
Súdánský soud dnes poslal na 20 let do vězení českého občana Petra Jaška. Uznal ho vinným ve všech bodech obžaloby včetně špionáže, sdělilo ČTK Ministerstvo zahraničí ČR. Česká diplomacie je rozsudkem znepokojena a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek považuje za prioritu zajistit Jaškovo propuštění a jeho návrat do Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Publikace Česká diplomacie 2018 shrnuje to nejdůležitější
Publikace „Česká diplomacie 2018“ přináší shrnutí toho nejdůležitějšího, co se v české zahraniční politice v roce 2018 odehrálo. Ohlíží se za významnými aktivitami roku, které naše diplomacie uskutečnila, a rovněž nabízí přehled práce českých diplomatů na všech kontinentech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Seychely chtějí zbavit občanství Radovana Krejčíře. Ale musí k tomu přijmout dodatek k Ústavě
Seychelský prezident Danny Faure chce zbavit uprchlého českého podnikatele Radovana Krejčíře občanství tohoto státu ležícího v Indickém oceánu. Podle Seychelské tiskové agentury o tom informoval tento týden na tiskové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Dalík zůstává ve vězení, Ústavní soud odmítl jeho stížnost, uvedla Česká televize
Lobbista Marek Dalík zůstává ve vězení. Ústavní soud odmítl jeho stížnost jako neopodstatněnou, protože v jeho případu neshledal porušení jeho ústavních práv. Uvedla to dnes Česká televize. Dalík si ve vězení odpykává pětiletý trest za podvod při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vrchní soud potvrdil Krejčířovi 15 let vězení za podvody na společnosti ČEPRO
Vrchní soud v Praze dnes pravomocně rozhodl v případu miliardových podvodů připravovaných na společnost ČEPRO organizovanou zločineckou skupinou kolem JUDr. Martina Pechana a Ing. Radovana Krejčíře. Potvrdil přitom 15 let odnětí svobody právě Ing. Radovanu Krejčířovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČR vítá propuštění venezuelského opozičního politika Leopolda Lópeze do domácího vězení
Česká republika vítá rozhodnutí venezuelské vlády o přemístění venezuelského opozičního předáka Leopolda Lópeze do domácího vězení. López byl odsouzen v roce 2014 téměř ke 14 letům vězení, ze kterého byl nyní po třech letech propuštěn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Česká diplomacie odsoudila ruský záměr dávat pasy separatistům
Ministerstvo zahraničí dnes odsoudilo ruský záměr udělovat ve zjednodušeném režimu ruské občanství obyvatelům Ukrajiny žijícím v oblastech ovládaných proruskými separatisty. Podle české diplomacie záměr podkopává šance na mírové řešení konfliktu a útočí na ukrajinskou svrchovanost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tři a čtvrt roku. Čech, který chtěl bojovat za Islámský stát, vyvázl z hrozby doživotí
Státní zástupce navrhl pro muže, který se chtěl údajně přidat k Islámskému státu, čtyři roky vězení. Dvaadvacetiletému Janu Silovskému ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku ale podle obžaloby podané v prosinci 2016 hrozí za přípravu teroristického útoku 12 až 20 let vězení, případně doživotní vězení, píše ČTK. Česká televize doplňuje, že mladý muž nakonec dostal tři roky a tři měsíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zaorálek chce do ekonomické diplomacie zapojit kraje
Ministerstvo zahraničí a kraje budou spolupracovat v oblasti ekonomické diplomacie. Memorandum o spolupráci dnes podepíší šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) a předsedkyně Asociace krajů Jana Vildumetzová (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist