nejlepší články ze dne: 14. 01. 2020

Související články

Obrněnce Titus pro armádu za téměř sedm miliard dodá firma Eldis
Novým dodavatelem 62 obrněných vozidel Titus pro českou armádu za asi 6,7 miliardy korun bude firma Eldis Pardubice s.r.o. Společnost Tatra Export, která měla původně podle rozhodnutí vlády vozy dodat, nezískala bezpečnostní prověrku. ČTK to dnes sdělil mluvčí Ministerstva obrany Jan Pejšek. Obě firmy spadají do koncernu Czechoslovak Group (CSG). Jeho vyjádření ČTK shání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Beck: Zapojení českého průmyslu bylo podmínkou. Izraelci ji ale neplní
Izraelská firma ELTA Systems, která má české armádě dodat radary MADR v hodnotě 3,5 miliard Kč, neplní zásadní podmínku kontraktu. Tou je 30% zapojení českých firem do výroby. Česká ekonomika tak může přijít až o 1 miliardu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
FAEI: Auta, která se řídí sama, sníží počet nehod
Víceméně samořiditelná auta do dvaceti let ovládnou i naše silnice. Zároveň přispějí k rapidnímu snížení počtu smrtelných nehod. V rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) to říká analytik České asociace pojišťoven (ČAP) Petr Jedlička, který s Janem Matouškem a Lukášem Houskou z ČAP k autonomním vozům vytvořili studii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Úvěrové firmy obcházejí zákon, „mokrým IČ“ jejich klienti hodně riskují
Z 60 tisíc subjektů, které v ČR poskytovaly nebankovní půjčky, získalo zatím jen 85 společností licenci ČNB, která je nově nezbytná k tomuto podnikání. Většina jich o ni ani nezkusila požádat. Našly totiž způsob, jak zákon a dohled ČNB obejít. Upozornil na to portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubická společnost RETIA dodala Armádě České republiky již šestý radar ReVISOR
Ve čtvrtek 29. června byl završen další z úspěšných projektů pardubické společnosti RETIA, předního českého výrobce radarové techniky a speciální elektroniky. Zástupci firmy v tento den předali Armádě České republiky další radar ReVISOR, čímž byl splněn kontrakt rozvržený na několik let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Nikdy bych neměnil, říká pamětník letecké bitvy o Británii generálmajor Boček
V Británii mu nejvíce chyběly buchty a knedlíky. Když přistál se svým Spitfirem na Ruzyni, potkal svého jmenovce, generála Bočka. Jeho první cesta domů vedla za maminkou do rodného Brna, která mu uvařila bílou kávu, říká v rozhovoru na portálu Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) válečný veterán druhé světové války generálmajor Emil Boček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Majitelé si prodej firem často sami komplikují
Když chce majitel prodat svoji firmu, má dva úhlavní nepřátele: Sám sebe a daňovou optimalizaci. Kromě toho ještě musí najít manažera, který bude firmu reálně řídit, aby ji on sám mohl prodávat. Že na prodej firmy je potřeba myslet s předstihem několika let v rozhovoru pro portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) vysvětluje Jan Slabý, šéf společnosti Ecovis, která se fúzím a akvizicím věnuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Plíšek (TOP 09): Šikana podnikatelů musí skončit
Finanční správa nerespektuje zákony a přes ujištění premiéra dál šikanuje české podnikatele. Podle nejnověji zveřejněných informací systémem zajišťovacích příkazů likviduje celé firmy i poté, co soudy rozhodly o nezákonnosti jejího jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Musíme posílit spotřebitele před soudy, říká poslanec Patrik Nacher pro FAEI.cz
Spotřebitelé si zaslouží ochranu, protože jsou ve sporu s prodávajícím tou slabší stranou, říká v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) muž, který je známý jako úspěšný bojovník proti nesmyslným bankovním poplatkům - Patrik Nacher (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Boj proti léčitelům je zástupný problém, říká český celostní a rehabilitační lékař MUDr. Jan Hnízdil
Ošetřit léčitelství zákonem není reálné, zahrnuje totiž různé metody – od těch tradičních, až po šarlatánské – říká v rozhovoru pro portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) MUDr. Jan Hnízdil, který se dlouhá léta věnuje psychosomatické medicíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist