nejlepší články ze dne: 14. 01. 2020

Související články

Jak Rusko do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Větší konflikt je nepředstavitelný, sdělil PL první šéf ÚSTR Pavel Žáček
ROZHOVOR Západ je s Východem propojen tolika rozličnými vazbami, že je nějaký větší konflikt jen obtížně představitelný. To říká pro ParlamentníListy.cz první ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) a poslanec za Občanskou demokratickou stranu Pavel Žáček. Mluví i o ruských archivech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Poslanec ODS Žáček, bývalý ředitel ÚSTR: Rusko je cizí imperiální subjekt. Je zcela na místě srovnávat okupaci Krymu s rokem 1968. Nesmí to Putinovu režimu projít
ROZHOVOR Návštěvy politiků KSČM či blízkých KSČM – europoslance Jaromíra Kohlíčka a senátora Jaroslava Doubravy – na anektovaném Krymu považuje poslanec za ODS Pavel Žáček za skandální a odsouzeníhodné. Tito politici jezdí na Krym kvůli podpoře zahraniční politiky a propagandy Putinovy administrativy. „Poslanci z České republiky by měli hájit primárně zájmy naší země a nikoliv cizího imperiálního subjektu, s jehož předchůdcem máme ty nejhorší zkušenosti,“ prohlásil. V rozhovoru pro PL první ředitel a zakladatel ÚSTR i Archivu bezpečnostních složek Pavel Žáček mluví o manipulacích s finančními prostředky, porušování zákonů, podle něj „prostě zlodějně“, která probíhá v Ústavu pro studium totalitních režimů vedeném „ambiciózním kindermanagementem v čele se Zdeňkem Hazdrou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zase nic. Sněmovna nepohla s problémem RRTV, ani ÚSTR. V jednom případě se přitom řeší skandál za stovky milionů
Poslanci měli ve středu odpoledne napilno. Jednaní o státním rozpočtu na příští rok, ale i o dalších věcech. Na stole mají volbu člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a člena Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. V této souvislosti se sluší připomenout, že se ÚSTR ocitl v hledáčku senátorů, kteří žádají, aby hospodaření ÚSTR prověřil Nejvyšší kontrolní úřad. Kvůli rekonstrukci budovy ústavu, kde mohlo dojít ke škodě až 150 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kreatura, napsal o řediteli ÚSTRu Žáček z ODS, jeho předchůdce
Ústav pro studium totalitních režimů má problém. Národní centrála boje proti organizovanému zločinu (NCOZ) prověřuje výši nákladů na rekonstrukci budovy, ve které ÚSTR sídlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Zbláznily se, soudružky?“ Mladých političek od komunistů se ptali na 50. léta. A první ředitel ÚSTR se neudržel
Nechat historii historikům? To Pavel Žáček přes srdce nepřenese. Mladé komunistické poslankyně si myslí, že vyčítat dnešním komunistům padesátá léta je už dávno passé. Se zprávou přišel server aktualne.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Historici z ÚSTR dnes vmetli ruským kolegům: Jsme v šoku, jak vaše média překrucují dějiny
Historici z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) dnes na Česko-ruském diskusním fóru zkritizovali překrucování dějinných událostí ruskými státními médii a tlaky vyvíjené na jejich partnery v Rusku. Na fóru zastupoval ÚSTR historik Adam Hradilek, který se zabývá například osudy Čechoslováků perzekvovaných v tehdejším Sovětském svazu. ÚSTR se dlouhodobě snaží o přístup do ruských archivů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman, Ovčáček, Mynář a Nejedlý vytvořili z Hradu politickou a kulturní „eldéenku“, tedy instituci morální zchátralosti. To říká teoretik chaosu Vodrážka
ROZHOVOR O pohřbu státotvornosti, hradní "eldéence" a kolapsu Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), ale hlavně o chaosu kolem nás. O tom všem a mnoha dalších tématech je rozhovor s odborářem ÚSTR, teoretikem chaosu a bývalým disidentem Miroslavem Vodrážkou, který Parlamentní listy právě přinášejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Seberme Vodičkovu ČSBS peníze, burcuje exšéf ÚSTR a poslanec ODS
Předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička má problém. Poslanec ODS Pavel Žáček navrhuje, aby svaz nedostal od státu už ani korunu, protože Vodička rozhodně nereprezentuje ideály boje za svobodu a navíc adoruje Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Odbory ÚSTR chtějí projednat odvolání historika z komise
Odboráři z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) si stěžují na vedení ústavu kvůli jeho postupu vůči americkému historikovi Aviezeru Tuckerovi. Ústav jej podle odborů vyhodil z mezinárodní komise, která měla posuzovat odbornost ÚSTR. Tucker byl podle předsedy Nezávislé odborové organizace ÚSTR Miroslava Vodrážky ústavu nepohodlný, neboť mohl kritizovat údajnou snahu současného vedení ústavu bagatelizovat totalitu. Vedení ÚSTR se podle Vodrážky snaží prosazovat historicky revizionistické pojetí minulosti. Ústav kritiku odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist